Horoskopi ditor – 17 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Tani mund të keni besimin për të provuar një udhëtim ose përvojë mësimi që përndryshe do të dukej shumë. Ndoshta ka një mënyrë për të shmangur çdo bllok financiar që mendonit se po ju ndalonte. Thënë kështu, sigurohuni që po ecni përpara për arsyet e duhura. Megjithëse mund të dëshironi t’u provoni diçka të tjerëve që mendojnë më pak për ju se nuk jeni mjaft të zgjuar ose të kulturuar, ka më shumë gjasa të përfitoni sa më shumë nga gjërat e reja nëse i bëni ato për veten tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të tërhiqeni nga intensiteti sot, por mund t’ju duhet të merrni parasysh audiencën tuaj. Shprehja e kësaj ane të vetes me një grup më të madh miqsh ka potencialin të çojë në dramë dhe konflikt, pasi nuancat e një teme të ndërlikuar mund të humbasin kur shumë njerëz përpiqen të flasin menjëherë. Lidhja që ju nevojitet ka më shumë gjasa të gjendet në një mjedis të drejtpërdrejtë me dikë që keni besim. Hapja atje mund t’ju ndihmojë të forconi një miqësi të ngushtë ose një marrëdhënie tjetër.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Lidhja me grupe të mëdha njerëzish mund të jetë shpërblyese për ju sot, por gjithashtu mund të tundoheni të abuzoni me momentin tuaj në qendër të vëmendjes. Megjithëse derdhja e gjithçkaje në mendjen tuaj mund të jetë joshëse, ka të ngjarë të pengoheni në dinamikat e fshehura të fuqisë me të cilat nuk dëshironi të përballeni nëse ndërmerrni shumë rreziqe. Përqendrohuni në atë që e mban humorin të këndshëm për momentin dhe mund të krijoni marrëdhënie që do t’ju japin mundësinë për të ndarë më hapur në të ardhmen.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Rutinat tuaja bazë mund të sjellin diçka të rëndësishme sot. Ndoshta do të shihni se si përpjekja që bëni drejt përgjegjësive tuaja çdo ditë ju çon drejt qëllimeve tuaja më të mëdha, profesionale apo jo. Sfida juaj më e madhe mund të jetë mbajtja e idesë suaj se si duhet të duket suksesi nga bllokimi i rrugës së diçkaje që funksionon në të vërtetë. Megjithëse mund të shqetësoheni për gjykimin nga bashkëmoshatarët tuaj, mbani në mend se ata ndoshta nuk e dinë të gjithë historinë. Përqendrohuni në atë që jep rezultate!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të dëshironi që kënaqësia që ndiqni sot të përfshijë të paktën një anë të kuptimit dhe qëllimit. Megjithatë, të tjerët me të cilët po kaloni kohë mund të jenë më të interesuar për një kohë të mirë pa komplekse. Përpjekja për t’i tërhequr ato aq thellë sa jeni ka të ngjarë të shkaktojë konflikt. Në vend të kësaj, lëreni secilin person të ketë hapësirë të mjaftueshme për të shijuar një përvojë të përbashkët në mënyrën e vet. Ndërsa edhe një ndarje e vogël mund të jetë e vetmuar ndonjëherë, ju mund të ribashkoheni me njohuri të reja për të shkëmbyer në të ardhmen.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Vendosja e shtëpisë suaj ashtu siç dëshironi mund të jetë në mendjen tuaj sot, por mund t’ju duhet të merrni parasysh mendimet përtej tuajat. Ndonëse nuk ka nevojë të lini guru-të e dizajnit ose të tjerët që nuk kanë një interes të vërtetë në këtë çështje t’ju shtyjnë përreth, duhet të jeni të ndjeshëm ndaj dëshirave të atyre që ndajnë hapësirën me ju. Për fat të mirë, bashkëpunimi me ta mund t’i bëjë idetë tuaja edhe më të mira. Arritja e tyre në mënyrë proaktive gjithashtu mund të zvogëlojë potencialin për konflikt.