Horoskopi ditor – 18 shkurt 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Jeta juaj sociale mund të jetë e zhurmshme për momentin. Qoftë në internet apo personalisht, njerëzit në rrjetin tuaj ndoshta po thonë shumë gjëra interesante. Megjithatë, ndërsa Dielli hyn në shtëpinë tuaj të 12-të soditëse, nuk keni pse të përgjigjeni menjëherë. Ju mund të prireni të shoqëroheni pa probleme nga një temë në tjetrën, deri në atë pikë sa të mbingarkoheni. Merrni kohën që ju nevojitet për të përtypur më tej këtë kontribut stimulues dhe ndani njohuritë tuaja vetëm kur të jeni vërtet gati.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Refuzimi i një ftese sociale për shkak të ngarkesës së ngarkuar mund t’ju zhgënjejë në këtë moment. Për fat të mirë, me diellin e ngrohtë që ka filluar të lëvizë nëpër sektorin e komunitetit tuaj sot, ndoshta do të keni më shumë shanse për t’u lidhur me miqtë gjatë muajit të ardhshëm. Nëse nuk jeni në gjendje t’i thoni “po” çdo gjëje, jepni përparësi mundësive që nuk ju duken si detyrime. Edhe pse dihet se shenja juaj shijon komoditetin e të provuarit dhe të vërtetës, edhe ju ndonjëherë keni nevojë për një frymë të pastër!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Pranimi se nuk dini gjithçka mund të jetë e nevojshme për të çuar karrierën tuaj në një nivel tjetër. Me Diellin e fuqishëm që hyn në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të, ka të ngjarë të jeni të etur për të shkuar më tej drejt qëllimeve tuaja – dhe kjo mund t’ju çojë në vende ku nuk keni qenë më parë! Ka vlerë të jesh i përulur dhe i etur për të mësuar ndërsa i afrohesh kësaj perspektive. Bashkëmoshatarët tuaj mund të kenë rekomandime të mira për një autor ose burim që do ta gjeni të dobishëm, ndaj mos kini frikë të pyesni.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Për momentin mund të keni vëmendjen në një aventurë të madhe. Ndërsa Dielli hyn në Shtëpinë tuaj të 9-të të Udhëtimeve, ndoshta do të jetë e vështirë të frenoni kuriozitetin tuaj! Megjithatë, bërja e planeve serioze të udhëtimit ka potencialin të jetë stresues. Mund të jetë e nevojshme të kuptoni se si të ndani shpenzimet ose përgjegjësitë me të tjerët të përfshirë për të lehtësuar ankthin në këtë pikë. Nëse një person do të ketë një rol udhëheqës, sqarojeni gjithashtu tani për të parandaluar luftërat e ardhshme për pushtet.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një bisedë e sinqertë mund të ushqejë një marrëdhënie të ngushtë kohët e fundit. Ndërsa Dielli i fuqishëm lëviz në Shtëpinë tuaj të 8-të të Intimitetit, mund t’ju duhet të mendoni qartë se sa thellë do të dëshironit të rritet një lidhje e veçantë. Pa një ndjenjë të drejtimit tuaj të dëshiruar, ju mund të përfundoni mbi kokën tuaj. Qëndroni të hapur ndaj mundësisë së një surprize të këndshme nga personi tjetër, megjithatë – ju mund të zgjidhni të ndiqni drejtimin e tyre nëse ideja e tyre në fund të fundit duket më e mirë se e juaja.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Puna së bashku mund t’ju ndihmojë të ndërtoni një marrëdhënie aktualisht. Me ardhjen e Diellit në shtëpinë tuaj të 7-të të të tjerëve, dalja jashtë kokës suaj mund të jetë një perspektivë më tërheqëse sesa do të dëshironit të pranonit – edhe pse ndoshta ka ende shumë detyra në listën tuaj të detyrave që kërkojnë vëmendjen tuaj. Konsideroni mundësitë për lidhje që mund të hasni gjatë aktivizimit të gjërave praktike. Njerëzit që mund t’i merrni si të mirëqenë mund të kenë tashmë disa gjëra të rëndësishme të përbashkëta me ju!