Horoskopi ditor – 18 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund të mos jeni të interesuar të ndiqni udhëzimet sot. Dikush me autoritet mbi ju mund t’ju kishte dhënë udhëzime, por kjo nuk do të thotë që ju do t’i bindeni atyre. Ju mund të mendoni se ju e dini më mirë se ata, ose mund të përpiqeni t’i bashkoni disi në mënyrë që të hakmerreni për një veprim të tyre të kaluar. Në vend që t’i injoroni plotësisht, bëni një përpjekje për të përdorur urdhrat e tyre në atë që në fund të fundit bëni. Të paktën në këtë mënyrë, mund të thoni se e keni provuar!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Arratisja mund t’ju bëjë më të mirë sot – nëse jeni duke u përpjekur të shpërqendroni veten nga një situatë me të cilën nuk dëshironi të përballeni ose duke vonuar disa punë që e dini se duhet të bëni. Ndërsa këto pjesë të jetës mund të jenë saktësisht e kundërta e argëtimit, do të ishte më mirë t’i trajtoni ato kokë më kokë, në mënyrë që t’i kaloni ato, në vend që t’i lini të grumbullohen në listën tuaj të detyrave. Merreni jetën reale dhe më pas mund ta shpërbleni veten!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Akuzat mund të fluturojnë gjatë gjithë ditës! Dikush mund t’ju ketë fajësuar për veprimet e tij të këqija, ose thjesht mund të jeni hedhur poshtë autobusit, pa kërkuar njeri shumë për fajtorin e vërtetë. Pavarësisht padrejtësisë që mund t’ju ndodhë tani, mos u shqetësoni shumë për të humbur frymën tuaj duke u mbrojtur, sepse e vërteta ka të ngjarë të zbulohet me kohë. Plus, nuk duhet t’i dëshmoni veten dikujt që ka treguar se është kaq i gatshëm të besojë më të keqen për ju.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Emocione të egra mund të shpërthejnë nga ju në çdo moment. Sa herë që zemra juaj është në mëngë, të tjerët mund ta shohin këtë si një mundësi për të kritikuar mënyrën se si e kuptojnë vetë-shprehjen tuaj ose për t’ju dhënë këshilla të pakërkuara. Në vend që ta lini të lëndojë ndjenjat tuaja, përpiquni t’i pranoni fjalët e tyre si të gabuara, por të qëllimshme. Edhe nëse nuk ishte menduar në një mënyrë pozitive, në këtë mënyrë ju mund ta lini të hyjë në një vesh dhe të dalë nga tjetri në vend që ta merrni në zemër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dikush mund të përpiqet t’ju drejtojë gabim sot. Ata mund të përpiqen të përfitojnë nga natyra juaj e hapur, por ju nuk duhet të bini pas asaj që ju thonë! Kjo mund të ndihet e sikletshme nëse e keni plotësisht besimin tuaj tek ata, kështu që mund të mos dëshironi t’u tregoni atyre gjithçka që keni në mendje. Bëni një përpjekje për të luajtur letrat tuaja pak më afër gjoksit se normalisht. Jini të hapur për të mësuar, por jo aq i hapur sa të mund të hyjë çdo gjë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një hije negative tani mund të jetë duke ju errësuar emocionet. Ju mund të vini re se po e shikoni gotën si gjysmë bosh dhe jo gjysmë të mbushur dhe duke iu përgjigjur miqve dhe familjes tuaj me frikë dhe shqetësime kur ata përpiqen të flasin me ju. Kjo mund të duket sikur ka ardhur nga askund, por ka të ngjarë për shkak të moskujdesit të mjaftueshëm për veten kohët e fundit. Sigurohuni që të hani një vakt ushqyes, të pini pak ujë dhe të pushoni – kjo mund të bëjë mrekulli për këndvështrimin tuaj për jetën.