Horoskopi mujor – Gusht 2021


Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Do të keni shansin për të filluar një lidhje të re. Mund të ketë sfida në vendin e punës. Pra, keni nevojë për durim në aspektin e karrierës. Këtë muaj beqarët mund të hyjnë në një lidhje të fshehtë dashurie. Ju mund të merrni një propozim të papritur për lidhje nga kolegu ose miqtë tuaj. Këtë muaj do të duhet të jeni të kujdesshëm para se të merrni ndonjë vendim të madh në jetën tuaj të dashurisë. Shmangni angazhimin në këtë lidhje pasi yjet po parashikojnë që lidhja nuk do të zgjasë shumë. Ky muaj do të japë ndryshime të papritura në karrierë. Ju mund të merrni një ndryshim në punë ose grindje të papritur me shefin dhe kolegun. Mundohuni të keni një diskutim të qetë me shefin tuaj. Mund të ketë një rezultat të përzier në çështjet e parave dhe financave gjatë këtij muaji. Ju do të bëni fitime dhe shpenzime njëkohësisht. Por burimi i rregullt i të ardhurave mund të vijë më ngadalë se sa prisni. Mund të ketë një shpenzim të papritur për anëtarët e familjes dhe gjithashtu për kurset që lidhen me shëndetin. Fitimet financiare do të vijnë nga investime të shumta. Studentët duhet të punojnë në studimet e tyre dhe të jenë të vendosur me punën e tyre me ndershmëri. Ky muaj nuk do të jetë i lehtë për ju dhe rezultatet e pritshme nuk do të vijnë lehtë. Ju duhet të punoni seriozisht në shëndetin tuaj. Imuniteti i dobët mund të japë ethe ose ftohje të papritur. Shmangni pijet e ftohta. Mbani një dietë të shëndetshme dhe shmangni ushqimet e padëshiruara pasi mund t’ju ​​shkaktojë dhimbje stomaku.

Demi (21 Prill – 21 Maj)

Në përgjithësi, ky muaj do të jetë i zënë me punë dhe biznes. Mund të ketë ndryshime të reja dhe investime të tjera që mund të ndikojnë në kujdesin tuaj financiar, kështu që ju duhet të jeni të vëmendshëm me këtë. Mundohuni të jeni të durueshëm dhe të punoni me ndershmëri. Këtë muaj do t’ju duhet të punoni në marrëdhënien tuaj. Mund të ketë një prishje të papritur në marrëdhënie. Mund të stresoheni për shkak të ndarjes ose divorcit. Ju mund të merrni një shans për të takuar familjen tuaj dhe mund të ketë disa festime dhe takime të vogla në shtëpi. Do i kapërceni lehtësisht sfidat me strategjinë tuaj dhe me durim. Mund të ketë ndryshime në orarin tuaj të punës të cilat i keni planifikuar. Ky muaj nuk është shumë i favorshëm për sa i përket kryerjes së një investimi të ri ose të madh. Do të keni mundësinë për të fituar para, por do të ketë edhe shpenzime të paplanifikuara. Nuk është një muaj i favorshëm për të dhënë para si hua për vëllezërit, motrat dhe miqtë tuaj. Ky muaj nuk është shumë i favorshëm në aspektin për të bërë një investim të ri ose të madh. Do të keni mundësinë për të fituar para, por do të ketë edhe shpenzime të paplanifikuara. Këtë muaj do të keni një orar të ngjeshur dhe mund të ketë shanse për ndryshime në mjedisin e punës. Mund të takoni njerëz të rinj. Ky muaj do të jetë shumë i ngarkuar dhe përgjegjësi të reja pune do ju vijnë. Mund të ketë udhëtime në distanca të shkurtra në lidhje me punën tuaj.

