Horoskopi ditor – 18 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një bashkëpunim i rëndësishëm mund të jetë duke shtuar përfitime të dukshme në jetën tuaj në këtë kohë. Megjithatë, ju mund të pyesni veten nëse pushteti i përbashkët po krijon apo jo përgjegjësi mjaft të përbashkët. Nëse mendoni se shumë nga puna e rënkimit po ju bie mbi supet, ndoshta duhet të flisni se kush bën çfarë me personin tjetër. Edhe pse kjo bisedë mund të jetë e pakëndshme, ka të ngjarë të jetë e nevojshme të mbahet dinamika e qëndrueshme. Shmangni tundimin për t’u ndalur në vuajtjet tuaja – thjesht kërkoni ekuilibrin duke shkuar përpara.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Njohja që dikush i rëndësishëm për ju është në anën tuaj mund të jetë veçanërisht qetësuese tani. Në një marrëdhënie të ngushtë, të qenit në të njëjtën faqe për bindjet politike ose shpirtërore ndoshta do t’i lehtësojë gjërat. Kur e keni këtë ndjenjë sigurie, ndoshta do të jeni më pak të interesuar në lëvizjet joproduktive të dënimit në mediat sociale – ku ndjenja se është e pamundur të prishësh stërmadhin e problemeve të botës mund t’ju çojë në spirale. Veprimi praktik, sado i vogël qoftë, me një bashkëpunëtor të përkushtuar është bastja juaj më e mirë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një referencë për prejardhjen ose edukimin tuaj mund t’ju ofendojë shumë shpejt. Ky nuk duhet të jetë domosdoshmërisht fundi i marrëdhënies suaj me që e sjellë atë! Ndërsa artikulimi i Mërkurit kalon në shtëpinë tuaj të 7-të, duhet t’ia vlejë mundimi t’u tregoni atyre se si e morët komentin e tyre, në vend që të zieni vetëm për ankesën tuaj. Ju mund të jeni në gjendje t’i flisni gjërat dhe të përfundoni me një lidhje më të thellë. Jepuni atyre një shans për t’i bërë gjërat në rregull.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Besimi në mbështetjen e dikujt afër jush mund t’ju ndihmojë aktualisht të shpreheni me liri. Thënë kështu, do të duhet t’i gjeni vetë fjalët specifike. Edhe pse mund të mos dini se ku të filloni të trajtoni një temë të vështirë, të paktën mund t’ju shtyjë të flisni. Pasi të jeni në gjendje të kuptoni tablonë e madhe shpirtërore ose filozofike, plotësimi i detajeve – madje edhe ato të pakëndshme – duhet të bëhet më e lehtë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një pastrim i madh në shtëpi mund të jetë i frytshëm sot. Ndërsa ka të ngjarë të jeni të gatshëm të kryeni punën e nevojshme fizike për ta bërë hapësirën tuaj të rehatshme, një interes financiar gjithashtu mund të motivojë përpjekjet tuaja. Ju ndoshta jeni në gjendje të shisni disa gjëra të padëshiruara në internet për të mbledhur para. Kini kujdes – në nxitimin tuaj për të marrë më shumë hapësirë për frymëmarrje, ju rrezikoni të futeni në situata problematike ku pronësia e një artikulli është e kontestuar ose e paqartë. Shkarkoni vetëm gjërat që janë padyshim tuajat!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Fjalët e tua janë më të fuqishme se kurrë, Virgjëresha – por kjo nuk do të thotë se ato janë më të menduara se kurrë. Nëse ka disa dinamika të ndërlikuara në një marrëdhënie tuajën e ngushtë, lehtë mund t’i nxisni flakët e dramës gjithnjë e më lart. Ndoshta ju ndiheni të justifikuar sepse duket sikur nuk ka asnjë mënyrë që ju të plotësoni nevojat tuaja, përveç marrjes së përgjegjësisë. Vlerësimi objektiv i vetes mund t’ju ndihmojë të artikuloni qartë se çfarë keni nevojë nga të tjerët dhe çfarë mund të bëni vetë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shpenzimi i parave për të përmirësuar situatën e shtëpisë ose familjes suaj duket se ka kuptim. Sigurohuni që të pyesni veten se për çfarë po punoni vërtet. Ju mund t’i keni thënë vetes një histori të hollësishme për qëllimet tuaja që në mënyrë të përshtatshme lë jashtë motivet tuaja të fshehura. Ndërsa mund të besoni se po i bëni një favor dikujt tjetër duke hyrë në një fushë që normalisht nuk është përgjegjësia juaj, ndoshta ju tërhiqeni fshehurazi nga perspektiva për të rritur në heshtje ndikimin tuaj. Jini të sinqertë me veten përpara se të investoni.