Horoskopi ditor – 14 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Marrëdhënia juaj me financat mund të jetë në shqyrtim nga planetët. Hëna po i bën një kënd të dobishëm Uranit në sektorin tuaj të parave, duke ju vendosur për disa rregullime produktive. Mundësia për të fituar më shumë mund të shfaqet pa paralajmërim – dhe mund të jetë pikërisht gjëja që ju nevojitet për të marrë ndjenjën e sigurisë që dëshironi. Sa më e pazakontë qasja juaj, aq më i suksesshëm ka të ngjarë të jeni në këtë, kështu që shmangni përsëritjen e të njëjtave hapa që keni ndërmarrë më parë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Shenja juaj është e njohur për shmangien e ndryshimeve me çdo kusht dhe pavarësisht se sa mirë i përshtateni kësaj, ndonjëherë të gjithë duhet t’i ngatërrojnë pak gjërat. Hëna dhe Urani po sinkronizohen në shenjën tuaj, duke ju kujtuar se sa argëtuese mund të jetë të ngjyrosni jashtë linjave. Nëse dëshira për të ndryshuar pamjen tuaj në një farë mënyre ju godet – duke ndryshuar flokët, duke shtuar veshjet tuaja, diçka e tillë – nuk ka asgjë të keqe të kënaqeni, por jini të kujdesshëm ndaj ndryshimeve të përhershme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një ide mund të lindë në kokën tuaj në një moment shumë të papritur. Ju mund të përshtateni me diçka të veçantë ndërsa Hëna rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të 12-të ëndërrimtare dhe ky skenar unik merr një goditje shtesë të energjisë elektrike kur Hëna bashkohet me Uranin në të njëjtin sektor. Ju mund të krijoni një ide jashtëzakonisht të shkëlqyer që ndihet si një moment i vërtetë eureka, kështu që lëreni mendjen tuaj të endet dhe të shihni se ku do të përfundoni. Rruga më pak e ndjekur është qasja juaj më e mirë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një ftesë e papritur ose një mundësi sociale mund të vijë drejt jush, me sa duket nga askund. Sundimtari juaj, Hëna, po bashkohet në të njëjtën shkallë si Urani i çuditshëm në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve, duke ju inkurajuar që t’i vendosni punët tuaja në plan të dytë dhe të rrini me miqtë tuaj. Mos u shqetësoni shumë për shkrimin e ndonjë plani në gur, sepse gjërat mund të ndryshojnë me një qindarkë. Për fat të mirë, këto ndryshime ndoshta do t’ju pëlqejnë shumë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Qasja juaj aktuale ndaj qëllimeve tuaja mund të mos funksionojë ashtu siç do të dëshironit. Qielli po shkëlqen ndërsa Hëna përqafon Uranin në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të, duke ju ndihmuar të merrni seriozisht qëllimet e përmendura, ndërsa gjithashtu të zgjidhni çdo gjë që nuk funksionon. Nëse keni përdorur të njëjtën metodë pa rezultate, atëherë duhet të provoni një mënyrë tjetër për t’i bërë gjërat. Ajo që ju duket si një përshtatje paksa e çuditshme, mund ta konsiderojë një mbikëqyrës si një lëvizje të zgjuar dhe frymëzuese.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mundësi të pazakonta ju presin në afërsi. Hëna dhe Urani po rreshtohen për një lidhje të fuqishme në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit. Sa më tej të shkoni, aq më shumë mund të shpërbleheni me përvoja të jashtëzakonshme dhe nivele më të thella të të kuptuarit. Bëni një përpjekje për të eksploruar një kulturë ose temë që nuk e keni shqyrtuar kurrë më parë – mund të habiteni se sa shumë ju tërheq. Në këtë proces, ju mund të gjeni se besimet tuaja ndryshojnë në mënyra pozitive.