Binjakët (22 Maj – 21 Qershor)

Veçoritë tuaja, të cilat ishin një burim që të tjerët të tallen me ju, do t’ju sjellin disa përparësi këtë javë. Do të gjeni veten një figurë qendrore në disa festa ose tubime publike. Ju jeni të gjallë dhe entuziastë dhe energjia juaj e jashtëzakonshme do të tërheqë më shumë njerëz drejt jush këtë javë. Ideja juaj për një sipërmarrje të suksesshme do të marrë më shumë kohë për të filluar, pasi periudha nuk është e favorshme për ju. Mos bini në depresion, kjo nuk do të qëndrojë gjatë. Do të keni fat pa shumë vonesë. Merrni një pushim të shkurtër për të kaluar pak kohë me familjen tuaj. Fitimi i parave për ta nuk është përgjegjësia e vetme e një babai, ju gjithashtu duhet të gjeni kohë për të zgjidhur problemet e tyre. Do të gjeni kohë të favorshme për ju për të ekzekutuar ndryshimet që planifikoni të bëni në shtëpinë tuaj, si dhe në zyrë. Konsultimi me dikë të lidhur me fushën do të sjellë perspektiva më të mira. Do të mbështeteni më shumë tek të tjerët për këshilla dhe mbështetje. Kjo, më vonë, do të rezultojë të jetë një barrë për ju, pasi ju jeni autoriteti përfundimtar për të zgjedhur atë që ju nevojitet për rritjen tuaj personale. Ju do të jeni të përgatitur për të marrë çdo lloj pune pasi qëndrueshmëria juaj mendore dhe fizike është në kulmin e saj. Mundohuni të investoni fuqinë tuaj në diçka të mirë dhe të qëllimshme. Freskimi i mendjes dhe trupit tuaj është ajo që ju nevojitet më shumë për momentin. Por oraret tuaja të ngushta do t’ju bëjnë të qëndroni larg izolimit tani që kërkoni më shumë.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ky muaj do të jetë mbështetës në drejtim të rritjes së karrierës. Shumica e ambicieve tuaja profesionale ka të ngjarë të përmbushen pas disa vonesave dhe vështirësive. Suksesi juaj do të rrisë vetëbesimin tuaj dhe do të forcojë vullnetin tuaj gjatë kësaj kohe. Pengesat dhe sfidat do të zbresin gradualisht me kalimin e muajit. Pra, mund të prisni mundësi më të mira për përparim. Do të jetë një kohë për të konsoliduar pozicionin tuaj në vend që të bëni ndonjë përpjekje ambicioze. Ndikimi planetar në jetën tuaj personale ka të ngjarë të jetë pozitiv gjatë këtij muaji. Do të bëheni më të shtrirë, të ngrohtë dhe intimë në marrëdhënien tuaj dhe kjo mund të ketë efekte qetësuese. Ndikimi i Venusit tregon se ky muaj ka të ngjarë të sjellë një ngjarje të dukshme në jetën tuaj të dashurisë. Ju mund të bëheni krenarë, por shihni se nuk lëndoni ndjenjat e të tjerëve. Ju duhet të ruheni nga arroganca dhe mbingarkesa. Do të ketë shanse më të mëdha për rritje dhe zgjerim financiar nëse ushtroni disiplinë dhe vetëkontroll. Ju mund të jeni në gjendje të zgjidhni disa çështje të rëndësishme në pritje që lidhen me investimet dhe pasuritë tuaja. Ndikimet e Jupiterit tregojnë se tendencat egoiste dhe sjelljet e dorës së lartë duhet të shmangen. Mund të ketë një ndryshim të rëndësishëm dhe ka të ngjarë të përballeni me disa sfida të vështira në çështjen tuaj arsimore gjatë këtij muaji. Por, me ndihmën e miqve dhe mentorëve tuaj, ka të ngjarë të zgjidhni disa çështje komplekse dhe të bëni përparim të arsyeshëm. Ndikimi i Marsit mund t’ju ​​bëjë disi të pakujdesshëm për shëndetin tuaj. Niveli juaj i energjisë mund të përmirësohet gradualisht. Por, Venusi mund t’ju ​​bëjë disi dembelë dhe të priret të injoroni vetëdisiplinën e cila mund të ndikojë në një masë në shëndetin tuaj.

