Horoskopi ditor – 14 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Intuita mund t’ju çojë atje ku duhet të shkoni për momentin. Ju mund të rezistoni dhe t’i thoni vetes se së pari duhet të bëheni më të mirë ose më të fuqishëm në komunitetin tuaj. E vërteta është se universi po ju inkurajon të filloni tani – edhe nëse nuk i keni të gjitha përgjigjet. Ju mund të bëni gabime në fillim, por askush nuk është automatikisht i mirë kur fillon për herë të parë. Lejojini vetes të ndjekë intuitën tuaj me entuziazëm të guximshëm!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Sot mund të tërhiqeni në disa drejtime të ndryshme. Shumë njerëz ndaj të cilëve ndiheni besnikë mund të kontaktojnë, duke ju furnizuar me një pjatë sociale të grumbulluar, edhe nëse planet tuaja fillestare për atë ditë nuk ishin aq emocionuese. Një ditë e ngarkuar ka të ngjarë, por ju mund ta përballoni atë me një planifikim krijues! Jini të hapur ndaj mundësive spontane – mund të keni fat të mirë ndërsa jeni duke bërë një shmangie nga rutina juaj normale! Thënë kështu, mos lejoni që dita të përfundojë para se të keni zgjidhur ndonjë përgjegjësi urgjente.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një kthim i papritur në një sipërmarrje të përbashkët, hua ose investim të kaluar mund të bëhet i njohur në çdo moment. Kjo mund të jetë e mirë ose e keqe, por ka të ngjarë të pasqyrojë një farë që keni mbjellë në të kaluarën. Puna e vazhdueshme e vështirë duhet të japë rezultate inkurajuese, ndërsa lënia e gjërave të rrëshqasin dhe mos investimi në kohë dhe përpjekje ka të ngjarë të përfundojë në zhgënjim. Mos harroni se ju nuk mund të flisni vetëm për qëllimet tuaja – ju duhet t’i ndiqni ato!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Standardet e larta mund të mos jenë të arsyeshme sot. Përqendrimi në qëllimet tuaja të larta ose një listë kontrolli urgjente mund t’ju boksojë dhe t’ju detyrojë të zgjidhni produktivitetin në vend të lidhjes me ata që kujdesen për ju. Lërini njerëzit që kanë rëndësi për ju të jenë sistemi juaj mbështetës dhe nxitësit tuaj të tifozëve kur ndiheni sikur udhëtimi po zgjat shumë. Është mirë të shkrepësh për hënën, por nuk është në rregull të izolohesh ose të rrahësh veten kur nuk arrin atje menjëherë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një ndryshim pozitiv në rutinën tuaj mund të vijë sot. Një pjesë e jetës suaj mund të duket sikur po ju duket si diçka me të cilën duhet të përballeni shpesh. Ju ndoshta jeni gati për një ndryshim të ritmit! Ju mund të mos jeni në gjendje ta hiqni plotësisht këtë pjesë të jetës suaj, por ndryshimi i diçkaje mund ta bëjë atë më të këndshme për ju dhe më pak zvarritje të rregullt të humorit tuaj të mirë. Dallimi mund të jetë i panjohur në fillim, por ka të ngjarë ta vlerësoni atë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Reagimet mund të kërcejnë në përgjigje reale sot. Emocionet tuaja mund të shkaktohen në mënyrë të pakëndshme nga një figurë e respektuar e autoritetit, gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni të paplotësuar ose sikur keni humbur kohë. Realiteti është se ju ka mbetur shumë jetë për të jetuar! Shtypni çdo dëshirë për të hequr dorë vetëm sepse mendoni se nuk keni arritur aq larg sa duhet. Përpiquni të merrni frikën tuaj fillestare se nuk do t’i arrini kurrë qëllimet tuaja dhe ta shndërroni atë në një vendosmëri të re për të arritur atje në kohën tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një ndjenjë e paqartë që ju ka mërzitur më në fund mund të bëhet e qartë. Edhe nëse nuk i kishit detajet specifike të një situate, intuita juaj ka shumë të ngjarë t’ju tregojë përpara se faktet të hidheshin në tryezë. Pasi të mund të vendosni gishtin mbi shkakun e qartë të shqetësimeve tuaja, do të jetë radha juaj të përgjigjeni. Mos ngrini tani që e dini se me çfarë keni të bëni! Besojuni instinkteve tuaja dhe përdorni këtë realizim të ri për të vepruar në ndjenjat tuaja me besim.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Mendimet dhe ndjenjat tuaja më të thella mund të mos kuptohen nga të tjerët sot. Ju jeni një individ i ndërlikuar me shumë aspekte dhe ndoshta ju e keni zgjedhur në cilat anë dëshironi të shkëlqeni. Ju mund të keni një shans për t’u shprehur njerëzve të rinj dhe kjo nuk është koha më e mirë për të nxjerrë në pah historitë ose opinionet tuaja më tronditëse ose intensive. Ju mund të bëni një përpjekje për të qenë autentik, por kjo mund të krijojë një përshtypje të parë të ndryshme nga sa do të dëshironit. Mendohuni përpara se të flisni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një dorë ndihmëse mund të shfaqet nga një vend i papritur në këtë kohë. Ju ka të ngjarë të keni një grup tipik njerëzish që mund t’ju mbështesin, por tani, të gjithë mund të kenë angazhime paraprake kur përpiqeni të arrini. Në vend të kësaj, dikush që nuk e prisnit të dilte për ju, mund të përfundojë duke shfaqur aftësinë e tij për të qenë një mik dhe shoqërues besnik. Për sa kohë që kërkoni atë që ju nevojitet, gjithçka ka të ngjarë të funksionojë mirë në fund!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Njerëzit që ju kanë njohur në të kaluarën mund të mos e kuptojnë personin që jeni sot. Ndonëse mund të jetë e dëmshme të zbulosh se dikush nuk miraton zgjedhjet që ke bërë dhe personin që je bërë, nuk ke nevojë për miratimin e tyre për të shijuar veten si personi që je në të vërtetë! Është mirë të lini disa të njohur në të kaluarën nëse duan të qëndrojnë atje. Bëjuni të ditur se ju do ta doni veten edhe nëse ata kanë vendosur se nuk janë më fansat tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Frika aktuale mund të lindë nga mungesa e sigurisë. Mundohuni të hiqni dorë nga autoriteti që mund të përpiqeni të mbani, sepse ka të ngjarë të jetë iluzioni i fuqisë dhe jo realiteti! Ju nuk mund t’i kontrolloni plotësisht njerëzit e tjerë dhe zgjedhjet e tyre do të ndikojnë në jetën tuaj shumë herë pa kontributin tuaj. Pranimi i kësaj do t’ju ndihmojë të gjeni paqen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të kesh shumë për të thënë mund të çojë në një zhgënjim tani. Ju mund të jeni duke folur me shumë vetëbesim për një temë për të cilën nuk dini mjaftueshëm ose duke u mburrur për një arritje të fundit, duke mos kuptuar se po tregoheni tepër imponues sesa mbresëlënës. Kjo mund të jetë e vështirë të vërehet nga brenda! Merrni parasysh të bëni një përpjekje të vetëdijshme për të frenuar nevojën për të thënë mendimin tuaj për çdo gjë dhe gjithçka sot, sepse nesër mund të shikoni prapa dhe të pyesni veten pse thatë kaq shumë.

Burimi: Tarot