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Diçka mund të shkaktojë një reaksion zinxhir për ju sot. Hëna është në shtëpinë tuaj të 8-të të Transformimit, ku ajo do të përshëndesë Uranin me aq entuziazëm saqë ata mund të dërgojnë një valë tronditëse në univers. Diçka kryesore në jetën tuaj mund të pësojë një ndryshim të papritur, veçanërisht nëse është diçka që e ndani me një person tjetër, pasi ky sektor merret me lidhjet që ju lidhin me njerëzit e tjerë. Mundohuni t’i përballoni me durim këto ndryshime, sepse në anën tjetër ju pret një e ardhme më e mirë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush në veçanti mund të hedhë disa kthesa në rrugën tuaj në një moment së shpejti. Sektori juaj i marrëdhënieve po pret një lidhje elektrike midis Hënës dhe Uranit, duke e bërë këtë një ditë kur çdo gjë mund të ndodhë. Paparashikueshmëria e kësaj radhitjeje do të thotë se gjërat mund të jenë të shkëlqyera ose të tmerrshme – pavarësisht se çfarë, ka të ngjarë që një person i caktuar të jetë shkaku. Për shembull, një partner i ri i mundshëm mund të shfaqet në skenë, qofshin romantik, profesionist apo platonik, dhe mund të jenë shumë të pazakontë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të jeni kapur në një gropë në këtë moment. Universi po përpiqet të shkundë gjërat ndërsa Hëna dhe Urani rebel bashkohen në të njëjtën shkallë të Shtëpisë tuaj të 6-të të Rutinës. Në vend që të ndiqni të njëjtin stil jetese, mendoni të bëni diçka për të sjellë një frymë të freskët në jetën tuaj – qoftë nëse provoni një program të ri ushtrimesh, një plan të freskët ushqimi ose një mënyrë tjetër për të punuar. Ndryshimi i rutinës suaj mund të ketë rezultate të shkëlqyera.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Kreativiteti mund të ndriçojë vërtet jetën tuaj aktualisht! Hëna dhe Urani eklektik po takohen në Shtëpinë tuaj të 5-të të Shprehjes, duke krijuar mjedisin e përsosur për ju për të vendosur veten atje dhe për t’u treguar bashkëmoshatarëve tuaj se për çfarë jeni. Diçka që ju e konsideroni të jetë thjesht një hobi mund të bëhet në fakt një pjesë shumë më themelore e jetës suaj – ndoshta me stimuj financiarë të përfshirë – kështu që mos lejoni që një frikë e vogël skenike të pengojë ëndrrat tuaja.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Katër muret tuaja janë arena kryesore për çdo ngjarje të papritur të sotme. Një lidhje e fuqishme midis Hënës intuitive dhe Uranit rebel në shtëpinë tuaj të 4-të të fokusuar në shtëpinë tuaj, mund të lëkundë themelet tuaja kur nuk e prisni. Një anëtar i familjes ose shoku i dhomës mund të shkaktojë dramë pa arsye në dukje, por gjithashtu mund të ndodhë që struktura fizike e shtëpisë tuaj të kërkojë vëmendje të papritur. Mos i lini zgjidhjet e nevojshme për një ditë tjetër, sepse ato mund të përkeqësohen nëse përpiqeni t’i shpërfillni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një lajm befasues ose thashetheme mund t’ju vijnë shumë shpejt. Sektori juaj i komunikimit është ndriçuar me një shtrirje të fuqishme midis Hënës dhe Uranit, duke dërguar disa njohuri të rëndësishme, por të papritura në inbox-in tuaj. Një vëlla ose një mik i ngushtë mund t’ju zbulojë diçka që ndryshon plotësisht shtrirjen e tokës – për fat të mirë, kjo nuk do të thotë që ju duhet të shqetësoheni për çdo gjë që mund t’ju thonë. Shanset janë të mira që kjo gjë do të jetë në favorin tuaj, kështu që dëgjoni.

Burimi: Tarot