Luani (23 Korrik – 23 Gusht)

Ky muaj mund ta bëjë punën të pakëndshme për njërën apo tjetrën arsye. Mund të jetë ose të mos qenit në gjendje të shihni sy më sy me shefin tuaj, ose mbingarkesë në punë, ose marrëdhënie me kolegët tuaj. Sidoqoftë, ndikimi i Jupiterit mund të ndihmojë në qetësimin e nervave tuaj në një farë mase. Nëse jeni të freskët në tregun e punës, duke kërkuar një mundësi të përshtatshme, lajme të mira vijnë në rrugën tuaj, por, mund t’ju duhet të punoni shumë dhe të prisni deri në fund të këtij muaji. Disa çështje financiare afatgjata mund të zgjidhen dhe kështu mund të ndiheni të lehtësuar gjatë mesit të këtij muaji. Megjithëse duket gjithashtu mirë për të investuar para në pasuri të paluajtshme ose një shtëpi të mobiluar, ju duhet të përmbaheni nga bërja e ndonjë investimi të ri ose të premtoni një përfshirje financiare gjatë pjesës së fundit të këtij muaji. Disa dridhje të mundimshme planetare, në lidhje me marrëdhëniet dhe ndërveprimet njerëzore, mund të jenë të zgjatura në ajër. Mundohuni të relaksoheni! Paqëndrueshmëria dhe shqetësimi do të kalojnë shpejt pasi muaji të përparojë. Mbështetja planetare do t’ju shpëtojë nga disa situata të pakëndshme. Megjithëse yjet mund t’ju mbështesin në studime, ju duhet të mbani ekuilibrin dhe fokusin pasi vendimmarrja juaj ose menaxhimi i kohës duket i gabuar ndonjëherë. Planetët mund të japin një afat të madh nëse vuani nga ndonjë dhimbje ose sëmundje. Ju mund të jeni në gjendje ta mbani shëndetin tuaj në gjendje të mirë këtë muaj.

Virgjëresha (24 Gusht – 22 Shtator)

Muaji mund të mbetet pozitiv dhe ju mund të performoni mirë në punën tuaj. Në fillim, ju mund të ndjeni barrën dhe mund të ketë pengesa, por me kalimin e muajit, ju do të keni bekimet e Mërkurit. Kjo përfundon në kohë të mira për biznesmenët. Ata që merren me biznes duhet të sigurojnë raport të mirë me klientët e tyre me vlerë të lartë pasi ndikimi i Marsit mund të sjellë disa ndërprerje. Ju gjithashtu mund të ngjisni shkallët e suksesit gjatë pjesës së fundit. Biznesmenët mund të jenë në gjendje të bëjnë disa marrëveshje të mira gjatë pjesës së fundit të këtij muaji. Ky muaj do të mbetet i favorshëm për ju në çështjet financiare. Por, mund të ketë më shumë shpenzime me kalimin e muajit. Do të merrni forcë financiare dhe mund të bëheni më të fortë gjatë pjesës së fundit të muajit. Do të shijoni disa momente të mrekullueshme me të dashurit tuaj, por në fillim, mund të shqetësoheni nga disa çështje personale ose familjare. Por gradualisht, ndikimi i Venusit mund të rrisë nivelin e ngrohtësisë dhe intimitetit në marrëdhënien tuaj. Emocionet tuaja do të jenë intensive gjatë pjesës së fundit të këtij muaji. Ju mund të takoni dikë dhe mund të dashuroheni për këtë person. Performanca juaj në studimet tuaja do të përmirësohet këtë muaj. Ndërsa muaji po përparon, Mërkuri mund t’ju ndihmojë të rrisni njohuritë dhe aftësitë tuaja do të përmirësohen. Gjatë pjesës së fundit të këtij muaji, ndikimi juaj planetar do t’ju bekojë me potencialin e plotë. Ka të ngjarë të ruani shëndet të mirë gjatë këtij muaji. Sidoqoftë, në fillim të këtij muaji, mund të vuani nga sëmundjet sezonale. Por, gradualisht, mund të keni nivele më të mira energjie. Sistemi juaj imunitar i fortë mund t’ju ndihmojë të qëndroni të shëndetshëm gjatë gjysmës së fundit të këtij muaji.

