Horoskopi ditor – 16 nëntor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Në përgjithësi një ditë e bukur, dhe suksesi është në karta.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sot jeni në një humor shumë romantik. Mendimet tuaja, të buta dhe ëndërrimtare, do të vazhdojnë të lëvizin drejt dikujt të veçantë. Magjia e dashurisë do t’ju ngrejë humorin dhe do t’ju sjellë në një humor të lehtë dhe të gjallë. Do të jeni të mbushur me energji dhe vitalitet gjatë gjithë ditës.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Ruajtja e imazhit që keni krijuar në mendjen e njerëzve, si dhe ruajtja e reputacionit tuaj në shoqëri do t’ju japë disa momente ankthioze sot. Do të punoni shumë për të përmirësuar statusin tuaj shoqëror dhe do të arrini rezultate deri në fund të ditës. Është një ditë e mbarë dhe me fat për ju.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ruanin shpinën tuaj sot. Ju mund të jeni në fund të veprimeve të të tjerëve. Gjithsesi, qasja juaj e kujdesshme dhe vigjilente do t’ju shpëtojë nga shqetësimi i panevojshëm. Me pak fjalë, jeta do t’ju mësojë mësime të paçmuara dhe të çmuara sot.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Ju e filloni ditën në një atmosferë të tensionuar në mëngjes, të shkaktuar nga një shqetësim i një prej anëtarëve të familjes suaj. Por dita nuk është aq e keqe sa duket. Humori juaj do të ndryshojë për mirë ndërsa dita përparon, falë përpjekjes tuaj për të mbajtur veten të zënë. Shqetësimi fillestar i ditës do të kthehet në një mbrëmje ekstaze.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Artisti, humoristi dhe showmeni në ju janë gati të marrin fjalën sot. Argëtoni njerëzit dhe vini flakën mbrëmjes me arsenalin tuaj të shakave. Por kurseni kohë dhe energji të vlefshme edhe për çështje dhe përgjegjësi të tjera urgjente.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Do të përpiqeni të përmirësoni aftësitë tuaja në lidhje me shpikjet e reja teknologjike dhe do të dëshironi të mësoni për të njëjtën gjë në kohën tuaj të lirë. Nëse dëshironi të arrini sukses, së pari duhet të lini pas egon tuaj. Vetëm atëherë do të jeni në gjendje të ecni përpara në rrugën e përparimit.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Jeni në një humor të introspeksionit dhe analizës. Kjo ka të ngjarë t’ju japë një vizion të qartë në ditët në vijim. Qasja juaj sistematike ndaj punës do t’ju ofrojë hapësirë për të menduar jashtë kutisë. Idetë tuaja novatore mund të shkaktojnë duartrokitje nga eprorët dhe shefat.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Filloni ditën tuaj me një gjallëri të rinovuar. Prishja e një interviste telefonike mund të jetë një moment historik në rrugën tuaj të karrierës. Përkushtimi dhe vendosmëria juaj ndaj punës dhe qëllimeve tuaja ju bëjnë një punonjës të merituar.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Gjërat mund të bien në prehrin tuaj sot. Ju do të ndihmoni ata që kanë nevojë, por do të mërziteni jashtëzakonisht shumë kur rezultati nuk është sipas pritshmërive tuaja. Nuk është një pamje inkurajuese dhe do të ndikojë negativisht në besimin tuaj. Por, po reagoni tepër, pasi këto zhgënjime nuk janë aq të mëdha sa duken. Mbani mjekrën lart dhe përgatituni për një të nesërme të re.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Ju dëshironi të përhapni paqen dhe gëzimin përreth, dhe sot mund ta arrini këtë. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të sakrifikoni preferencat dhe interesat tuaja për t’u siguruar që problemet të zgjidhen. Është një gjë fisnike të luash rolin e paqebërësit, por njerëzit mund të të marrin si të mirëqenë. Ju mund të mendoni se po udhëhiqni me shembull, por kthehuni prapa, ndoshta askush nuk po ju ndjek.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot jeta juaj profesionale dhe ajo e dashurisë do të shkaktojë shqetësim. Do të dëshironi të jeni të ekuilibruar emocionalisht, por mund të mos gjeni kohë për t’i zgjidhur gjërat. Shikueshmëria dhe diskutimet e hapura do të ndihmojnë në zgjidhjen e çështjeve me lehtësi.

Burimi: Ganesha Speaks