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një humor i zgjuar dhe qesharak mund t’ju ndihmojë të gjeni kënaqësi në përgjegjësitë tuaja sot. Për shkak të marshimit të Diellit në shtëpinë tuaj të 6-të të punës, do të jetë e vështirë të shmangni llojet e aktiviteteve që zakonisht nuk konsiderohen si argëtuese. Për fat të mirë, ju jeni aktualisht i pajisur për të identifikuar humorin në gjërat absurde që merren si të mirëqena gjatë jetës së përditshme. Ndarja e një të qeshuri të përzemërt me kolegët ose klientët mund të shtojë një element të mirëpritur të lidhjes njerëzore edhe në detyrat më të mërzitshme!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të ndiheni sikur keni shumë për të bërë në shtëpi tani. Edhe pse lista juaj e detyrave mund të duket dërrmuese, ka të ngjarë që nuk ka nevojë të nxitoni. Nëse ngadalësoheni dhe zhyteni në përvojën, mund të shfrytëzoni një mundësi të artë për ta bërë hapësirën tuaj. Ndërsa dielli i gjallë ndriçon shtëpinë tuaj të 5-të krijuese, ju jeni në gjendje të shihni mënyra për të vendosur kontaktin tuaj shprehës në diçka që pastroni ose organizoni. Sapo të filloni të argëtoheni, nuk do të doni të ndaleni!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Lidhja me të afërmit mund të jetë e rëndësishme për ju në këtë moment. Ndërsa Dielli mbërrin në Shtëpinë tuaj të 4-të të Rrënjëve, ka të ngjarë të tërhiqeni nga ideja e familjes – por mënyra se si e romantizoni këtë ide mund t’ju pengojë të njihni realisht të afërmit tuaj si njerëz. Ju ndoshta keni hapësirë për të marrë një qasje më të rastësishme në bisedat tuaja me ta. Edhe pse respekti është gjithmonë një ide e mirë, mbani mend se edhe paraardhësi juaj më i nderuar është gjithashtu vetëm njerëzor.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Çështjet e parave tani mund të jenë në mendjen tuaj, por është më mirë të mendoni pak më tej përpara se të flisni për shqetësimet tuaja me dikë tjetër. Jo të gjitha këshillat janë të dobishme, dhe disa njerëz thjesht ju bëjnë edhe më të stresuar kur tashmë ndiheni në ankth. Ndërsa Dielli mbërrin në sektorin tuaj të komunikimit, shikoni në mënyrë kritike se çfarë i bën bisedat përmbushëse për ju. Ndërsa nuk mund të koreografikoni gjithçka që thotë personi tjetër, ju mund të kontrolloni pyetjet që bëni dhe tonin që vendosni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të thuash atë që të tërheq vëmendjen mund të jetë më e lehtë se zakonisht. Mos jini shumë mendjemprehtë, pasi të tjerët mund t’i marrin komentet tuaja kalimtare ose angazhimet e mundshme më seriozisht sesa i keni menduar ato. Ju mund t’ju duhet të vendosni paratë tuaja atje ku është goja juaj! Jini të qëllimshëm për atë që dëshironi të investoni ndërsa Dielli kalon në Shtëpinë tuaj të 2-të të Financave. Ju keni potencialin për të bërë një ndryshim nëse e mendoni mirë, kështu që prisni një mundësi që vërtet rezonon me ju.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Monologu juaj i brendshëm mund të jetë aktiv për momentin, por t’u tregoni të tjerëve çdo mendim që kalon nëpër mendjen tuaj ndoshta nuk është përdorimi më i mirë i kësaj energjie. Me Diellin e fuqishëm që nxjerr në pah Shtëpinë tuaj të Parë të Identitetit duke filluar nga sot, ju mund të përcaktoni qëllimisht se si ju sheh bota duke kuruar atë që ndani. Megjithëse shenja juaj ka një reputacion për të ecur me rrjedhën, ju nuk keni pse të dilni nga uji – thjesht përdorni muskujt tuaj mjaftueshëm për të notuar në një drejtim të caktuar!

Burimi: Tarot