Peshorja (23 Shtator – 23 Tetor)

Një ndjenjë gëzimi do t’ju mbushë. Përmes introspeksionit dhe duke ushtruar mendjen tuaj mbi gjërat, të cilat nuk janë të zakonshme, ju do të ngriheni mbi stresin dhe tendosjen e ekzistencës rutinë. Pra, përpiquni ta shijoni. Këtë muaj mund të kaloni një situatë të vështirë. Si prind, do ta keni të vështirë të përballoni nevojat e fëmijëve. Ju do të dëshmoni se jeni të sinqertë, duke u kujdesur dhe përshtatur mirë me imazhin e një burri/gruaje të mirë dhe babai/nëne, duke zbuluar natyrën e ndjeshme dhe të kujdesshme që keni mbajtur thellë brenda deri tani. Vendosni kufizime për veten nga konsumimi i tepërt i ushqimit dhe alkoolit, i cili mund të çojë në sëmundje fizike dhe stres mendor. Do të takoni disa njerëz të respektuar të cilët do t’ju ​​ndihmojnë të gjeni një rrugëdalje nga deluzionet tuaja. Kjo gjithashtu do të rrisë talentin tuaj krijues. Tani jeni në një lidhje ku asgjë nuk duket të ndodhë sepse të dy jeni duke pritur me durim lëvizjen e parë. Më mirë ta bëni lëvizjen para se të mos jetë vonë. Ju do të shprehni natyrën e të qenit shumë të pavarur dhe liridashës. Nuk do të jetë diçka për t’u habitur nëse të tjerët, veçanërisht të afërmit dhe të dashurit tuaj ju kanë ngatërruar. Dashuria e nënës që zotëroni do t’i bëjë fëmijët tuaj si edhe miqtë e tyre, të vijnë në kërkim nga ju në vështirësinë e tyre për ndonjë ngushëllim dhe këshilla nga ju. Koha më e vogël që kaloni duke menduar për veten, duke u përzier me gjithnjë e më shumë njerëz, do t’ju ​​paraqesë disa momente romantike. Udhëtimet e shkurtra të lidhura me biznesin do të rezultonin të suksesshme për ju.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Muaji është plot emocione. Përvoja e re premton të trokasë në derën tuaj dhe do të jeni të kënaqur dhe të lumtur me të njëjtën gjë. Megjithëse tregohen edhe dhimbje të vogla, këto dhimbje nuk ka të ngjarë të jenë të forta dhe së shpejti do të dilni prej tyre kur të planifikoni të punoni në pozitivetin dhe arritjet tuaja. Disa prej jush do të bëjnë një udhëtim të gjatë rreth mesit të muajit. Ky udhëtim do të jetë interesant dhe i mbuluar me ndonjë rrezik. Shëndeti mund të marrë një goditje kryesisht për shkak të dietës së dobët dhe mungesës së gjumit. Do të ishte ideale të kujdeseni për shëndetin tuaj më shumë gjatë kësaj kohe. Sa i përket karrierës, muaji ka të ngjarë të jetë entuziast dhe madje promovues. Shumë prej jush që punojnë shumë për qëllimet tuaja të karrierës ka të ngjarë të bëjnë mirë. Ju gjithashtu do të jeni të lumtur të kërkoni përfitime të reja në jetën tuaj profesionale. Ky do të jetë një muaj i mrekullueshëm për të kursyer paratë tuaja kur vjen puna tek ju. Sigurohuni që të mos i huazoni para askujt, pasi kjo mund të jetë e rrezikshme dhe tregohen humbje. Ata që kanë punuar shumë për të humbur peshën e tyre ka të ngjarë të shohin një përparim deri në fund të muajit. Ky do të jetë një fitim i mrekullueshëm në jetën tuaj personale. Edhe problemet tuaja të dietës do të rregullohen dhe shumica prej jush do të jenë të kënaqur me mënyrën se si do të ndryshojë jeta këtë muaj.