Horoskopi ditor – 2 gusht 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Sot do të gjendeni në një situatë të ndërlikuar ose të rrezikshme. Do të ndiheni të detyruar të ecni kundër rrymës, e cila mund të mos jetë një gjë aq produktive. Asgjë nuk duket se po shkon në rrugën tuaj. Merrni pak kohë për veten tuaj për të lehtësuar stresin.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Sot do të përqendroheni në përmirësimin e pamjes dhe paraqitjes tuaj. Në vend që të përpiqeni të kërkoni kënaqësi nga vetja juaj, ju do të tregoni rrobat tuaja të bukura, stilin e flokëve tuaj. Një vizitë në një sallon bukurie nuk mund të përjashtohet. Pamja juaj e re do t’ju bëjë jashtëzakonisht të sigurt dhe mbresëlënës dhe do t’i bëjë të tjerët t’ju shohin. Mos kini frikë. Ju keni një ditë të mrekullueshme përpara.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Sot do të ndiheni jashtë mode. Kjo mund të rezultojë në distanca midis jush dhe të dashurve tuaj. Ju mund të bini në lloje të gabuara të debateve për shkak të sjelljes tuaj të keqe. Ju duhet të mbani frenimin e emocioneve tuaja për të performuar më mirë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju ka shumë të ngjarë të dukeni të zemëruar dhe hiperkritikë për të tjerët. Mundohuni të mos jeni të ashpër me të tjerët, nëse dëshironi të ruani marrëdhëniet tuaja dhe të mbani një imazh të respektuar. Shmangni përplasjet me eprorët dhe kolegët tuaj. Merrni frymë thellë në momentin që ndjeni se po humbni kontrollin e emocioneve tuaja, dhe pastaj edhe kjo do të kalojë!

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Do i kushtoni më shumë vëmendje çështjeve në shtëpi. Ju mund të merrni projekte për rinovimin e shtëpisë. Mund të përfundoni duke zëvendësuar të gjithë mobiljet në vendin tuaj. Do ta kaloni ditën duke shijuar me anëtarët e familjes dhe miqtë tuaj.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Shmangni të gjitha llojet e paragjykimeve dhe mos lejoni që intoleranca të hyjë në mendjen tuaj sot. Sipas të gjitha gjasave, ju do të shikoni përreth vetes në kërkim të dashurisë. Do të bëni mirë të mbani larg negativitetin, sepse përndryshe mund t’ju zmbrapsë. Ju marshoni gjithë guximin tuaj për të jetuar sipas bindjeve tuaja.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Sot do të jeni të zënë në fushën tuaj të punës dhe do të jeni në gjendje të arrini qëllimet tuaja. Niveli juaj i entuziazmit do të jetë në kulmin e tij. Sot mund të jeni në gjendje të takoni një person nga seksi i kundërt i cili do të jetë partneri juaj i ardhshëm.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Të qenit një punonjës mund të largojë vëmendjen tuaj nga familja juaj dhe mund t’ju duhet të mbani pasojat. Është koha për të zgjidhur dallimet me bashkëshortin/en tuaj. Por, gjatë gjithë kësaj kohe, ju duhet të jeni të qetë dhe të durueshëm. Shikoni fjalët tuaja në rast të ndonjë debati.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Duhet të rrisni fuqinë tuaj të tolerancës pasi mund t’ju duhet të përballeni me kritikat nga të afërmit. Sidoqoftë, nuk është e mundur të kënaqni të gjithë përreth. Ju thjesht mund të jeni të lumtur duke bërë favore themelore për të dashurit tuaj. Bëni durim.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Jo çdo ditë është e njëjtë. Dhe, sot është një nga ato ditë kur ndiheni jashtëzakonisht të hutuar. Ndërsa nuk do të jeni në gjendje të hiqni qafe emocionet negative, puna juaj e palodhur do të paguhet dhe do të vendosë një themel të fortë për të ardhmen. Ju nuk do të kuptoni nëse do të ndiheni mirë për arritjet tuaja ose do të përjetoni trishtim konfuzioni. Mbani një kokë të qetë mbi supet tuaja.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Tashmë jeni të mbingarkuar me punë. Në krye të saj, njerëzit përreth jush do të vënë me pjesën e tyre të ngarkesës në shpinën tuaj, dhe ju do ta merrni atë shumicën e kohës. Sidoqoftë, ju nuk do të përfshiheni nga përgjegjësitë shtesë. Në fakt, ju do të përballoni sfidën dhe do të performoni jashtëzakonisht mirë, duke i lënë rivalët tuaj të befasuar.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

A po shqetësoheni për pengesat me të cilat po përballeni në frontin e biznesit? Bëhuni të durueshëm dhe kini besim në ndërmarrjet e tua. Gjëra të mira do të vijnë në rrugën tuaj, në kohën e duhur. Ju mund ta keni të vështirë të përmbushni edhe detyrat që i bëni me lehtësi çdo ditë dhe kjo mund të jetë për shkak të shtrirjes së pafavorshme të yjeve, por kjo është vetëm çështje kohe dhe kjo gjithashtu do të kalojë.

Burimi: Ganesha Speaks