Horoskopi ditor – 17 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ëndërrimi i tepërt sot mund të nënkuptojë se ju humbisni një mundësi të mirë. Të qëndroni të përqendruar mund të jetë punë e vështirë dhe mund të pyesni veten nëse ia vlen vërtet debati. Mos harroni se nëse nuk e bëni, mund të përfundoni duke lënë diçka të papërfunduar, e cila mund të sjellë problemet e veta. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të qëndroni në top për çdo sekondë të çdo minutë të ditës. Në fakt, pak relaksim mund t’ju ndihmojë të jeni më vigjilentë kur ka vërtet rëndësi.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Jo të gjithë që takoni tani do të jenë personi juaj i preferuar. Ju mund të dëshironit të mos kishit qenë kaq të shoqërueshëm nëse e gjeni veten të bllokuar nga dikush që ju duket shumë irritues ose një koleg që ju mërzit. Megjithatë, qëndrimi i hapur ndaj njerëzve të rinj që vijnë në jetën tuaj mund t’ju japë një mundësi për t’u lidhur me dikë më të përshtatshëm për shijen tuaj. Në fakt, dikush që nuk ju pëlqen mund t’ju prezantojë me një mik të ri premtues. Mbani opsionet tuaja të hapura dhe lërini gjërat të rrjedhin!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Pritshmëritë e njerëzve për ju mund të jenë më të larta se zakonisht për momentin – ndoshta edhe në kufijtë e paarsyeshme! Megjithatë, ata mund të jenë thjesht duke e keqvlerësuar situatën në vend që të kenë ndonjë qëllim të vërtetë të keq. Mund të mos jetë shumë e rëndësishme në fund, pasi ndoshta jeni në gjendje ta shfajësoni veten mirë, pavarësisht se çfarë kërkohet prej jush. Gjërat mund të ecin edhe më mirë nëse jeni gati të jeni fleksibël dhe të merrni vendime të shpejta, veçanërisht nëse ndonjë kërkesë ju kap në befasi.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Kjo nuk është një kohë ideale për të vendosur vetëdrejtësi, sepse lehtë mund t’i gaboni gjërat. Edhe kur nuk e bëni këtë, ekziston rreziku që njerëzit të shpejtojnë në përfundime për ju që janë jashtëzakonisht të gabuara, duke ju bërë të humbni kohë duke i korrigjuar ato. Ndoshta ata nuk do të kishin gabuar në të kaluarën, por pikëpamjet tuaja ndoshta kanë ndryshuar kohët e fundit për shkak të diçkaje që keni mësuar. Ju mund të dëshironi t’i informoni me durim njerëzit në lidhje me pozicionin tuaj për disa çështje që kanë rëndësi për ju.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Huazimi nga e ardhmja mund të mos jetë lëvizja juaj më e mirë për momentin. Ju mund të angazhoheni për diçka që aktualisht nuk keni kohë, energji ose burime. Të pajtohesh me diçka përpara se të jesh i sigurt për disponueshmërinë tënde në të ardhmen mund të jetë një gabim i madh. Të presësh derisa të kesh një kuptim më të mirë të asaj që po bën mund të jetë një alternativë shumë më e mirë. Ka një shans të mirë që pritja të mos jetë aq e gjatë sa keni frikë se do të jetë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të ndiheni pak të mbytur nga dikush sot, ose mund të jeni ju duke e bërë mbytjen. Në të dyja rastet, kjo mund të mos funksionojë siç prisni. Mund të jetë e vështirë të parashikohet se si do të reagojnë njerëzit nëse ndihen të bllokuar, kështu që do të ishte e mençur të jeni sa më fleksibël. Në këtë mënyrë ju mund të përballeni më lehtë me surprizat që njerëzit mund t’ju bëjnë. Ato surpriza mund t’ju lënë pa frymë – për fat të mirë, jo domosdoshmërisht në një mënyrë të keqe.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëzit në vendin tuaj të punës mund të duken aq të zhurmshëm sa që sot është pothuajse e panatyrshme. Megjithëse është padyshim mirë që ata janë në humor të mirë, mund të jetë gjithashtu shumë e lodhshme. Bëni çmos që të jeni sa më fleksibël. Një atmosferë e ndryshme mund të rezultojë në një mënyrë tjetër të të bërit të gjërave. Këto risi mund të jenë të mira ose të këqija – ose të dyja! – por nuk mund ta thoni me siguri derisa t’i keni provuar. Përpiquni të jeni sa më të përshtatshëm derisa gjërat të qetësohen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Tejkalimi i kufijve të dikujt mund të shkaktojë një problem tani. Në minimum, mund të zbehë disponimin. Ju mund të ndjeni dëshirën për të rrezikuar kur bëhet fjalë për t’u lidhur me të tjerët, por rreziku i dështimit mund të jetë edhe më i madh nga sa mendoni. Nga ana tjetër, edhe një shans i vogël për sukses mund ta bëjë atë të vlefshëm! Opsionet tuaja më të mira janë ndoshta ato në të cilat keni investuar tashmë pak kohë dhe energji. Puna juaj e kaluar mund ta bëjë këtë situatë të kthehet papritur për mirë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kërkesat e brendshme mund t’jua shterrojnë energjinë për momentin. Fakti që njerëzit bëjnë kërkesa nuk do të thotë që ju duhet t’i plotësoni ato! Në fakt, për të paktën një pjesë të kohës sot, mund të dëshironi ta bëni veten të padisponueshëm në mënyrë që të shmangni plotësisht çështjen. Vetëm kini kujdes që të mos thoni automatikisht “jo” pa u menduar! Ju mund ta vlerësoni gabim situatën ose të jeni shumë të hutuar për ta gjykuar atë. Refuzimi i disa njerëzve do t’ju lejojë t’i kushtoni më shumë vëmendje mundësive që do t’i shijoni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sot mund t’ju duken interesante edhe gjërat më të zakonshme. Ndoshta dikush me të cilin keni një bisedë gjatë kryerjes së detyrave, rezulton të jetë magjepsës. Ju gjithashtu mund të merrni një revistë ose t’i hidhni një sy një artikulli në internet dhe të përfundoni të ndiheni të lumtur çuditërisht me atë që lexoni. Është e vështirë të parashikosh se si do të ndodhë, por bota juaj mund të jetë e mbushur me surpriza të vogla. Mos kini frikë të kërkoni shkëndija të vogla gëzimi si këto për ta mbajtur jetën tuaj interesante!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të qenit shumë bujar mund të jetë rënia juaj për momentin. Qoftë koha, paratë apo energjia, duke premtuar më shumë se sa mund të përballoni mund t’ju shkaktojë probleme që kërkojnë shumë kohë për t’u zgjidhur. Ndoshta është e vështirë të vlerësoni saktësisht se çfarë mund të përballoni. Mbani mend se më e madhja nuk është domosdoshmërisht më e mirë, madje edhe gjestet më të vogla mund të vlerësohen shumë më tepër nga sa mund të prisni!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pak vetëkënaqësi mund të jetë në axhendën tuaj sot. Nuk ka gjasa t’ju bëjë ndonjë dëm, për sa kohë që qëndroni të arsyeshëm. Është më mirë të mos angazhoheni përfundimisht për asgjë, pasi një rrugë e re dhe më e mirë veprimi mund të vijë në rrugën tuaj përpara se ta kuptoni. Ka shumë mundësi që ndoshta nuk i keni konsideruar kurrë – mund as të mos dini për to! Nëse jeni gati të mendoni qartë, mund ta kapni momentin sapo të arrijë.

Burimi: Tarot