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Muaji do të marrë çdo mbështetje të mundshme nga fati. Fatmirësisht do të jeni të kënaqur me fitimet që do të nxirrni nga vepra juaj e mirë e së shkuarës. Prandaj, nëse fati juaj po ju ndihmon, kjo është thjesht për shkak të përpjekjeve tuaja dhe jo për ndonjë arsye tjetër. Prandaj, konsideroni që kjo është arritja juaj e vërtetë. Tani, disa prej jush do ta shohin fillimisht karrierën duke u stresuar. Por ngadalë do të shihni që perspektivat të përmirësohen në një lartësi të re. Kjo është përsëri, për shkak të kalimit të Marsit dhe Venusit, të cilët do të afrohen fillimisht dhe më pas do të ndahen. Në këtë përparim të ndarjes, ju do të shihni shumë mundësi që ju hapen. Deri atëherë do të duhet të qëndroni të kujdesshëm dhe të përulur ndaj situatës. Muaji do të jetë i mirë edhe nga ana monetare. Falë kontrollit tuaj në të gjitha shpenzimet e padëshiruara që jeni përqendruar për një kohë të gjatë. Prandaj, kursimet do të jenë të larta dhe bilanci juaj bankar ka të ngjarë t’ju bëjë edhe më të sigurt. Ju mund të vazhduoni me këtë praktikë. Besimet tuaja shpirtërore gjithashtu ka të ngjarë të jenë të dobishme. Sigurohuni që të kujdeseni për shëndetin tuaj gjatë kësaj kohe. Meqenëse kjo ka të ngjarë të ndikojë në shëndetin tuaj për shkak të udhëtimeve të tepërta. Gjithashtu, muaji është i mirë për fëmijët që përgatiten për çdo provim konkurrues. Performanca juaj ka të ngjarë të përmirësohet dhe ju do të jeni të kënaqur me të njëjtën gjë. Mbani të gjithë fokusin të paprekur dhe kjo do t’ju lejojë të shihni performancën tuaj duke u përmirësuar në mënyrë dramatike.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Ju do të jeni në gjendje të merrni vendime të sakta me qasjen tuaj inteligjente dhe taktike. Sidoqoftë, mund të përballeni me disa sfida për shkak të disa problemeve të lidhura me gjuhën. Këto mund të jenë ose në fushat e financave ose në frontin e punës. Mundohuni të mos bëheni tepër të sigurt në vetvete; ju duhet të qëndroni të bazuar dhe të mbani kontrollin mbi fjalimin tuaj në mënyrë që të përmbaheni nga rënia në luftime verbale me kolegët dhe shokët tuaj. Kjo do të thotë se ndryshime të mëdha mund të priten në frontin profesional. Por së bashku me ndryshimet, vijnë sfida më të reja. Sfidat mund të jenë ose në financa ose në frontin e punës. Muaji sugjeron që kjo periudhë do të ketë të bëjë me nderin, prestigjin dhe autoritetin tuaj pasi pozicioni i Diellit po krijon rrethana të mbara për ju. Ju do të merrni shumë mbështetje nga miqtë dhe familja juaj dhe kjo periudhë mund të jetë një përparim për jetën tuaj të punës. Mundohuni të kontrolloni shpenzimet tuaja dhe bëni një pikë për të frenuar të gjitha shpenzimet e kota. Ju mund të merrni më të mirën nga ky muaj duke punuar shumë për të arritur atë që dëshironi. Sidoqoftë, kjo nuk është një kohë e përshtatshme për planifikimin e udhëtimeve ndërkombëtare ose ndërmarrjen e projekteve të huaja pasi rezultati mund të mos jetë shumë zemërgjerë. Situata do të jetë mbështetëse në gjysmën e dytë të muajit.