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një histori e madhe ndoshta po ju djeg një vrimë sot. Ndërsa Dielli në shenjën tuaj ndizet me Plutonin e fuqishëm në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimit, ju e dini se kush jeni dhe jeni gati t’u tregoni njerëzve për këtë! Vendosmëria juaj për të gërmuar pa kufizim në pjesët më intensive të jetës suaj mund të mos shtrihet tek të tjerët – është e mundur që disa nga bashkëmoshatarët tuaj të jenë në një vend më të ndjeshëm për momentin. Jini të matur në lidhje me atë se kush është i pajisur për t’ju dëgjuar.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kontrolli i një çështjeje parash në prapaskenë mund t’ju tingëllojë jashtëzakonisht joshëse. Mund të duket si një mënyrë e mirë për të mbrojtur veten kundër dikujt që përdor manipulimin për t’ju mbyllur në çdo hap. Sidoqoftë, përshkallëzimi i çfarëdo konflikti që po ndodh, ka potencialin t’ju rezultojë kundër jush. Ju gjithashtu ka të ngjarë ta shihni situatën si më urgjente se sa është. Nëse nuk jeni të detyruar në mënyrë legjitime të ndërmerrni veprime menjëherë, duke pritur në heshtje derisa gjërat të zgjidhen mund të jetë një plan më i mirë.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mbështetja e qëndrueshme nga miqtë aktualë do të thotë shumë. Ndërsa Dielli në sektorin tuaj shoqëror mbështet Plutonin e bazuar në shenjën tuaj, ata ndoshta kanë qenë me ju gjatë shumë ndryshimeve me kalimin e kohës. Hapja e një bisede me ta për të kaluarën dhe të ardhmen tuaj mund të jetë sfiduese, veçanërisht nëse jeni mësuar t’i lini gjërat të shkojnë pa thënë. Përgjigjet për disa nga pyetjet tuaja mund të mos jenë ende të disponueshme. Në vend që të debatoni për detaje, përpiquni të keni besim se përfundimisht do t’ia dilni së bashku.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ushtrimi i ndjeshmërisë suaj ndaj dinamikës së fshehur të fuqisë mund t’ju ndihmojë profesionalisht. Ju ndoshta e dini deri tani se zinxhiri i komandës në realitet nuk funksionon gjithmonë në mënyrën që supozohet, pavarësisht nëse punoni për një kompani të madhe apo për veten tuaj. Një situatë financiare gjithashtu mund të mos jetë saktësisht siç përshkruhet, kështu që ndoshta duhet të gërmoni pak më thellë përpara se të bëni ndonjë angazhim zyrtar. Mos lejoni që njerëzit t’ju manipulojnë në një marrëveshje që nuk është në interesin tuaj më të mirë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është e mundur të krijoni një lidhje intelektuale të plotë me miqtë tuaj. Marrja e gjërave në një nivel më filozofik se zakonisht mund të zvogëlojë presionin e çdo dinamike emocionale që kohët e fundit është bërë çuditërisht konfuze. Ju mund të jeni në gjendje të arrini njohuri transformuese si ekip. Thënë kështu, përpjekja për të detyruar një shpjegim të përshtatshëm që nuk është plotësisht i përshtatshëm për problemin tuaj, mund të rrisë më tej zhgënjimin tuaj. Bëni çmos për të pranuar se mirëkuptimi që kërkoni do të vijë kur të jeni gati për të.

Burimi: Tarot