Horoskopi ditor – 19 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Duke i kushtuar vëmendje dinamikës delikate në jetën tuaj profesionale, mund t’ju ndihmojë të ecni përpara në këtë kohë. Edhe pse ka të ngjarë të jeni tashmë në gjendje të prezantoni veten mirë dhe ta thoni fjalën tuaj në mënyrë të artikuluar, një avantazh tjetër është se vetëbesimi juaj aktualisht është i balancuar duke ditur se kur duhet të heshtni dhe të vëzhgoni. Përfitimi i momentit të duhur mund të ketë një shpërblim financiar për ju, por mbani mend se njohuritë që merrni nga lundrimi në këtë proces gjithashtu vlen diçka.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Më në fund mund të kuptoni se si një ide që keni përtypur për një kohë mund ta bëjë jetën tuaj reale më të lehtë. Mund të jetë koha për pak ndershmëri me veten se si vlerat tuaja kanë ndryshuar me kalimin e kohës, por përpiquni ta shikoni situatën në një mënyrë optimiste. Mos u bëni të ashpër me veten për një besim të kaluar me të cilin nuk jeni më dakord ose nuk e mbështesni. Në vend të kësaj, gjeni një mënyrë për të nderuar të gjithë udhëtimin tuaj dhe të jeni krenarë për sa larg keni arritur.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një sekret që e keni mbajtur për një kohë të gjatë mund të jetë në mendjen tuaj sot. Ndoshta ju duhet të transformoni mënyrën se si e shikoni atë. Ndonëse nuk është opsioni juaj i vetëm t’u tregoni të gjithëve që njihni menjëherë të gjithë historinë, mund të dëshironi të shikoni të ndani të paktën pjesë të zgjedhura të saj me disa njerëz të veçantë. Miqtë tuaj ka të ngjarë të jenë më mbështetës se zakonisht ndaj jush në këtë moment dhe marrja e vërtetimit prej tyre mund të jetë shëruese për ju.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Forcimi i marrëdhënieve tuaja me njerëzit në rrjetin tuaj më të gjerë social mund të jetë shpërblyes për ju tani. Do të ishit të mençur t’i mbani të qarta qëllimet tuaja, pasi të tjerët mund të ndihen të çuditshëm nëse dyshojnë se keni një motiv të fshehtë që nuk po e ndani me ta. Ju mund të kërkoni vërtet një lidhje biznesi, kështu që thjesht përpiquni të jeni transparent për këtë në vend që të pretendoni se jeni të interesuar për ta për arsye që nuk kanë lidhje. Të kërkosh atë që dëshiron drejtpërdrejt mund të funksionojë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Të punuarit shumë për të arritur qëllimet tuaja mund të jetë padyshim një prioritet për ju sot dhe mund ta gjeni përvojën stimuluese në mënyrën e vet. Nga ana tjetër, ju mund të shpërqendroheni nga mendimi për të bërë diçka përtej punës suaj të përditshme. Bërja e një plani për të kënaqur dëshirën tuaj për argëtim me miqtë tuaj më vonë, edhe nëse kjo nuk mund të ndodhë menjëherë, mund t’ju ndihmojë të qëndroni në rrugën e duhur për momentin.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sot mund të jeni pak intensiv. Ju mund të mos dini kur të ndaloni së ndari për jetën tuaj personale me të tjerët. Sado e çrregullt të jetë kjo, ndoshta do t’u japë dëgjuesve tuaj njohuri të vlefshme se përse disa pjesë të pazakonta të pikëpamjeve tuaja intelektuale ju tërheqin në mënyrë specifike. Kjo mund të zgjidhë një mister të rëndësishëm për ta, dhe ju mund të përfitoni gjithashtu nga qartësia.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Jeta në shtëpi mund të jetë emocionalisht intensive për ju sot, por mund të arrini të bëni ndryshimin pozitiv që e dini se është i nevojshëm. Ju më në fund mund të arrini në rrënjën e çdo gjëje që nuk funksionon për ju. Pavarësisht nëse problemi është diçka që nuk shkon fizikisht me hapësirën tuaj të jetesës ose një çështje marrëdhënieje, pastrimi i kalbjes dhe shikimi i tij duke u larguar ndoshta do të ndihet si një lehtësim i madh.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një bisedë e fuqishme mund t’ju afrojë me dikë të rëndësishëm në jetën tuaj. Ka të ngjarë të mos jeni të kënaqur t’i trajtoni gjërat në një nivel vetëm sipërfaqësor. Megjithëse zotërimi juaj i çështjeve psikologjike është ndoshta i fortë tani, ju mund ta ktheni përsëri diskutimin te shqetësimet praktike që ndoshta provokuan këtë bisedë në radhë të parë – dhe të planifikoni se si t’i trajtoni ato më mirë se kurrë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mund të keni mundësinë të ndërmerrni një rrezik financiar sot dhe ndoshta dikush tjetër po ju shtyn ta bëni këtë. Ju mund të shqetësoheni për mundësinë e humbjes së investimit tuaj. Nëse thjesht nuk e ndjeni atë, kushdo që ju bën presion ndoshta do të tërhiqet më lehtë nga sa prisni. Ju do të duhet të jetoni me rezultatet në çdo mënyrë, kështu që bëni zgjedhjen tuaj!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Përsosja e mënyrës se si e prezantoni veten mund të jetë e rëndësishme për ju sot. Një pamje e re mund të duket se vjen nga askund. Ndryshe nga kjo, ndoshta ju keni menduar për të për një kohë dhe thjesht nuk keni pasur kurrë guximin ta bëni atë më parë. Megjithëse largimi nga toka e njohur mund të jetë frikësuese, pritja që do të merrni nga të tjerët ka të ngjarë të jetë më e mirë nga sa prisni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Shikimi i një sekreti familjar në një mënyrë të re mund të jetë çlirues për ju tani. Të mësuarit e një gjëje kryesore për të kaluarën mund t’u përgjigjet disa pyetjeve personale. Gjërat e çuditshme në jetën tuaj mund të kenë shumë më tepër kuptim duke pasur parasysh kontekstin e duhur – mund të lehtësoheni kur e dini se diçka për të cilën fajësoni veten ishte në të vërtetë përtej kontrollit tuaj. Ndani me të afërmit e tjerë sipas gjykimit tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Bisedat me miqtë dhe të njohurit tuaj mund të marrin një kthesë befasuese sot. Ju mund të tundoheni të thoni diçka të egër vetëm për të shkaktuar trazira. Prapëseprapë, kini kujdes se çfarë tregoni, sepse mund të gaboni në një të vërtetë të diskutueshme pa e kuptuar fare. Intuita për të cilën njihet shenja juaj, ndoshta nuk është gjithmonë e lehtë për t’u kontrolluar, kështu që përpiquni të mendoni para se të flisni.

Burimi: Tarot