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Rishikimi dhe analiza do të jenë çelësi për të marrë rezultatin e dëshiruar në gusht. Rianaliza e zakonit tuaj të punës dhe qëndrimit për zgjidhjen e problemeve do t’ju ​​japë sukses gjatë këtij muaji. Shëndeti duhet të merret si një përparësi kryesore. Shmangni debatin dhe stresin për të pasur një muaj të shëndetshëm. Shpenzimet e paplanifikuara mund të shkaktojnë një krizë financiare. Koha është të analizoni shpenzimet dhe të keni kontroll mbi dëshirën. Prirja drejt meditimit parashikohet sipas tranzitit planetar. Ju do të mësoni njohuri sekrete ose nëse jeni në kërkim atëherë lajmi i mirë ju pret. Ju do të merrni komunikimin me partnerin tuaj të biznesit, do të fitoni njohuri dhe do të ndani përvojën. Do të ketë disa ndryshime të reja të cilat mund të japin një vizion të ndryshëm për të ekzekutuar planin tuaj në lidhje me biznesin. Do të ketë disa probleme në marrëdhëniet me vëllezërit e motrat e mëdhenj. Ndikimi i Ketu do t’ju japë një krizë financiare gjatë këtij muaji. Për një çift të martuar, Saturni dhe Jupiteri po parashikojnë që ata duhet të kultivojnë marrëdhënien e tyre me dashuri dhe kujdes.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ky muaj do të ketë të bëjë me rianalizën dhe pastrimin e mbeturinave. Mund të ketë një udhëtim të papritur. Ju mund të merrni një ndryshim pune, por kjo nuk është një periudhë e favorshme për këtë ndryshim. Mund të ketë sfida që lidhen me paratë dhe financat në punën tuaj. Mund të ketë sfida që lidhen me një projekt të ri në punën tuaj për shkak të keq komunikimit. Çështjet ligjore që lidhen me biznesin tuaj mund t’ju ​​japin stres, kështu që ky muaj nuk është një kohë e mirë për të bërë ndryshime të mëdha në planin e biznesit. Ju mund të përfshiheni në një lidhje të fshehtë ose një propozim të papritur nga një mik ndoshta atje. Mos merrni asnjë vendim të nxituar në një marrëdhënie të re. Agresioni dhe një frikë e fshehur për të humbur partnerin tuaj mund të jenë atje këtë muaj. Mund të keni mosmarrëveshje ose kohë të keqe me partnerin tuaj. Jini të durueshëm kur merrni ndonjë vendim në lidhje me jetën tuaj martesore. Aspektet pozitive dhe angazhimi do t’ju ndihmojnë në jetën tuaj martesore. Nëse jeni student i kërkimit ose studimeve të larta, atëherë ky muaj do t’ju japë sukses. Ju mund të merrni mundësinë për të udhëtuar në një tokë të huaj dhe gjithashtu të shijoni shoqërinë e miqve këtë muaj. Mësimi i lëndëve të reja në një vend të huaj mund të ndodhë. Ju mund të merrni sukses në karrierën tuaj nëse kjo lidhet me bamirësinë ose fenë. Ju gjithashtu mund të keni sukses në mësimin e shkencave okulte ose mund të zhvilloni një interes për ta mësuar atë. Shmangni grindjet dhe diskutimet e panevojshme me familjen, kjo mund të shkaktojë rrethana stresuese në shtëpi. Mendimet negative mund të ndikojnë në shëndetin tuaj fiziologjik. Keni mendime optimiste dhe pikëpamje pozitive këtë muaj, kjo do t’ju ndihmojë të dilni nga sfidat që lidhen me jetën tuaj personale dhe profesionale.

Burimi: Ganesha Speaks