Horoskopi ditor – 18 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mund t’ju ndodhin sot mënyra unike për të sjellë të ardhura. Ju mund të jeni përpjekur të gjeni mënyra të ndryshme për të siguruar fonde dhe për të rritur bollëkun tuaj, por mund të mos keni pasur shumë sukses deri më tani. Çështja mund të jetë se po përpiqeni t’i krijoni këto ide nga diçka që nuk ekziston, kur frymëzimi është i disponueshëm rreth jush nëse jeni në gjendje ta kërkoni atë. Lejoni dikë që admironi t’ju inkurajojë dhe t’ju motivojë për të ecur përpara.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Biseda e thellë mund të jetë e disponueshme për ju për sa kohë që jeni të hapur ndaj saj. Ju mund të tronditeni nga burimi i këtij komunikimi, por kjo nuk e ndryshon aftësinë e tij për thellësi dhe kuptim. Edhe me një të huaj, tregohuni të hapur për mënyrën se si ndiheni. Ju gjithashtu mund të shmangni ndërprerjen e personit tjetër – në vend të kësaj, thjesht dëgjoni dhe përpiquni të kuptoni se nga vijnë. Mund të hedhë dritë mbi diçka që nuk keni mundur ta kuptoni kurrë për dikë tjetër në jetën tuaj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një konflikt mund të ndryshojë mënyrën se si ndiheni për dikë në jetën tuaj. Ky problem mund të jetë mes dy personave të tjerë ose mes jush dhe dikujt tjetër, por efekti është i njëjtë. Në vapën e momentit, dikush i përfshirë mund të tregojë dorën e tij në një mënyrë që nuk e kishte planifikuar, dhe ju nuk do të jeni në gjendje të mos dëgjoni atë që keni dëgjuar, pavarësisht nga ajo që ai mund të dëshirojë. Kjo zile nuk mund të tingëllojë – plus, kjo njohuri ka të ngjarë t’ju ndihmojë në planin afatgjatë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dikush mund të përpiqet t’ju bindë të kryeni një veprim të papërgjegjshëm. Mund të jetë miku juaj që ka pak ndikim të keq ose një partner romantik që i pëlqen të jetojë me guxim. Sidoqoftë, është ndoshta në interesin tuaj më të mirë të shmangni ecjen në anën e rrezikshme në këtë kohë, pasi mund të dëmtojë reputacionin tuaj. Ju nuk duhet t’i dorëzoheni presionit të kolegëve. Në vend të kësaj, tregoni atyre se ju mund të merrni vendimet tuaja.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një armik i fshehur mund t’ju japë këshilla sot që janë më pak të dobishme sesa duket. Ju as nuk mund ta kuptoni se ata po përpiqen t’ju çojnë në rrugën e gabuar! Ndërsa mund të duket sikur ata po përpiqen të jenë të dobishëm dhe t’ju japin një këshillë, ju mund të mos keni përvojë të mjaftueshme në këtë fushë për të ditur se çfarë është e gabuar dhe çfarë është e drejtë. Jini të kujdesshëm dhe përpiquni të kontrolloni dy herë me një burim tjetër për t’u siguruar që informacioni që po merrni është plotësisht i saktë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të ndjeni dëshirën për të ndryshuar një rutinë monotone tani. Të njëjtat detyra të vjetra mund të bien mbi ju, dhe ju nuk dëshironi të ndiheni sikur çdo ditë është e njëjtë! Të bëni një xhiro me makinë ose të bëni dush dhe të këndoni së bashku me muzikën tuaj të preferuar mund t’ju ndihmojë të ndiheni më të lirë dhe të braktisni idenë se duhet të bëni të njëjtat gjëra çdo ditë në mënyrë që të jeni të pjekur ose të respektueshëm. Injektoni pak spontanitet në jetën tuaj dhe shikoni shpirtin tuaj të lulëzojë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Aftësia juaj e natyrshme për të ndërmjetësuar mund t’ju shërbejë veçanërisht mirë në këtë kohë, Peshore. Një mik i ngushtë mund të përplaset me një tjetër të dashur tuajin tani, dhe ndoshta të gjithë duan që ju të zgjidhni një anë për të qenë në debatin që pason. Ju ka të ngjarë të dëshironi që të gjithë të shkojnë mirë – për fat të mirë, ju mund të ndihmoni për të lehtësuar tensionin duke i inkurajuar ata të bëjnë kompromis dhe ta zgjidhin atë si dy njerëz që ju interesojnë vërtet. Ruani paqen dhe mbani komunikimin të rrjedhshëm!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Lajmet e papritura mund të ndërpresin rutinën tuaj sot. Nuk duhet të prisni biznes si zakonisht, sepse dikush do t’ju sjellë lajme që më pas do t’ju ndryshojnë planet. Kjo mund të jetë e lidhur me punën, si një rinovim i sistemit që kërkon që ju t’i kushtoni ditën tuaj për të sjellë ndryshime, ose mund të jetë e lidhur me shëndetin, si p.sh. një mik i sëmurë që dëshironi të bëni çdo përpjekje për ta kontrolluar. Aftësia për të qenë fleksibël do t’ju shërbejë shumë mirë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një ndryshim i përhershëm në rutinën tuaj mund të sjellë sot një kohë për të filluar nga e para. Ju mund të keni mbaruar së mësuari një aftësi ose informacion që ka lidhje me punën tuaj dhe më pas eprori juaj ju sjell një manual të ri me rregulla të ndryshme dhe pret që ju të filloni përsëri nga e para. Ndoshta një mësues do të prezantojë një plan të ri mësimor. Në secilin rast, merrni kohën tuaj për të mësuar në mënyrë që të thithni informacionin e freskët dhe mos lejoni askënd t’ju nxitojë. Ritmi juaj është mjaft i mirë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju mund të thyeni traditën për të ndjekur rrugën tuaj aktualisht. Ëndrrat e një prindi ose një kujdestari për ju thjesht mund të mos ju bëjnë jehonë, duke ju bërë të largoheni nga ato synime. Pasioni ka të ngjarë të mos ndizet vetëm sepse ata duan që ju të ndiqni gjurmët e tyre. Është jeta juaj dhe mund të ndiheni të thirrur për diçka tjetër që ndez një pasion brenda jush! Ndjekja e intuitës suaj sot ka shumë më shumë gjasa t’ju bëjë të lëvizni drejt vendit ku dëshironi të jeni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një surprizë nga një i dashur mund të përmirësojë këtë ditë potencialisht të zymtë. Mund të ndiheni sikur mungesa e energjisë po ju pengon të kaloni kohë me miqtë ose moti i vështirë po ju pengon të udhëtoni. Në vend që ta lini këtë t’ju zhgënjejë, kontaktoni dikë që ju do dhe bëjini të ditur se po kaloni një nga ato ditë. Ata mund të përmirësojnë disponimin tuaj me histori, shaka apo edhe një dhuratë. Me një ndihmë të vogël nga miqtë tuaj, ju do ta zgjidhni menjëherë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Lista juaj sociale mund të jetë duke humbur disa dhe duke fituar disa në të njëjtën kohë. Ndërsa disa miq mund të largohen, qoftë për shkak të ndarjes suaj emocionale ose për shkak të lëvizjes së tyre diku tjetër fizikisht, miqtë e rinj do të hyjnë së shpejti në foto. Prisni të takoni këndvështrime të reja dhe histori të reja për të treguar! Kujtimet tuaja nga marrëdhëniet tuaja me njerëzit që po ecin përpara do të mbeten në zemrën tuaj, por lejojini vetes të lini vend edhe për njerëz të rinj në jetën tuaj.

Burimi: Tarot