Horoskopi ditor – 16 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të jeni të fokusuar në burimet tuaja financiare, por kjo mund të mos jetë e gjithë pamja që duhet të merrni parasysh. Dikush tjetër mund t’ju kujtojë një detyrim financiar që e kishit harruar. Ndërsa kjo mund të sjellë disa emocione për ju, ndoshta ideja e përgjithshme e të qenit diçka tjetër veçse të pavarur është më e vështirë për ju sesa të paguani faturën aktuale në fjalë. Dijeni kur një ndihmë e vogël nga jashtë mund t’ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të dukeni se jeni të qëndrueshëm në një marrëdhënie të ngushtë sot. Personi tjetër mund të jetë papritmas krejtësisht melodramatik, me sa duket nga askund. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të shikoni dinamikën më komplekse që ndodh midis ju të dyve përpara se të nxitoni për të gjykuar. Një ushtrim i dobishëm mund të jetë të imagjinosh se si do të ishte jeta juaj pa këtë mik apo njeri të besuar. Nëse duket sikur shtypeni emocionalisht në mënyrë frustruese, pranoni se kjo lidhje po plotëson një nevojë të rëndësishme për ju.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Konflikti mes ëndrrës dhe të bërit mund të jetë veçanërisht intensiv për ju sot. Me Hënën në shtëpinë tuaj të 6-të praktike, mund të përqendroheni në marrjen e rezultateve konkrete dhe të menjëhershme në botën reale. Sjellja e një prekjeje më të madhe frymëzimi në mënyrën se si i trajtoni pjesët e mërzitshme të jetës suaj, ndoshta mund të zgjidhë një zhgënjim të vazhdueshëm që keni përjetuar në punët tuaja, duke ju dhënë më shumë kohë për fluturimet e fantazisë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të bëheni viral në rrjetet sociale sot, por nëse kjo është një gjë e mirë apo e keqe varet nga ju. Megjithëse mund të dëshironi të portretizoni një imazh të qëndrueshëm, ana juaj më intensive mund të shfaqet në çdo moment. Ndoshta do të thoni diçka të rëndësishme dhe do të rezononi me shumë njerëz në këtë mënyrë. Megjithatë, është gjithashtu e mundur që një sekret i juaji të zbulohet. Cilado qoftë mosmarrëveshja juaj, marrja e pronësisë mbi të duhet të shpërbëjë çdo dramë në mënyrë më efektive sesa të përpiqeni ta fshihni atë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund të jeni të emocionuar për gjithçka që keni bërë kohët e fundit në botë, por kjo nuk do të thotë se nuk ishte shumë punë. Nëse keni nevojë për pak kohë për t’u çlodhur dhe për t’u kujdesur për veten, thjesht duhet ta bëni atë! Ana juaj emocionale mund të duhet të arrijë deri ku ju ka çuar karriera ose jeta publike, veçanërisht nëse jeni duke bërë diçka shumë të ndryshme nga edukimi juaj. Jini mirënjohës për atë që ka ndryshuar, por mbani mend se ju ende duhet të pushoni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Frymëzimi mund të fshihet në çdo cep tani. Një detyrë e shkurtër në lagjen tuaj mund t’ju kujtojë potencialisht një udhëtim më domethënës që dëshironi të ndiqni. Ndërsa ndonjëherë mund të luftoni për të integruar idetë tuaja më të mëdha me jetën tuaj të përditshme, shijoni çdo mundësi që mund të keni tani për të parë se hendeku midis fantazisë dhe realitetit nuk është aq i madh sa mendoni se është. Mos harroni se asnjë aventurë nuk është shumë e vogël!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një marrëveshje që keni për të ndarë para ose pronë me të tjerët mund të ketë kuptim praktik, por sot mund të bëheni të vetëdijshëm se nuk jeni plotësisht të kënaqur emocionalisht me të. Edhe pse mund të jetë e përshtatshme të përpiqeni të kaloni ndjenjat tuaja të lënduara në interes të ruajtjes së harmonisë, ndoshta do të ishte më mirë t’i tregoni ato ankesa tani. Nëse marrëveshja do të vazhdojë, ajo duhet të funksionojë. Përpara se të afroheni me të tjerët, përpiquni të keni një ide për çdo ndryshim specifik që dëshironi të bëni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të jeni në qendër të vëmendjes sot – pavarësisht nëse dëshironi apo jo. Mund të jeni pak më dramatikë se zakonisht. Megjithatë, mos i lini të gjithë të tjerët kaq lehtë! Ndoshta ju jeni ai që jeni i gatshëm të thoni hapur atë që të tjerët ju kanë thënë tashmë privatisht se po mendojnë. Ata mund t’ju shpërblejnë për guximin tuaj më vonë, edhe nëse nuk mund ta bëjnë atë të ndodhë tani, prandaj mos e humbni zemrën.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pastrimi i listës suaj të detyrave mund të jetë në axhendën tuaj tani, por thjesht mund të mos e ndjeni. Vëmendja juaj mund të tërhiqet nga shqetësimet më pak të prekshme. Punët tuaja do të jenë ende atje një ditë tjetër, kështu që shfrytëzojeni këtë moment për të marrë pjesën tjetër që ju nevojitet. Të qëndrosh në shtrat për të kapur një ëndërr të madhe dhe për ta dokumentuar atë në një ditar ëndrrash ia vlen plotësisht.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një komunitet të cilit i përkisni mund të duket kaotik sot. Ju mund të dëshironi të rivendosni rendin, por ka të ngjarë të duhet të mendoni jashtë kutisë për ta bërë këtë në një mënyrë që është në të vërtetë efektive. Megjithëse mund të duket urgjente të reagoni shpejt, mendoni për motivet tuaja dhe imagjinoni se si do të dukej rezultati juaj ideal përpara se të filloni të riorganizoni gjërat. Nëse e hiqni egon tuaj nga rruga dhe ndërmerrni veprime që janë vërtet për të mirën e përbashkët, me siguri do të keni sukses.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një figurë autoriteti në jetën tuaj, si një shef apo prind, mund të duket veçanërisht i paqëndrueshëm tani. Ju mund të ndiheni të detyruar të ndërhyni dhe të mbuloni përgjegjësitë e tyre. Edhe pse ndoshta nuk është mënyra se si keni planifikuar të kaloni ditën tuaj, përpiquni të kërkoni të mirat në përvojë! Ndoshta ju do të zhvilloni aftësitë tuaja drejtuese ose do të zbuloni gjëra që dëshironi të mësoni se si t’i bëni më mirë. Për sa kohë që nuk i kaloni kufijtë e pozicionit tuaj të përkohshëm, mund të krenoheni që jeni të aftë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të jeni pak emocional në lidhje me besimet tuaja sot – madje duke i sjellë ato në bisedat e përditshme. Ky është padyshim një rrezik, pasi ka potencialin të ndryshojë dinamikën e marrëdhënieve të rastësishme që i merrni si të mirëqenë. Ndërsa të dilni me një gjymtyrë si kjo ndonjëherë është pikërisht gjëja e duhur për të bërë, mbani mend se duhet të identifikoni rreziqet që ia vlen të merrni. Mos e shpërdoroni pasionin tuaj me njerëz që nuk janë të pajisur për ta trajtuar atë!

Burimi: Tarot