Horoskopi ditor – 18 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Diskutimi i qëllimeve tuaja me të tjerët mund të jetë i vështirë sot. Megjithëse ka të ngjarë të jeni të sigurt se mund të arrini atë që keni vendosur, me këdo që po flisni mund të jetë i hutuar për atë që ju motivon vërtet. Peshoni vlerën e të qenit të kuptuar në momentin aktual kundrejt mundësisë suaj për të bërë diçka dhe për të zgjidhur detajet më vonë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Puna drejt një kauze aktuale që ka rëndësi për ju mund të jetë më e lehtë kur e dini se nuk po veproni vetëm. Ju mund të jeni të lumtur të bashkoheni me të tjerët për të bërë diçka të rëndësishme. Megjithatë, mos lejoni që një atmosferë komode në grup t’ju shtyjë të bëni diçka të pamenduar mirë. Megjithëse përpjekjet tuaja për të verifikuar se çdo gjë që po bëni ka kuptim logjik mund të ndihen si një zhurmë, në fund të fundit duhet ta bëjë çdo përpjekje të denjë më të fortë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Qëllimet tuaja mund të duken më të mëdha se sa jeni ju sot. Megjithatë, kjo mund të jetë më e frikshme sesa çliruese. Ndërsa të ndjerit më i madh se jeta ka anën e tij argëtuese, ndonjëherë është gjithashtu shumë presion. Ajo që mund t’ju sjellë përsëri në Tokë në një mënyrë të papritur të këndshme është të punoni në pjesët e mërzitshme të planit tuaj madhështor, si taksat dhe sigurimet. Pavarësisht se sa të shkëputur ndiheni, nuk mund t’i shpëtoni gjërave të tilla. Marrja e veprimeve atje mund t’ju ndihmojë të bëni përparim të menaxhueshëm.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju mund të idealizoni vërtet këdo që duket më inteligjent ose më i kulturuar nga sa mendoni se jeni ju tani. Në vend që të vendosni një person tjetër në një piedestal, përpiquni të kultivoni një marrëdhënie të ekuilibruar me të, ku të dy mund të rriteni dhe eksploroni së bashku. Edhe nëse nuk i keni arritur ende të gjitha qëllimet tuaja të udhëtimit ose arsimit, bëni një bilanc të asaj që keni mësuar gjatë jetës suaj. Ju ndoshta keni më shumë për të ofruar nga sa mendoni!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Kufijtë mund të jenë një pikë e dhimbshme për ju sot. Ndoshta përgjigjja përfshin bërjen e disa ndryshimeve në marrëveshjen tuaj aktuale për përgjegjësitë e përbashkëta. Ndërsa e bëni këtë, jini sa më realist që të jetë e mundur për atë që çdo person i përfshirë është në gjendje të bëjë. Rezultati mund të duket i ndryshëm nga mënyra se si bashkëmoshatarët tuaj i vendosin gjërat në jetën e tyre, por ajo që ju nevojitet më shumë është një plan që në të vërtetë do të funksionojë. Ju mund ta shihni pamjen e madhe tani nëse bëni përpjekje!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një mik apo i njohur i ri mund të jetë shumë interesant për ju sot dhe mund të jeni shumë të nxituar për ta njohur më mirë këtë person. Megjithatë, rezistojini tundimit për të ndarë më shumë për veten me ta. Sidomos nëse nuk e njihni ende shumë mirë këtë person, çdo gjë e ndjeshme që i tregoni ndoshta ka potencialin të bëhet më publike sesa preferoni. Prisni derisa të keni ndërtuar një themel besimi përpara se të shkoni thellë. Tani për tani, shijoni momentin – pa u zbuluar shumë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Puna deri në pikën e rraskapitjes është një mundësi e fortë për ju tani. Megjithëse me siguri jeni të etur për t’i bërë gjërat, mungesa juaj e kufijve mund të heqë të gjitha kufijtë nga lista juaj e detyrave. Megjithatë, të tjerët mund të jenë më të gatshëm nga sa mendoni ju për t’ju ndihmuar, veçanërisht kur e dinë se jeni në nevojë – pengesa juaj më e madhe mund të jenë pritshmëritë tuaja! Nëse mund të grumbulloni sigurinë e brendshme të nevojshme për të kërkuar ndihmë, ka të ngjarë të shpërbleheni. Mos hezitoni të flisni!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Shpirti juaj krijues mund të jetë në kulmin e tij sot dhe ju mund të shfrytëzoni momentin për të krijuar diçka vërtet të fuqishme. Megjithëse biseda me të tjerët për atë që dëshironi të bëni mund të jetë joshëse, kjo ka të ngjarë të devijojë energjinë tuaj nga të përmbushni gjithçka që jeni në gjendje. Ata mund t’ju ngatërrojnë për detaje të vogla në një mënyrë që t’ju largojnë. Lëreni intuitën tuaj të jetë udhërrëfyesi juaj kryesor dhe pjesët e projektit tuaj që nuk janë ende mjaft solide duhet të funksionojnë vetë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kujdesi për familjen tuaj mund të mos jetë një detyrë e drejtpërdrejtë për momentin. Megjithëse mund të jeni të motivuar për t’i bërë gjërat më mirë për ata që ju interesojnë, mund të duket se çdo gjë që bëni nuk është kurrë e mjaftueshme. Duke pasur parasysh këtë, bëni një përpjekje për të ditur se sa nga paratë tuaja jeni të gatshëm të investoni në këtë situatë. Jini gjithashtu të vetëdijshëm se për punët e përditshme tepër të rënda ose punë të tjera fizike, detyrat e kontraktimit ndonjëherë mund të vlejnë shpenzimet.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund të jetë e vështirë për ju që ta kuptoni pikën tuaj tani. Edhe pse mund të jeni të apasionuar në mënyrën se si flisni me njerëzit, ata mund të mbeten të pyesin se çfarë dëshironi që ata të bëjnë në të vërtetë. Ju ndoshta jeni më të përshtatur me komponentët emocionalë të situatës tuaj sesa me detajet praktike. Nëse doni t’u jepni ndihmësve të ardhshëm udhëzime produktive, prekja e ndjenjës suaj të sigurisë mund t’ju ndihmojë t’i këshilloni ata nga një bazë më e qëndrueshme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Përdorimi i parave tuaja për të sjellë ndryshimin që dëshironi të shihni në botë mund t’ju frymëzojë tani. Megjithatë, mos lejoni që goja juaj të kërcejë përpara portofolit tuaj! Megjithëse mund të jeni të prirur për të bërë angazhime verbale dramatike, ndoshta për të kompensuar pasiguritë e fshehura, së pari sigurohuni që keni burimet për të mbështetur çdo gjë që po thoni. Poshtërimi i paaftësisë për të përmbushur një premtim ndoshta do të jetë më i vështirë për egon tuaj sesa thjesht të heshtni.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot mund të jeni të kërkuar. Mund të duket se keni pikërisht atë atmosferë ndaj të cilës miqtë dhe të njohurit tuaj duan të jenë përreth. Edhe pse mund t’ju pëlqejë vëmendja, kini kujdes që të mos lejoni që njerëzit t’ju shfrytëzojnë me të! Ju mund të merrni kohë shtesë për të menduar për çdo kërkesë për para që merrni në vend që të dorëzoheni menjëherë. Qëndrimi juaj pasionant është ndoshta mjaft tërheqës saqë nuk keni nevojë të blini dashurinë e askujt.

Burimi: Tarot