Horoskopi ditor – 16 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Qëndrimi afër shtëpisë ndoshta nuk ju intereson në këtë moment. Ndërsa Afërdita e dashuruar për argëtim hyn në Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimit, ju ndoshta jeni të uritur për stimulim. Megjithëse gjetja e të tjerëve të gatshëm t’ju bashkohen në një udhëtim emocionues mund të jetë një sfidë, kjo nuk duhet t’ju ndalojë. Është në rregull të fluturosh vetëm – plus, të mos kesh kompromis me dikë tjetër mund t’ju japë lirinë për të ndjekur ndonjë nga përvojat më intensive që dëshironi. Mos kini frikë të ecni vetëm nëse ju jepet mundësia!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Paratë tuaja mund të jenë në gjendje të shtrihen më tej se zakonisht për momentin. Ndërsa Venusi me fat shkëlqen në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta, bashkëpunimi ose investimi me të tjerët mund të intensifikojë ndikimin tuaj. Familja juaj mund të ketë ende një mentalitet më të kujdesshëm, por miqtë tuaj ka të ngjarë t’ju nxisin për të ndjekur mundësi të reja. Ndërsa mendoni të merrni një rrezik, mos u përqendroni nëse vendimi juaj i bën të gjithë të lumtur menjëherë – në vend të kësaj, pyesni veten nëse është gjëja e duhur për të bërë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Marrëdhëniet tuaja personale të të gjitha llojeve mund të përmirësohen tani. Ndërsa Venusi social mbështet Shtëpinë tuaj të 7-të të Takimeve Një-për-Një, lidhja nuk duhet të jetë aq e ndërlikuar sa ka qenë ndoshta kohët e fundit. Fillimi i një bisede me dikë të afërt për çdo gjë të vogël që ka shkaktuar fërkime mes jush nuk është përdorimi më i mirë i kësaj energjie pozitive. Mundohuni të pastroni ajrin duke parë pamjen e madhe të qëllimeve tuaja të përbashkëta së bashku dhe lejoni që detajet të vendosen në vend pas kësaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mënyra më e mirë për të kryer punën tuaj aktuale mund të përfshijë të dini se kur duhet të bëni një pushim prej saj. Ndërsa Venusi luksoz hyn në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, ndoshta ju duhet një pushim – ose të paktën një ditë pushimi për t’u marrë me prioritetet personale. Edhe pse mund të shqetësoheni për ndikimin financiar nëse nuk punoni më aq shumë qoftë edhe për momentin, ka të ngjarë të keni një pamje më të qartë të opsioneve tuaja sapo të tërhiqeni. Jepini vetes hapësirën për të menduar mirë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të jeni në humor për t’i shpëtuar një atmosfere të rëndë emocionale në shtëpi. Me Venusin emocionues që kërcen në shtëpinë tuaj të 5-të të lojës, ndoshta jeni gati të argëtoheni! Merrni parasysh idenë se nuk jeni i vetmi që do të vlerësonit një shpërqendrim. Nëse jeni gati për të, gjetja e një mënyre për të përfshirë anëtarët e familjes ose shokët e dhomës mund të sjellë një ndryshim të mirëpritur në dinamikën tuaj. Lidhja në terrene të ndryshme mund të freskojë këndvështrimin tuaj dhe t’ju ndihmojë të shihni mundësi të reja.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Identifikimi i asaj që do të duhej për të ndërtuar lumturinë në jetën tuaj shtëpiake mund të jetë vendimtare për ju sot. Ju mund të kuptoni lehtësisht se çfarë nuk dëshironi kur e shihni. Megjithatë, thirrja e kësaj me komente pasive-agresive ka të ngjarë të rezultojë në grindje joproduktive. Artikulimi i qartë i vizionit tuaj për lumturinë shtëpiake do të kërkojë më shumë përpjekje nga ana juaj, por duhet t’ja vlejë. Lërini njerëzit përreth jush të dinë se çfarë po kërkoni, në mënyrë që të mos kenë nevojë të