Horoskopi ditor – 15 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të mos jeni në gjendje të përshkruani një situatë që aktualisht po ju shkon mirë – veçanërisht nëse po merrni ndihmë nga të tjerët. Bamirësit tuaj mund të këmbëngulin në ruajtjen e privatësisë absolute. Kjo situatë mund të bëhet e çrregullt kur Venusi dashamirës në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta harmonizohet me Jupiterin bujar në zonën tuaj të fshehtësisë. Sa më e qartë të bëhet se dikush po ju jep një dorë, aq më shumë pyetje të sikletshme do të merrni. Duke marrë kohë vetëm mund të largojë tundimin tuaj për të zbuluar informacione sekrete pa dashje.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një ftesë për t’u bashkuar me një komunitet më të madh së bashku me një mik të ngushtë ka të ngjarë t’ja vlejë të ndiqet për momentin. Ju ndoshta po kaloni shumë rritje personale këto ditë dhe mund të përdorni një mbështetje sociale për të përballuar këtë – ndoshta më shumë sesa mendoni se bëni. Megjithëse beteja juaj e vazhdueshme kundër një figure të brendshme të autoritetit mund t’ju pengojë të shprehni plotësisht veten, ndoshta forca në numër mund t’ju ndihmojë ta sfidoni më në fund atë zë. Merrni rrezikun e ndërtimit të lidhjeve të reja.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Duke e kthyer punën tuaj të bukur mund t’ju sjellë një bonus të veçantë nga një figurë autoriteti sot. Mospërmendja e këtij shpërblimi për bashkëmoshatarët është ndoshta e nevojshme për të shmangur shkaktimin e fërkimit. Për kolegët që nuk i dinë të gjitha detajet, mund t’u duket sikur rregullat po përkulen për t’ju dhënë një favor të pajustifikuar. Ndonëse kjo mund të duket e izoluar, çfarë do të prisnit vërtet të përfitoni nga kërkimi i mendimeve të të tjerëve? Përqendrohuni në biznesin tuaj dhe ata do t’ju shohin që keni fituar ndonjë vlerësim që do t’ju vijë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Argëtimi dhe aventura po thërrasin emrin tuaj, Gaforre! Ftesa e miqve për t’u bashkuar me çdo plan që po përgatitni, padyshim që mund t’ju shtojë entuziazmin. Fatkeqësisht, ata gjithashtu mund të sjellin konflikt për paratë. Ndoshta ju e keni zemrën të vendosur të dilni me çdo kusht, ndërkohë që bashkëmoshatarët tuaj janë më të interesuar t’i përmbahen buxhetit. A mund të bëni kompromis për ndonjë nga detajet pa u ndjerë i zemëruar apo i privuar? Përpara se të sillni dikë tjetër në bord, jini plotësisht të sinqertë me veten për gjërat tuaja të domosdoshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mbështetja materiale që merrni nga familja juaj mund të shkaktojë reagime xhelozie nga bashkëmoshatarët tuaj. Ata mund të mendojnë se ju nuk mund ta kuptoni se sa të vështirë e kanë, veçanërisht nëse situata juaj shtëpiake duket më e rehatshme se e tyre. Ndoshta nuk është aq e thjeshtë për ju! Edhe nëse nevojat tuaja fizike plotësohen, kjo nuk do të thotë se jeni plotësisht të përmbushur emocionalisht. Ju mund të mos jeni në gjendje t’i bindni të tjerët të ndjejnë ndjeshmëri për dhimbjen tuaj, por mund të kuptoni se ata nuk e dinë të gjithë historinë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një bisedë e këndshme mund t’ju ndihmojë të rindizni një marrëdhënie të rëndësishme. Ndoshta një çekuilibër i fuqisë mes jush e ka bërë lidhjen tuaj të vështirë kohët e fundit. Mbajtja fort pas besimit se çdo gjë më pak se drejtësia totale është e keqe, mund ta bëjë shqetësimin më keq seç duhet! Nëse pranoni se një mospërputhje në status është aktualisht e pashmangshme, mund ta shijoni këtë partneritet me më shumë liri. Pozicioni juaj në dinamikë mund të sjellë gjithashtu mësime të rëndësishme për ju, kështu që studiojeni atë me kujdes.