Horoskopi ditor – 16 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Përgjegjësitë aktualisht kërcënojnë të ndërhyjnë në marrëdhëniet tuaja. Ju mund të ndiheni të shkëputur nga të dashurit tuaj tani, shumë të zhytur në çdo punë të rregullt që kërkohet nga ju. Ndërsa mund të mos jeni në gjendje të dilni nga angazhimet që keni, mbani mend këtë për herën tjetër që mendoni të regjistroheni për të marrë më shumë punë sesa mund të bëni vetë! Gjetja e kohës për njerëzit që ju duan është po aq e vlefshme sa shpërblimet materiale.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Gërmimi për përgjigje mund të zbulojë diçka që nuk keni dashur të gjeni. Edhe pse ndoshta nuk do të jeni në gjendje të pretendoni se nuk keni mësuar çfarëdo që mund të zbuloni, mund ta përdorni këtë njohuri të re për të marrë një vendim se si t’i qaseni dikujt në jetën tuaj në lidhje me mënyrën se si ai ka vepruar kohët e fundit. Një pjesë prej jush donte të dinte të vërtetën, kështu që edhe ju mund ta zotëroni atë!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një aleat juaj i fundit mund të keqpërdor besnikërinë tuaj. Ju mund të kishit pasur çdo qëllim për t’u shfaqur dhe për ta ndihmuar këtë person në të ardhmen, por diçka mund t’ju bëjë të kuptoni se po e vendosni besimin dhe përpjekjet tuaja pas personit të gabuar. Ky person ka të ngjarë të jetë i ri dhe emocionues, por nuk ia vlen t’i largoni njerëzit e dashur që kanë qenë aty për ju në të kaluarën. Mos e shpërndani besnikërinë tuaj shumë të hollë – jo të gjithë e meritojnë atë që keni për të ofruar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush i papritur mund të jetë gati të kthehet nga e kaluara juaj. Ju mund të keni bërë përparim të mirë drejt qëllimeve tuaja, por tani ata janë shfaqur duke kërcënuar se do t’ju kthejnë në fillim. Pavarësisht nëse ata kanë qëllime keqdashëse ose thjesht kanë një ndikim të keq mbi ju, ju tani keni mundësinë të ritheksoni çdo kufi që vendosni mes jush. Mos u ndjeni fajtor që keni bërë zgjedhjen e duhur për veten tuaj dhe mos lejoni që tundimi t’ju tërheqë prapa.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një fushë e paorganizuar e jetës suaj mund të krijojë stres të panevojshëm për ju sot. Ju mund të keni dashur të pastroni thellë ose të hani më shëndetshëm për disa kohë, dhe ka të ngjarë të shqetësoheni për ju tani. Fatmirësisht, dikush që është një gur për ju në jetën tuaj mund të ketë mundur një betejë të ngjashme në të kaluarën dhe tani është gati t’ju ndihmojë të jeni vetvetja juaj më e mirë. Nuk është turp të marrësh udhëzime nga dikush që ka qenë atje dhe e ka bërë këtë më parë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mungesa e fundit e motivimit mund t’ju bëjë të ndiheni të mbërthyer në vend. Qëllimet tuaja të dëshiruara ka të ngjarë të mos ju vijnë aq lehtë sa keni menduar, dhe tani jeni të lodhur. Pavarësisht se ndoshta askush nuk ju shtyn drejt këtij qëllimi, ju e dini se është diçka që e keni dashur për shumë kohë. Të heqësh dorë tani do të ishte turp! Përpiquni të bëheni kreativ – duke folur për të mund të ndezë emocione të reja tek ju dhe ndoshta të frymëzojë mënyra të reja për të ecur përpara me të.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ndjeshmëria e shtuar ndaj fjalëve të njerëzve mund t’ju çojë emocionalisht jashtë ekuilibrit për momentin. Dikush mund të flasë për një temë delikate për ju, apo edhe t’ju shqetësojë drejtpërdrejt që të përpiqeni të nxisni një përgjigje nga ju. Pavarësisht nëse fjalët e tyre të vrazhda apo lënduese janë apo jo të qëllimshme, ju takon juve të ruani gjakftohtësinë dhe ta kaloni ditën me kokën lart. Një koleg tjetër mund të vërejë qëndrueshmërinë tuaj dhe ta mbajë mend këtë kur duhet të zgjedhë një udhëheqës!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Udhëtimi mund të prishet për ju sot. Mund të jeni më harrues se zakonisht, duke krijuar disa mundësi për të humbur një autobus ose për të harruar të mbushni makinën tuaj me benzinë. Të tjerët gjithashtu mund të jenë jashtë loje, gjë që mund të shkaktojë pengesa të paparashikuara dhe shpërthime emocionale që përfshijnë të dashurit dhe bashkëmoshatarët. Mos e rrihni veten nëse nuk po mendoni me gjithë fuqinë normale të trurit tuaj dhe mos nxitoni! Vetëm bëni më të mirën tuaj dhe bëni një shënim mendor se çfarë të mbani mend herën tjetër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mund të jetë koha për të marrë një pushim nga aktivitetet e shpeshta shoqërore. Ju mund t’i jeni përgjigjur çdo ftese që ju është dërguar për ngjarje ose biseda të thjeshta, por tani ka të ngjarë të ndiheni të lodhur emocionalisht dhe mendërisht. Është mirë të dëshironi të kaloni pak kohë në kompaninë tuaj! Jepini vetes lirinë për të qenë vetëm dhe dekompresoni, sepse humbja e kontaktit me brendësinë tuaj nuk është mënyra për të jetuar jetën tuaj, pavarësisht se sa shumë ju pëlqen zakonisht shoqërimi.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

16 Prill 2022: Ju mund të jeni në rrugën tuaj tani. Mund të jetë zhgënjyese nëse kërkoni një pozicion drejtues ose nuk përparoni në karrierën tuaj aq sa dëshironi. Ju mund të keni qenë duke u fokusuar shumë në vetë punën dhe nuk keni krijuar lidhje me kolegët, duke përfunduar duke u përpjekur të bëni gjithçka vetëm. Përpiquni të hapeni dhe të krijoni një lidhje me dikë që nuk e njihni mirë, por e shihni shpesh.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mungesa e drejtimit mund t’ju pengojë nga ajo që dëshironi vërtet. Ju mund të keni shumë talente ose një gamë të gjerë interesash, por duke qenë se ju pëlqejnë të gjitha në sasi të ngjashme, ju mbeteni duke rrotulluar rrotat tuaja ndërsa përpiqeni të vendosni një drejtim për të hyrë. Në vend që të përpiqeni të vendosni se cili është alternativa më e mirë absolute nga një këndvështrimi logjik, merrni parasysh të zgjidhni një rastësisht dhe të përpiqeni ta zhvilloni atë sa më shumë që të mundeni. Është më mirë të bësh diçka sesa asgjë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Burime të shumta kontradiktore të të dhënave mund të jenë një problem sot. Mund të ketë shumë njerëz që përpiqen t’ju japin këshilla për zgjedhjet tuaja, dhe idetë e tyre po ju turbullojnë mendjen dhe errësojnë rrugën tuaj përpara. Zëri juaj i brendshëm ka të ngjarë të ketë thënë diçka, por ju mund të keni qenë shumë të frikësuar për të marrë këshillat tuaja dhe në vend të kësaj, jeni drejtuar te të gjithë të tjerët. Këtë herë, merrni parasysh të pyesni të vetmin person që patjetër do të duhet të jetojë me zgjedhjen që bëni: ju!

Burimi: Tarot