hamendësojnë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Të flasësh për veten mund të shkojë mirë për momentin. Ndërsa Venusi i zgjuar me buxhet kërcen me hijeshi në shtëpinë tuaj të 3-të të artikuluar, ajo e bën këtë një kohë të përshtatshme për të kërkuar një rritje rroge. Ndërsa të dini se çfarë paguhen bashkëmoshatarët tuaj mund t’ju ndihmojë të vendosni se çfarë të kërkoni, do t’ju duhet gjithashtu të merrni parasysh faktorë të tjerë që veçojnë situatën tuaj. Ju mund të jeni të gatshëm të pranoni më pak para në këmbim të një orari fleksibël ose detyrave më të lehta. Bëhuni të qartë për prioritetet tuaja përpara se të filloni negociatat.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndoshta më në fund ka ardhur koha për të blerë diçka të veçantë që e keni pasur vëmendjen tuaj për një kohë! Me Venusin me shije që hyn në Shtëpinë tuaj të 2-të të Burimeve, ka të ngjarë të keni një sens për artikujt që janë të bërë mirë – dhe gjithashtu për të cilët blerjet do t’ju bëjnë veçanërisht të lumtur. Një figurë autoriteti, ose zëri i brendshëm i dikujt brenda kokës suaj, mund të mos jetë ende i emocionuar nga vendimi juaj. Të dish se ku përfundon e drejta e tyre për t’ju thënë se çfarë të bëni është e paçmueshme.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të dukeni mirë mund të jetë një prioritet i lartë për ju sot. Me Venusin e bukur që hyn në shenjën tuaj, ju jeni në gjendje të prezantoni veten mjaft mirë. Megjithatë, në pamjen tuaj mund të ketë më shumë sesa duket në sy. Ndërsa mund të jeni krenarë për një ndryshim fizik që pasqyron bindjet ose angazhimet tuaja, shpjegimi i përsëritur i gjithë historisë për të tjerët dhe përgjigjja e pyetjeve të tyre mund të bëhet potencialisht rraskapitëse. Jini të vetëdijshëm për nivelin tuaj të energjisë në këtë temë dhe bëni një pushim kur ju nevojitet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ana juaj shpirtërore është në qendër të vëmendjes! Ndërsa Afërdita sensuale shkëlqen në shtëpinë tuaj të 12-të transcendente, mendimet dhe ëndrrat tuaja mund të jenë plot me mesazhe kuptimplote dhe frymëzuese. E vetmja pjesë e vështirë mund të jetë të gjesh mënyrën më të rehatshme për të ndarë atë që po merr. Miqtë tuaj mund të jenë vërtet të interesuar të dëgjojnë për përvojat tuaja metafizike – megjithatë, kjo nuk do të thotë se ata janë gati të zbulojnë ndonjë nga të tyren. Kushtojini vëmendje nivelit të rehatisë së tyre! Mos i shtyni të flasin.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Jeta shoqërore mund të jetë veçanërisht e dobishme për ju aktualisht. Edhe nëse thjesht po kërkoni një kohë të mirë, mund të takoni gjithashtu një njohës të ri që ka potencial të vërtetë për t’ju ndihmuar financiarisht ose profesionalisht – veçanërisht tani që Venusi dashamirës po rrëshqet në Shtëpinë tuaj të 11-të të Rrjetit. Nga ana tjetër, përzierja e kënaqësisë me biznesin ka rreziqet e veta, duke përfshirë t’i japësh personit tjetër përshtypjen se po i përdor. Qëndroni të vetëdijshëm për qëllimet tuaja dhe komunikoni në përputhje me rrethanat.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bëhuni gati për t’u njohur – ndoshta jo për një arsye që prisni. Edhe pse çdo gjë që bëni për të jetuar mund të mos jetë aq emocionuese sa do të preferonit, kjo nuk duhet të jetë aq kufizuese sa mund të duket. Falë Mërkurit të zhytur në mendime që energjizon Jupiterin e sigurt në shenjën tuaj, ju keni një mundësi unike për të përcaktuar veten. Nëse preferoni të njiheni si një avokat i një kauze në të cilën besoni, ose si një nxënës i përjetshëm në një temë të preferuar, vraponi me atë!

Burimi: Tarot