Horoskopi ditor – 18 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Karizma mund t’ju çojë në aktivitetet tuaja aktuale. Ndërsa Venusi tërheqës në shtëpinë tuaj ekspresive të 5-të harmonizohet me Jupiterin e sigurt në shenjën tuaj, ju jeni në gjendje të tregoni anën më tërheqëse të vetes për të tjerët. Megjithatë, të qenit shumë i hapur për çdo përmirësim financiar të kohëve të fundit që keni përjetuar mund të tërheqë atë lloj vëmendjeje që nuk dëshironi – potencialisht nga të njohurit e paskrupullt që do të donin një prerje të pasurisë suaj për veten e tyre. Përdorimi i maturisë duhet t’ju ndihmojë të lidheni me ata që kanë në zemër interesat tuaja më të mira.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Baza juaj e sigurisë së brendshme ka të ngjarë të jetë e fortë në këtë kohë. Të ndihesh mirë në këtë mënyrë mund t’ju japë besimin për të luftuar dhe luftuar betejat me të cilat zakonisht nuk do të shqetësoheshit. Një konfrontim i drejtpërdrejtë kundër një figure të vështirë autoriteti mund të jetë ende zhgënjyes, por mbani mend se thjesht tërheqja nga një konflikt i vazhdueshëm që nuk është produktiv është ndonjëherë një veprim i guximshëm më vete. Kur të kesh një vend të rehatshëm për t’u ulur, mund të drejtohesh drejt tij!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Gjëra befasuese mund të dalin nga goja juaj sot, pasi mendimet e ndaluara janë ndoshta më afër sipërfaqes se normalja. Për fat të mirë, fjalët e duhura për të zbutur çdo zhgënjim shoqëror që rezulton ka të ngjarë të vijnë po aq lehtë. Kur Venusi që flet pa probleme në shtëpinë tuaj të 3-të të artikuluar, ngjall Jupiterin kokëfortë në Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit, ju mund t’i bindni njerëzit të shohin të mirën në pothuajse çdo gjë. Shikimi i një subjekti të vështirë në një dritë të re mund të jetë një ndryshim i mirëpritur për të gjithë të përfshirë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Përparimi profesional mund të vijë tek ju tani. Ndërsa Afërdita me fat në sektorin tuaj të financave mbështet Jupiterin dashamirës në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, ju jeni gati për të tërhequr vëmendjen pozitive nga një shef ose klient i madh – dhe ndoshta edhe të merrni një rritje rroge! Nëse jeni duke kërkuar për mundësi të reja, rrjeti juaj social mund t’ju ndihmojë t’i gjeni ato. Megjithatë, ndryshimi i kufijve të një miqësie për të përfshirë punën së bashku mund të jetë një ndryshim më i madh nga sa e imagjinoni, kështu që mendoni mirë gjithçka përpara se të pranoni një ofertë të tillë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndjekja e një aventure që revolucionon të kuptuarit tuaj të qëllimeve të jetës suaj është aktualisht e mundur. Me Venusin e përqendruar te dëshira në shenjën tuaj që mbështet Jupiterin e fuqishëm në sektorin tuaj të udhëtimit, ka të ngjarë të jeni në kontakt me atë që dëshironi dhe të jeni në gjendje ta realizoni atë. Thënë kjo, mund t’ju duhet të shkoni vetëm nëse nuk mund të gjeni dikë të gatshëm të bëjë udhëtimin me ju. Ndonëse kjo mund të jetë zhgënjyese, në fund të fundit do të jeni më të lirë pa ju tërhequr zvarrë dikush që nuk është në të vërtetë në të.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një dashamirës bujar mund të jetë i gatshëm t’ju ndihmojë tani, por ndoshta është më mirë nëse e mbani situatën të qetë – jo sepse dikush ka bërë ndonjë gjë të gabuar, por thjesht për të ruajtur privatësinë e të gjithë të përfshirëve. Gjithsesi, me siguri do të keni shumë për të përtypur vetë. Ndërsa mund të keni mendimin se duhet të punoni shumë për të fituar gjithçka vetëm me përpjekjet tuaja, një situatë si kjo mund t’ju shtyjë të rikalibroni bindjet tuaja. Realiteti nuk është gjithmonë kaq i thjeshtë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të