Horoskopi ditor – 17 tetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Tani për tani ju duhet të thërrisni të gjitha aftësitë tuaja mendore pasi do t’ju duhet të merrni vendime të shpejta, në vend. Sidoqoftë, merrni këshillat e duhura pasi vendimet tuaja mund të kenë një ndikim afatgjatë, më shumë nëse ato përfshijnë çështje monetare.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Ju nuk do të humbni qetësinë tuaj sot pavarësisht nga shanset dërrmuese. Arsyetimi dhe arsyeja do të jenë rima e qëndrimit tuaj ndërsa i diagnostikoni problemet dhe i çrrënjosni me sukses. Ruani reputacionin tuaj pasi etika juaj mund të hyjë nën skaner.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Emocionet, jo aciditeti, do të jenë shkaku i shqetësimit tuaj. Diçka e rëndësishme po ndodh në jetën tuaj dhe ju jeni nervozë. Mund të lidhet me një çështje që lidhet me ligjin, etikën, paragjykimet, arsimin ose zakonet shoqërore. Sidoqoftë, ka të ngjarë të fitoni admirim nga të gjitha anët për shijen tuaj të shkëlqyer në art.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot, do të jeni në qendër të të gjitha planeve tuaja. Përgjegjësitë tuaja në shtëpi ka të ngjarë të jenë devijime të panevojshme për ju, me qëndrimin tuaj vetëm për ndihmën tuaj. Sidoqoftë, mund të mendoni se nuk po merrni mjaftueshëm fitime nga puna juaj e palodhur. Bëhuni më përgjegjës në shtëpi dhe dashuria e familjes suaj do të kompensojë kthimet e pamjaftueshme.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Dita premton të sjellë vetëm shpërblime për ju. Kjo do të jetë veçanërisht e vërtetë për vendin tuaj të punës, ku talentet tuaja të lindura njihen sot. Prisni mbështetje pozitive nga kolegët tuaj, dhe sugjerime frymëzuese nga eprorët tuaj. Vetëm kini kujdes që të mos tërhiqeni nga suksesi juaj.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Një kthesë e papritur në udhëtimin e jetës është e rëndësishme për ta kuptuar atë më mirë. Përsosmëria do të fluturojë gjatë gjithë ditës sot. Në krye të listës janë çështjet e parave dhe të dashurit tuaj. Pjesa më e madhe e kohës suaj mund të shpenzohet për të kënaqur perënditë.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Merrni një kuletë më të madhe, pasi ka shumë të ngjarë që sot do të jetë një ditë fitimprurëse për ju. Mund të ndodhë përmes një lloj marrëveshjeje partneriteti. Fati ju jep një ndihmë dhe ju udhëzon në qëllimet tuaja. Por janë ndjenjat tuaja që mund të errësojnë mendimet tuaja sot. Mos e stresoni veten shumë dhe përpiquni të mbani nën kontroll pritjet tuaja.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Dy fjalë do të përcaktojnë ditën tuaj – elokuenca dhe eleganca. Fjalët e ëmbla dhe komplimentet mund t’ju kërkojnë një rrugë të gjatë, por mos u bëni të vetëkënaqur dhe mos u merrni me suksesin tuaj. Ndonjëherë, të thuash gjënë e duhur mund të jetë më e dobishme sesa të thuash atë që personi tjetër dëshiron të dëgjojë. Komunikoni me kujdes.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mbështetja e gjithçkaje që është e drejtë do të jetë pika kryesore sot. Ju do të jeni në shpirtrat e duhur për të luftuar padrejtësinë dhe diskriminimin. Dita premton të jetë e shkëlqyeshme si vullneti juaj. Ngrihuni dhe pushtoni gjithçka sot.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Parajsa është aty ku të çon durimi, suksesi është përfundimi tjetër. Mbajtja e qetësisë do t’ju sjellë dobi në më shumë mënyra nga sa mund ta kishit imagjinuar, prandaj mendohuni dy herë para se të lëshoni hakmarrjen tuaj ndaj armiqve tuaj. Ju gjithashtu ka të ngjarë të keni një bisedë me zemrën tuaj të dashur dhe ta bëni atë të ndihet i/e dëshiruar. Kolegët do të vlerësojnë anën tuaj miqësore dhe argëtuese.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sot, do të kuptoni vlerën e punës suaj. Ju vendosni të hiqni dorë nga gjithçka që ka penguar punën tuaj deri më tani. Ju e kuptoni se duhet të vendosni disa synime afatgjata në karrierën tuaj. Shfrytëzojeni rastin derisa qëllimi të zgjasë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Talentet tuaja të qenësishme, kolegët konkurrues dhe eprorët mbështetës do t’ju nxisin në lartësi të mëdha në vendin e punës, duke filluar nga sot. Sigurohuni që të mos tërhiqeni nga fitoret e vogla.

Burimi: Ganesha Speaks