Horoskopi ditor – 2 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot mund të përpiqeni ta bëni të lumtur të dashurin tuaj dhe ndoshta edhe ta joshni atë. Mund të mos jeni shumë të kënaqur me miqtë dhe të afërmit, por mund të prisni që të shkoni në një festë në mbrëmje dhe të bëni miq të rinj.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sot jeni të prirur për të ëndërruar dhe fantazuar. Ju humbni kontaktin me realitetin dhe bëni gabime në gjykim, në vlerësimin tuaj të fakteve. Me forcën e plotë të këmbënguljes dhe vendosmërisë suaj do të siguroni që gjërat të funksionojnë në fund. Pavarësisht mungesës fillestare të fokusit, do të jeni në gjendje të zgjidhni punët tuaja dhe të kuptoni se gjithçka do të dalë në favorin tuaj.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Ju do të jepni shkëndijën tuaj novatore dhe imagjinative në nismat tuaja, të cilat do të jenë goxha. Dashuria do t’ju sjellë kënaqësi të jashtëzakonshme. Dhe do të krijoni një lidhje të veçantë me bashkëshortin ose të dashurin tuaj. Megjithatë, ka të ngjarë të tërhiqeni në një konflikt dhe do të detyroheni të zgjidhni një anë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Sot, do t’ju duhet të ngriheni mbi prirjet tuaja emocionale dhe do t’ju duhet të zgjidhni midis të bërit gjënë e duhur dhe të mbani të dashurit tuaj të lumtur. Deri tani keni arritur të vendosni një ekuilibër. Është koha që të mësoni të përballeni me frikën tuaj. Mbani gjithmonë parasysh se emocionet tuaja turbullojnë arsyetimin tuaj. Mund të mos jeni në gjendje të mendoni qartë dhe çdo shpërthim i pakujdesshëm mund të bëjë që marrëdhëniet të tensionohen.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Miqtë tuaj më të mirë janë ata që do të qëndrojnë pranë jush kurdo. Ju keni dëshirën t’i vlerësoni miqtë e tillë duke i trajtuar me zemërgjerësi të këndshme. Paratë nuk janë kurrë një problem kur bëhet fjalë për njerëzit e afërt me zemrën tuaj.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Ju jeni mbajtësi i flamurit për ata që ju rrethojnë sot, duke dhënë shpresë dhe inspirim. Vishuni me rrobat e një burri/gruaje të përsosur familjar/e. Kjo duhet të përhapë ngrohtësi dhe dashuri dhe do të bëjë mrekulli në përmirësimin e marrëdhënieve.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Lidhuni dhe shprehuni – këto janë dy gjërat që duhet të synoni në punë sot. Ju prireni t’i bëni të dyja gjërat jashtëzakonisht mirë, qoftë në një dialog biznesi në telefon, me shkrim ose në takime. Takimi me njerëzit nuk është një problem sot. Por, duke lënë mënjanë gjithë këtë punë, ndjenja e zgjatur e dëshirës për t’u qetësuar me të dashurin tuaj mund të bëhet më thelbësore drejt mbrëmjes. Shikoni një film së bashku.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju mund ta gjeni veten të mbytur në guaskën tuaj sot. Të rrini të mendoni për ngjarjet e kaluara dhe hidhërimi nuk do t’ju çojnë askund, ju duhet të largoheni nga negativiteti. Kërkimi i shpirtit dhe pastrimi i brendshëm mund të arrihen më së miri me meditim dhe yoga.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një ditë e bukur, e lehtë dhe e këndshme është në plan. Qasja juaj profesionale do t’ju sjellë shumë vlerësim, veçanërisht në mënyrën se si i trajtoni problemet e ndërlikuara. Mënyra se si balanconi mendimet e njerëzve do t’ju ndihmojë të bëni shumë miq.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Në punë ju presin njohje dhe shpërblime dhe ndryshe nga shumica e rasteve, kolegët nuk do ta kenë zili suksesin tuaj. Ata, në fakt, do të ofrojnë motivim shumë të nevojshëm për të ndërmarrë projekte të reja dhe sfiduese. Për ata prej jush që kërkojnë të ndërrojnë punë, prisni pak, kjo mund të mos jetë koha e duhur. Do të keni mundësi më të mira pune, por do të jetë e mençur të prisni derisa të arrini marrëveshjen e duhur.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Çdo gjë për të cilën keni punuar do të përfundojë tani. Ju keni një vizion të madh, por jeni të humbur kur bëhet fjalë për zbatimin e planeve tuaja. Do të keni sukses vetëm nëse jeni pak më praktik!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dita juaj sot do të jetë si një garë tërheqje litari. Mundohuni të dilni në krye në këtë garë. Mos i nënvlerësoni armiqtë tuaj. Këshillohet që të gjeni një zgjidhje ose të shmangni konfliktet në mënyrë që të mos keni nevojë të shpenzoni energji për këtë.

Burimi: Ganesha Speaks