përjetoni një rritje të konsiderueshme në një marrëdhënie në zhvillim sot, ndoshta duke përfshirë takimin me rrjetin social të personit tjetër. Pjesa e vështirë mund të jetë të kuptosh se sa duhet të zbulosh veten në këtë pikë. Ndonëse mund të jetë joshëse të nxirrni në mënyrë impulsive informacionin tuaj privat ose personal, pasi njohjet tuaja të reja ka të ngjarë të ndjehen të sigurt, ana juaj më racionale duhet t’ju kujtojë të jeni të kujdesshëm për të lënë përshtypje pozitive. Ndoshta do të keni mjaft kohë me këta njerëz, ndaj mos nxitoni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Njohja që kërkoni mund të jetë e disponueshme tani, megjithëse mund t’ju duhet të sforconi veten për ta vazhduar atë. Kur Venusi krenar në shtëpinë tuaj të 10-të të statusit ngre Jupiterin e etur në shtëpinë tuaj të 6-të produktive, ka të ngjarë të përfitoni nga pranimi i çdo oferte që ju vjen. Përfundimi me një ngarkesë pune që nuk është pafundësisht e qëndrueshme është, për fat të keq, e mundur. Ndërsa njerëzit më të afërt me ju mund të duken shpërfillës ndaj asaj që po bëni, ata mund të vërejnë një çekuilibër kritik që po anashkaloni, kështu që dëgjojini ata.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mësimi rreth asaj që ju sjell kënaqësi mund t’ju ndihmojë të identifikoni ndryshimet e nevojshme në rutinën tuaj të përditshme. Ndërsa Afërdita idealiste në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike mbështet Jupiterin me mendim të madh në shtëpinë tuaj të 5-të të lojës, ndoshta prioriteti juaj intelektual më urgjent është të kuptoni se si të krijoni vend për doza të rregullta gëzimi krijues në aktivitetet tuaja të përditshme. Përpjekja për t’ua shpjeguar këtë proces të tjerëve ndoshta do t’ju zhgënjejë, kështu që do të ishte më mirë të jeni vetëm të sigurt në qasjen tuaj dhe t’i lini gjërat të zhvillohen.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Kultivimi i rehatisë që dëshironi në shtëpi mund të kërkojë bashkëpunim aktualisht. Ndërsa Afërdita me fat në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta rrit Jupiterin ekstravagant në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, ju jeni më mirë në gjendje t’i bindni të tjerët të shohin rehati në të njëjtën mënyrë si ju. Mos kini frikë të zbuloni disa nga idetë tuaja më kreative! Edhe nëse keni vendosur vetë se ato nuk ia vlenin paratë, një audiencë e re mund t’i shikojë ato ndryshe dhe të grumbullojë fondet për t’i realizuar ato.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një bisedë e sigurt mund t’ju ndihmojë të zhvilloni një marrëdhënie të rëndësishme për momentin. Kur Venusi social në sektorin tuaj të partneritetit përputhet me Jupiterin e zgjeruar në shtëpinë tuaj të tretë verbale, ka të ngjarë të keni një mundësi për të treguar historinë tuaj në një mënyrë që rezonon me këdo që po përpiqeni të bëni përshtypje. Megjithëse pasiguritë tuaja nuk janë domosdoshmërisht jashtë pamjes, kjo mund të jetë gjithashtu një kohë e favorshme për të gjetur një mënyrë të re për të qenë rehat. Ndershmëria është një themel i fortë, pavarësisht se si duket.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të qenit në humor të mirë për financat tuaja mund t’ju japë vendosmërinë për të zbatuar përditësime konstruktive në rutinat tuaja. Megjithëse kursimi i parave ka vendin e vet, shpenzimi i mjaftueshëm për ta bërë jetën tuaj të përditshme pak më të lehtë, si p.sh. përmes kontraktimit ose automatizimit të një pune, mund t’ju çlirojë për të ndjekur prioritete më të larta. Ju mund të dëshironi veçanërisht të përqendroheni në korrigjimin e çdo ndërprerjeje që lidhet me komunikimin. Kur të ndani me sukses kohën e qetësisë që ju nevojitet, atëherë mund t’i shihni më qartë lëvizjet tuaja të ardhshme.

Burimi: Tarot