Horoskopi ditor – 14 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Disa mendime nuk janë për t’u ndarë për momentin. Ju mund të ofendoni dikë duke ofruar një mendim të padëshiruar. Në vend të kësaj, përpiquni ta ktheni mendjen te problemet tuaja. Ka një shans të mirë që mund të gjeni një zgjidhje të zgjuar për diçka që ju shqetëson prej shekujsh, nëse gjeni kohë për të reflektuar mbi të nga një drejtim i ri dhe i ndryshëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Fuqia e fjalëve tani është e juaja! Nëse dikush kërkon këshillën ose mendimin tuaj, ju ndoshta jeni më se i gatshëm ta ofroni atë – dhe ka të ngjarë që ia vlen ta dëgjoni. Mbani mend se mënyra se si i thoni gjërat është po aq e rëndësishme sa ajo që po thoni në të vërtetë. Është një ide e mirë të mendoni për gjërat përpara se të hapni gojën. Kjo qasje do t’ju shërbejë mirë nëse keni nevojë të ushtroni pak ndikim mbi këdo që është përgjegjës për marrjen e vendimeve në jetën tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Përqendrimi në një perspektivë më të gjerë mund t’ju çojë përpara sot. Edhe pse t’i kushtosh vëmendje pamjes së madhe është përgjithësisht një ide e mirë, problemi është se disa detaje të vogla mund të kenë vërtet rëndësi. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund të përfundoni duke harruar të bëni një takim ose të kryeni një detyrë. Njerëzit ka të ngjarë të mërziten nëse i zhgënjeni, kështu që ia vlen të kontrolloni planifikuesin dhe mesazhet tuaja edhe nëse mendoni se jeni gati.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Leximi midis rreshtave mund të jetë më i lehtë se zakonisht në këtë kohë. Hëna e zhytur në mendime dhe Mërkuri i zgjuar po ju ndihmojnë të kapni shenjat e fshehura dhe të shihni lidhjet që njerëzit e tjerë mund të kenë humbur. Gjërat mund të kenë shumë më tepër kuptim pasi të kuptoni se si ato ndikojnë njëra-tjetrën. Tani keni aftësinë për të menaxhuar çdo çështje delikate ose personale me një qasje shumë logjike dhe racionale. Lëreni këtë t’ju forcojë për t’iu qasur më në fund çdo bisede të pakëndshme që mund të keni shtyrë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të qenit shumë të fokusuar në nevojat tuaja mund të ndikojë negativisht në perceptimet tuaja sot. Mund të jetë e lehtë të mendoni më të keqen për njerëzit, sepse ata nuk po veprojnë ashtu siç dëshironi ju. Ata mund të mos sillen keq – ata thjesht mund ta shohin botën në një mënyrë të ndryshme nga ju. Nëse nuk jeni të sigurt se si t’i trajtoni ato, përpjekja për t’i diskutuar gjërat mund të ndihmojë. Qëndroni të fokusuar në diplomaci, sepse pak mirësi mund të shkojë shumë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Produktiviteti inkurajohet për momentin. Megjithëse aktualisht mund të jeni në humor të keq, ia vlen të përpiqeni t’i kryeni gjërat. Nuk keni nevojë të përfundoni çdo detyrë, por krijimi i listave të detyrave dhe pagimi i faturave do të hapë hapësirë për aktivitete më interesante. Puna në listën tuaj të detyrave ndërsa e bëni atë mund të ndihmojë të siguroheni që ajo të mos zgjasë shumë. Ndjenja se keni arritur diçka me ditën tuaj, sado e vogël qoftë, mund t’ju frymëzojë që të vazhdoni të ecni përpara.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të jeni plot me ide të ndritshme tani. Do të ishte turp t’i mbani ato për vete, por mund të mos dini me kë t’i ndani. Mund të jetë e nevojshme të shikoni përtej rrethit tuaj të zakonshëm për të marrë atë lloj reagimi që dëshironi. Mendja juaj ndoshta ka nevojë për ushqim, kështu që mund të mendoni të kërkoni më shumë stimulim intelektual. Pasi të zgjidhet kjo, duhet të jeni në gjendje të argëtoheni më shumë me biseda të rastësishme ose biseda të lehta.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Sot mund të kuptoni se të kesh të drejtë nuk të bën gjithmonë popullor. Ndoshta nuk do të duhet shumë përpjekje për të nxitur veten dhe fillimi i disa bisedave që keni dashur t’i bëni mund ta ndihmojë procesin. Gjërat mund të jenë më të ngarkuara nga sa do të preferonit në jetën tuaj personale, veçanërisht nëse njerëzit ikin pa paralajmërim. Kalimi i kohës me ta duhet t’i bëjë gjërat interesante edhe nëse dëshironi pak kohë vetëm.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Është e rëndësishme të jeni të vetëdijshëm për ndryshimin midis imagjinatës suaj dhe realitetit në këtë moment. Jo gjithçka që njerëzit duan t’ju thonë është aq e rëndësishme sa mund të mendoni se është! Mund të jetë e mençur të shmangni ngatërresat për gjëra të parëndësishme, në mënyrë që të përqendroheni në ato që kanë rëndësi. Nëse shpërqendroheni lehtësisht, mund t’ju duhet të jeni të vendosur në lidhje me kapacitetin mendor që keni për të menduar për këtë apo atë çështje. Disa konsiderata të kujdesshme mund t’ju ndalojnë të vuani nga mbingarkesa e informacionit.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një qasje praktike ka të ngjarë t’ju çojë më tej sesa të shqetësoheni për financat tuaja sot. Kjo mund të jetë një kohë ideale për të analizuar fluksin e parave dhe të ardhurat tuaja. Marrja e një qasjeje racionale ka të ngjarë të vijë më lehtë se zakonisht, dhe ju mund të korrni shpërblimet për një kohë të gjatë. Ju madje mund të arrini të gjeni disa ide për të fituar para. Edhe nëse nuk shpërblehen, është mirë të kaloni pak kohë të lirë duke provuar koncepte të reja intriguese.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të mos bini dakord për diçka me dikë të afërt mund të shkaktojë një debat tani, por mund të ketë rezultate më të mira nga sa prisni. Mund të jetë një mënyrë për të zgjidhur një situatë që ju ka mbetur në mendje për disa kohë. Shanset janë që të jeni më të prirur se zakonisht për të folur hapur në vend që të shqetësoheni vetëm për gjërat që nuk janë plotësisht të drejta. Të qenit të drejtpërdrejtë dhe të komunikoni nevojat tuaja me fjalë të qarta mund të ndalojë që problemet e vogla të kthehen në probleme madhore dhe t’ju ndihmojë të krijoni lidhje më të ngushta.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të mësuarit nga gabimet e së kaluarës mund të krijojë një bazë të fortë për të ardhmen tuaj – për sa kohë që nuk e lini fajin të pushtojë sot. Mund t’ju duhet të bëni një përpjekje të vendosur për të shmangur ngecjen nga çështje që nuk kanë më rëndësi. Është e kuptueshme që ju nevojitet pak kohë dhe hapësirë për të mbledhur mendimet tuaja, ndaj mos hezitoni t’u tregoni të tjerëve nëse keni nevojë për pak hapësirë në ditën tuaj për ta bërë këtë. Edhe disa minuta qetësi mund të ndihmojnë.

Burimi: Tarot