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush në jetën tuaj aktualisht mund të jetë duke reaguar tepër. Kjo është ndoshta një lidhje e ngushtë dhe mund t’ju duhet të luani rolin e shokut ose partnerit mbështetës me ta në orën e tyre të nevojës. Ata mund të kërcejnë në përfundime kur bëhet fjalë për çfarëdo situate që i bën ata të tremben. Përpjekjet për t’ua shpjeguar këtë atyre fatkeqësisht ka të ngjarë të injorohen. Në fund, mbështetja emocionale dhe një prani e qetë mund të jenë gjithçka që ju duhet të ofroni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Zakonet që keni pasur për një kohë të gjatë tani mund të kenë nevojë të mos mësohen. Ndërsa mund të keni filluar të bëni gjëra të tilla kur ato dukeshin më të nevojshme për ju, ka të ngjarë t’i keni tejkaluar ato dhe jeni gati të kaloni në gjëra më të mëdha dhe më të mira. Ndryshimi mund të jetë i frikshëm, por rezistimi ndaj ndryshimeve të rëndësishme vetëm do të krijojë stanjacion në jetën tuaj. Lejojeni veten të transformoheni – është koha për të bërë përpjekje dhe për të filluar një rrugë më të mirë përpara.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ndjenjat dramatike mund të krijojnë përçarje të reja sot. Nëse nuk jeni të kujdesshëm, mund të nxirrni përfundime të shpejta në lidhje me një situatë dhe të thoni gjëra në vapën e momentit për të cilat më vonë do të pendoheni nëse nuk jeni të kujdesshëm. Vetëm për shkak se diçka duket e njëanshme në sipërfaqe nuk vërteton domosdoshmërisht se kështu është me të vërtetë poshtë. Përpara se të fluturoni nga doreza, prisni të dëgjoni shpjegimin pas asaj që shihni në shikim të parë. Ndalimi për të mësuar të gjithë historinë duhet të shmangë krijimin e një situate të pakëndshme.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Fjalët nga njerëzit që ju respektoni mund të nxisin disa dyshime për veten në këtë moment. Ju mund të keni pritur lavdërime dhe urime nga dikush që nuk i ka dhënë, dhe kjo surprizë tronditi ato që më parë ishin themele të sigurta. Tani, ndoshta ju mbetet një zgjedhje midis marrjes së kritikës së tyre konstruktive dhe zbatimit të saj, ose vendosjes që instinkti juaj fillestar ishte i saktë në fund të fundit. Mundohuni të mos e merrni atë që ata thonë personalisht, ka të ngjarë ta thonë atë për t’ju ndihmuar, jo për t’ju lënduar.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Bashkëmoshatarët tuaj mund të mos jenë në bord me idealet tuaja progresive për momentin. Ju mund të dëshironi të diskutoni ëndrrat e largëta për të ardhmen, por disa opinione potencialisht të diskutueshme mund të tërheqin zemërimin e njerëzve përreth jush. Pikëpamjet tuaja vizionare mund të jenë më drastike nga sa i pëlqen turma, kështu që përgatitja e disa kundërshtimeve do të ishte një ide e mirë për çdo rast! Mos u ofendoni nëse planet tuaja nuk vlerësohen, sepse tendencat si ju shpesh përballen me disa rezistencë përpara se ëndrrat tuaja të pranohen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të duket sikur po mburreni në biseda sot. Edhe nëse thjesht po përpiqeni të ndani arritjet tuaja apo edhe thjesht ngjarje në të kaluarën tuaj, mënyra se si i shprehni fjalët tuaja mund të duket si arrogancë në vend të një përpjekjeje për t’u lidhur. Bëni një përpjekje për t’u angazhuar me njerëzit me të cilët flisni dhe zgjidhni fjalët tuaja me kujdes. Përshtypja që i lini dikujt sot mund të përfundojë duke ju ndihmuar në të ardhmen, prandaj bëjeni të mirë!

Burimi: Tarot