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Është e mundur të fitoni më shumë para nga puna juaj. Megjithatë, mund të ketë diçka të pazakontë ose të diskutueshme në lidhje me një marrëveshje që po shqyrtoni. Kjo mund t’ju pengojë t’u tregoni miqve tuaj se çfarë jeni duke bërë – dhe t’ju lërë të pyesni veten nëse është apo jo një ide e mirë. Qëndrimi i heshtur mund të jetë i nevojshëm për t’ju ndihmuar të merrni vendimin e duhur për veten tuaj, pa pasur frikë nga gjykimi i të tjerëve, real apo i perceptuar. Bëni kërkimin tuaj vetëm në rast se kritikët tuaj kanë një pikë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të dukeni bukur mund të jetë e rëndësishme për ju sot. Ndjeshmëria krijuese mund të udhëheqë estetikën tuaj, veçanërisht pasi Venusi estetik në shenjën tuaj inkurajon Jupiterin e bollshëm në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive. Ju mund të dëshironi të pyesni veten nëse po përpiqeni shumë të jeni nervoz. Kur nuk ndiheni të pranuar, mund të mendoni se mund të bëni edhe diçka të çmendur me stilin tuaj. Mundohuni të dalloni ndryshimin midis qëndrimit tuaj ndaj të tjerëve kundrejt asaj se si ata ndihen vërtet për ju.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pushimi mund t’ju rinovojë dhe t’ju japë energji. Ndërsa Venusi i fokusuar te dëshirat në shtëpinë tuaj të 12-të të izoluar harmonizohet me Jupiterin që edukon në sektorin tuaj të brendshëm sot, një natë e qetë është ndoshta pikërisht ajo që ju nevojitet. Ju mund të shqetësoheni se shpjegimi i kësaj zgjedhjeje për të tjerët do të jetë i vështirë, por beteja më e vështirë ndoshta do të jetë të bindni veten. Shikoni në mënyrë kritike standardet që i përmbaheni – kur gjithmonë të kesh diçka interesante për të bërë bëhet detyra jote, ajo pushon së qeni argëtuese.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Fjalët që njerëzit duan të dëgjojnë me sa duket mund t’ju bëjnë të njohur për momentin. Me Venusin e këndshëm në sektorin tuaj të komunitetit që nxit Jupiterin e pakufizuar në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit, ndoshta do të thoni pothuajse çdo gjë për të marrë miratimin që kërkoni. Thënë kështu, mund t’ju kërkohet të përmbushni çdo gjë që keni premtuar – dhe më pas të detyroheni të pranoni se është përtej aftësive tuaja. Mos harroni se e vërteta mund t’ju bëjë të lirë, edhe nëse ju prish humorin.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ndjenja e një ndjenje të bollëkut financiar mund t’ju fuqizojë të bëni lëvizje të menjëhershme dhe të sigurt drejt qëllimeve tuaja. Për shkak të mënyrës sesi Afërdita që tërheq vëmendjen në sektorin tuaj të autoritetit përafrohet me Jupiterin bujar në Shtëpinë tuaj të 2-të të Burimeve, ju gjithashtu mund të dukeni aq serioz sa të rrëmbejë interesin e dikujt mjaft të fuqishëm për t’ju ndihmuar më tej. Ndërsa ka të ngjarë të hezitoni të shiheni si nevojtarë, personi tjetër është ndoshta më i fokusuar në ndihmën reciproke për njëri-tjetrin. Mos lejoni që pasiguritë tuaja t’ju pengojnë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të keni një qëndrim aventuresk mund t’ju bëjë shumë argëtues për t’ju qëndruar pranë. Ndërsa Afërdita e këndshme në shtëpinë tuaj stimuluese të 9-të mbështet Jupiterin e guximshëm në shenjën tuaj, ju ndoshta keni diçka emocionuese për të thënë – dhe guximin për ta thënë atë. Të dish se kur të ndalosh mund të jetë më shumë sfidë, veçanërisht nëse po përpiqesh shumë për t’u bërë përshtypje të tjerëve. Mos harroni se, kudo që të shkoni dhe çfarëdo tjetër që të bëni, një ndjenjë e fortë e sigurisë së brendshme do t’ju çojë larg.

Burimi: Tarot