Horoskopi ditor – 15 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përdoreni ditën e sotme për të ndërmarrë rrezikun për të folur me njerëzit përreth jush për situatën – këndvështrimi i tyre mund të jetë më i nuancuar nga sa prisni! Mësimi i diçkaje të tillë mund t’ju japë sigurinë e nevojshme për t’u ndjerë rehat duke formuluar një mendim tuajin. Renditja e ndjenjave tuaja të paqarta mund të kërkojë më shumë punë sesa ndjekja e turmës, por ju keni besimin për ta bërë atë të funksionojë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Filozofitë që drejtojnë jetën tuaj mund të duken të pamjaftueshme për të zgjidhur një problem për ju sot. Biseda me një mik ose anëtar të komunitetit mund t’ju ndihmojë të vendosni se çfarë të bëni për mospërputhjen, veçanërisht nëse ata mund ta shohin situatën nga një këndvështrim më i gjerë. Lërini t’ju ndihmojnë të lironi çdo qëndrim të ngurtë që mund t’ju pengojë! Edhe nëse nuk mund të gjeni një përgjigje specifike midis jush, vetëm nëse dëgjoheni mund të zvogëlojë zhgënjimin tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një situatë ku përfshiheni intensivisht me të tjerët mund të jetë tërheqëse për ju në këtë kohë, deri në atë pikë sa mund të humbisni gjurmët e vetes. Ndërkohë që kapja në një moment si ky mund të jetë e këndshme, sigurohuni që përfshirja juaj të mos bëhet aq e thellë sa të dilni nga rruga e synimeve të karrierës suaj. Edhe nëse keni zbuluar se të tjerët mund të jenë pranë jush në një mënyrë që nuk e kishit menduar se ishte e mundur, ju duhet të kujdeseni për sigurinë tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Rritja e angazhimit tuaj për një marrëdhënie të rëndësishme të çdo lloji mund t’ju tërheqë tani, por gjithashtu mund të jeni në konflikt për këtë. Ju mund të dëshironi t’i mbani ende disa gjëra private, për të cilat mund të shqetësoheni që ju bëjnë të dukeni më pak të përkushtuar ndaj personit tjetër. Zgjerimi i bindjeve tuaja për marrëdhëniet mund t’ju japë më shumë hapësirë për të ruajtur identitetin tuaj dhe për të ndërtuar një lidhje të fortë. Kuptimi i nevojave tuaja madje mund t’ju bëjë një shok më të mirë sesa zbulimi i çdo informacioni të fundit!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dëshira për t’u lidhur me miqtë tuaj mund të bie ndesh me nevojën për t’u kujdesur për përgjegjësitë tuaja të përditshme. Mbani mend se nëse edhe jeta juaj shoqërore ndihet si një detyrim tjetër që duhet të hiqni dorë, atëherë mund të jetë më mirë të bëni gjërat tuaja. Lejimi i vetes hapësirë për të pushuar mund të jetë transformues për ju tani, dhe gjithashtu mund t’ju ndihmojë të sqaroni disa prioritete më të thella. Me këtë njohuri, balancimi i çdo angazhimi konkurrues mund të bëhet më i lehtë për ju në vazhdim.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përpjekja për t’u argëtuar mund të jetë më e ndërlikuar nga sa mendoni për momentin, pasi mund të zbuloni se ideja juaj për atë që ju sjell gëzim është e vjetëruar. Hobet e kaluara mund të duken të cekëta – mendoni të bëni diçka që lidhet me qëllimet tuaja të jetës. Puna për këtë mund t’ju sjellë kënaqësi dhe përparim! Mos kini frikë të ftoni të tjerët të bashkohen me ju, pasi ndjekja e një pasioni që ka kuptim së bashku do të ishte një mundësi e shkëlqyer për të forcuar marrëdhëniet tuaja.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Leximi se si të trajtoni një situatë të ndërlikuar shtëpiake ose familjare mund të jetë zhgënjyese për ju tani, pasi mund të ndiheni sikur autoritetet e respektuara thjesht nuk e kuptojnë se me çfarë keni të bëni. Nëse askush tjetër nuk duket i kualifikuar për t’ju këshilluar, mund të jetë e nevojshme të kuptoni se çfarë të bëni vetë. Për fat të mirë, ndjenja juaj intuitive se si t’i vendosni gjërat në rregull është ndoshta mjaft e saktë! Pjesa më e vështirë mund të jetë marrja e besimit për ta dëgjuar atë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të ndiheni sikur kolegët tuaj po flasin shumë pa thënë asgjë sot. Me njohurinë perceptuese për të cilën njihet shenja juaj, Akrep, mund të jeni në gjendje të dalloni kur dikush po mban brenda një shqetësim. T’i pyesni ata drejtpërdrejt se çfarë kanë në mendje mund t’i trembë, por fillimi i një diskutimi më të përgjithshëm mund t’u japë atyre hapësirë për t’iu qasur me kujdes temës që i shqetëson. Të kesh një ide për atë që po ndodh mund t’ju japë paqe, edhe nëse nuk i dini të gjitha detajet.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një nga marrëdhëniet tuaja, ndoshta me dikë me të cilin jetoni, mund të jetë duke kaluar një rritje të shpejtë tani. Nëse tashmë ndani hapësirë me ta, mund të pyesni veten nëse ka kuptim të ndani edhe burime të tjera me ta. Megjithatë, edhe nëse keni motivime bujare, mund të jetë më mirë t’i merrni gjërat më ngadalë. Ndoshta do t’ju shërbehej më mirë duke mbajtur gjërat që janë vetëm tuajat, kështu që lëreni bashkëpunimin tuaj të zhvillohet më tej përpara se ta zgjeroni për të përfshirë ndonjë gjë tjetër.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të jeni duke u përpjekur të merrni një kuptim më të qartë të identitetit tuaj tani, por duke u shtrirë me një sërë përgjegjësish mund t’ju bëjë ende të ndiheni të shpërndarë. Biseda me dikë të cilit i besoni mund t’ju ndihmojë të vendosni se nga cilat detyrime mund të hiqni dorë. Ndërsa mund të jeni të kapur nga detajet e asaj që duhet të bëni dhe kur duhet ta bëni atë, pamja e madhe mund të jetë më qartë e dukshme nga jashtë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të shprehni mendimet dhe ndjenjat tuaja mund të jetë më zhgënjyese se sa përmbushëse sot, pasi mund të përtypni disa mendime që nuk janë plotësisht të gatshme për t’u transmetuar të tjerëve përreth jush. Për momentin, mund të jetë më mirë të ndiqni disa kënaqësi më pak të ndërlikuara, si pastrimi i listës së detyrave tuaja. Kjo qasje praktike mund t’ju shpërqendrojë nga çdo temë e rëndë në mendjen tuaj – dhe gjithashtu mund të shihni më qartë çfarëdo problemi për të cilin keni punuar, pasi të keni bërë një pushim të përkohshëm prej tyre.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Presioni i kolegëve mund të jetë një forcë intensive për ju në këtë kohë dhe mund të ndiheni veçanërisht në siklet nëse jeta juaj në shtëpi ose familjare duket se nuk i përmbush standardet e grupit. Megjithatë, pyetja më e rëndësishme është ndoshta nëse situata juaj e brendshme funksionon mirë për ju apo jo! Nëse keni pasur një rezultat të mirë të papritur duke bërë diçka paksa jokonvencionale, të tjerët mund të përfitojnë nga të dëgjuarit për përvojën tuaj. Për fat të mirë, aktualisht mund të jeni të pajisur më mirë se zakonisht për të treguar historinë tuaj.

Burimi: Tarot