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Duke folur për gjërat mund të përmirësojë një nga marrëdhëniet tuaja të rëndësishme sot. Megjithëse mund të keni frikë të zhyteni shumë thellë në çështjet personale, të shkoni atje mund të mos jetë as e nevojshme për llojin e bisedës që keni nevojë ose dëshironi të bëni. Detajet që nuk kanë shumë rëndësi ka të ngjarë t’ju prishin dhe të shkaktojnë konflikt, ndaj bëni një përpjekje për të qëndruar në temë. Hyrja me një ndjenjë të prioriteteve tuaja më të rëndësishme mund t’ju ndihmojë të shmangni lidhjen me gjëra të parëndësishme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Shikimi i rezultateve materiale nga puna juaj aktualisht mund të jetë shpërblyese për ju. Sidoqoftë, të vendosni se çfarë të bëni me përfitimet tuaja të reja mund të jetë sfida tjetër. Ju mund të tundoheni të shpërndani çdo fond të tepërt në një blerje impulsive argëtuese. Ndërkohë që nuk doni të shpenzoni para në mënyrë të panevojshme, blerja e diçkaje që ju flet vërtet mund të jetë më mirë sesa të lini kritikun tuaj të brendshëm – ose dikë tjetër – t’ju thotë të shikoni portofolin tuaj. Çfarëdo që vendosni të bëni, besoni gjykimit tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Vendosja e rutinave tuaja të përditshme dhe mjedisit të afërt në një mënyrë që vërtet funksionon për ju është shumë e rëndësishme tani. Ju jeni veçanërisht të përshtatur me atë që plotëson nevojat tuaja. Nëse ballafaqimi me përgjegjësitë tuaja ju duket krejtësisht i pakëndshëm, atëherë ky është ndoshta një mesazh që ju thotë se diçka duhet të ndryshojë. Për sa kohë që mënyra se si i ndryshoni gjërat është e drejtë për të tjerët që janë të përfshirë, ju duhet të jeni në gjendje të bëni një përparim të mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të flasësh për gjërat mund të mos ia vlejë për momentin. Megjithëse mund të jeni të motivuar të thoni fjalën tuaj, ka të ngjarë të largoheni emocionalisht në çdo provokim, gjë që do t’ju pengonte të bëni rastin tuaj më të mirë. Ndoshta disa zhgënjime personale që po përjetoni po turbullojnë gjykimin tuaj për atë që është e arsyeshme të prisni nga të tjerët. Merrni pak kohë vetëm për të menduar se çfarë vërtet dëshironi t’i komunikoni dikujt tjetër përpara se t’i futni në të.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Socializimi mund të jetë shpërblyes për ju sot, veçanërisht nëse i mbani bisedat të lehta. Megjithatë, fillimi i një diskutimi për çështje të rënda si politika apo feja mund t’ju kthehet në kundërthënie, sepse njerëzit ka të ngjarë të jenë të pasionuar për vlerat e tyre në një mënyrë që mund të dalë lehtësisht nga kontrolli. Ndërsa mund të jeni të kënaqur me ndryshimet që keni bërë në disa çështje themelore kohët e fundit, mbani mend se jo të gjithë do të jenë në të njëjtin vend. Të tjerët janë ndoshta më të vetëkënaqur, dhe kjo është humbja e tyre!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sjellja e jetës suaj në përputhje me qëllimet tuaja është e mundur sot. Megjithatë, mund të mos jeni në gjendje të flisni me njerëzit për këtë në një mënyrë që t’i bëjë ata të kuptojnë. Kjo mund të jetë vërtet zhgënjyese, por mos lejoni që egoja juaj e lënduar t’ju tërheqë sytë nga çmimi. Ju jeni në gjendje të arrini rezultate konkrete shumë shpejt, për sa kohë që mund të qëndroni të përkushtuar në rrugën tuaj më të mirë përpara. Nëse ende dëshironi të bindni të tjerët, mbani mend se veprimet tuaja flasin më shumë se fjalët.

Burimi: Tarot