Horoskopi ditor – 2 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të jeni të interesuar të krijoni një atmosferë komode në shtëpi sot. Kur Venusi i bukur në shtëpinë tuaj të 4-të të brendshme arrin tek Urani kureshtar dhe Marsi aktiv në shtëpinë tuaj të dytë fituese, mund të jeni në humor për të bërë pak pazar për të dekoruar shtëinë tuaj. Pavarësisht nëse po i shtoni një koleksioni të krijuar ose po kërkoni diçka krejtësisht të re, ka të ngjarë të gjeni atë që kërkoni. Nëse ndani hapësirë me dikë, mbani parasysh nevojat e tij ndërsa blini artikuj të rinj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Fjalët tuaja të buta mund të bien si dielli pas shiut sot. Si Venus pajtuese në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimit, në mes të Uranit të egër dhe Marsit intensiv, ju mund të jeni në gjendje të zbutni çdo ndjenjë të vështirë që të tjerët kanë zhvilluar ndaj jush kohët e fundit. Në fund të fundit, ju nuk po përpiqeshit t’i lëndoni ata – ju thjesht po kalonit një rritje personale. Përcjellja e qëllimit të ndonjë dëmi mund të ndihmojë shumë, por mund t’ju duhet të trajtoni edhe detajet e ankesave legjitime.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju ndoshta keni marrë disa ide të egra që djegin një vrimë brenda jush tani. Megjithatë, lënia e tyre jashtë mund të jetë më e lehtë nga sa mendoni. Me Venusin me fat në shtëpinë tuaj të dytë të parave që mbështet Uranin impulsiv dhe Marsin pasionant, mund t’ia vlente të shpenzoni çdo fond shtesë për fantazinë tuaj të preferuar. Kreativiteti juaj po lulëzon gjithashtu në këtë moment, kështu që ju keni çdo arsye për të besuar në veten dhe aftësitë tuaja. Përkushtohuni për projektin tuaj sa më shumë që të mundeni në vend që të shkoni me gjysmë zemre.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Lejimi i dikujt tjetër të jetë i keqi mund të shkojë mirë për ju tani. Meqenëse Venusi me dy këpucë të bukura në shenjën tuaj përngjan Uranin përçarës dhe Marsin agresiv, ju mund të jeni në gjendje të shfaqni një fytyrë të këndshme për çdo gjë që jeni duke bërë, edhe nëse jeni përfshirë me një kauzë ose klub që është paksa i diskutueshëm. Ju gjithashtu mund të dëshironi ta shtyni grupin në një drejtim më të butë, por kini kujdes të bëni dallimin midis dëshirës suaj për siguri dhe asaj që kolektivit i nevojitet vërtet.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dita e sotme mund të kërkojë maturi në çështjet profesionale. Me Venusin me fat në shtëpinë tuaj të 12-të të izoluar që mbështet Uranin e guximshëm dhe Marsin e sigurt në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, ka të ngjarë të dini disa informacione të rëndësishme që nuk jeni ende në liri t’i ndani publikisht. Kjo mund t’ju fuqizojë të merrni rreziqe që përndryshe do t’i shmangnit. Megjithëse ndoshta do t’ju duhet të ndërveproni me të tjerët për të shfrytëzuar sa më shumë mundësitë e sotme, mbani mend se është e mundur të komunikoni me vërtetësi pa ndarë çdo detaj.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Miqtë tuaj ka të ngjarë të jenë duke ju mbështetur tani, edhe nëse nuk mund ta shihni plotësisht në këtë mënyrë. Ju mund të jeni të irrituar që po ju thonë të zvogëloni disa nga pikëpamjet tuaja më të diskutueshme – jeni i sigurt se jeni në diçka vërtet të rëndësishme me të cilën e gjithë bota duhet të pajtohet menjëherë! Sidoqoftë, disa rregullime në qasjen tuaj mund t’ju bëjnë një audiencë më të hapur. Jepini kundërshtarëve tuaj një dëgjim të drejtë dhe qëndroni të fokusuar në vlerat tuaja dhe jo në egon tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju ndoshta po dëshironi një përvojë intensive tani. Megjithatë, nuk duhet të jeni rebel pa shkak. Është e preferueshme të kanalizoni dëshirën dhe energjinë tuaj në një drejtim tjetër, ndoshta drejt një qëllimi tuajin kryesor për momentin. Ju ende mund të provokoni disa trazira kur bëni ndryshime që prekin të tjerët në rrethin tuaj. Qetësoni ankthet tuaja duke siguruar veten se nuk është kaos për hir të kaosit nëse diçka pozitive do të vijë prej tij.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të jeni të magjepsur me një person në jetën tuaj që duket nervoz dhe i lezetshëm. Leja që ata të jenë udhërrëfyesi juaj në një aventurë të madhe mund t’ju ndihmojë të kapërceni disa nga pengesat tuaja. Megjithatë, përpara se t’u jepni atyre të gjithë meritën (ose të gjithë fajin) për ndryshimin tuaj, kushtojini vëmendje nivelit të tyre të rehatisë me dinamikën mes jush të dyve. Ata në fakt mund të kenë një anë më të butë që do të donin të tregonin – merrni parasysh t’u jepni hapësirën për ta bërë atë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Transformimi mund të jetë në detaje për ju tani. Ju ndoshta e dini se jeni duke kërkuar për rinovim. A është e mundur të ndryshoni disa nga zakonet dhe gjërat e tjera rutinë që i merrni si të mirëqena dhe jo pjesët e mëdha dhe të dukshme të jetës suaj? Rrjeti juaj social mund të ketë ide të mira, ndaj mos kini frikë të grumbulloni pak. Për shembull, nëse dëgjoni dikë që ndan një këshillë diete ose stërvitje që e ka ndihmuar, merrni parasysh nëse kjo ju rezonon.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hobi juaj mund të jetë një burim gëzimi personal, por ju nuk keni pse t’i mbani ato për vete. Ndarja e emocioneve tuaja me dikë tjetër mund t’ju ndihmojë të ndërtoni një marrëdhënie më të fortë. Ju mund të shqetësoheni se çfarë do të ndodhë nëse një anë private e jetës suaj bëhet më e njohur, por ndërmarrja e këtij hapi ka të ngjarë të shkojë mirë. Veçantitë personale ju bëjnë të paharrueshëm dhe të dallueshëm – ato madje mund t’ju japin një avantazh profesionalisht. Merrni rrezikun që të jeni më të hapur për këtë anë të vetes sot.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

E sotmja ka të bëjë me marrjen e hapave për të ndërtuar jetën në shtëpi që është e duhura për ju. Edhe nëse jeni të vendosur të bëni diçka absolutisht vizionare dhe unike, prapëseprapë mund ta bëni atë të rehatshme. Jini të pajisur për të parë qartë planin tuaj të madh sot, si dhe për të plotësuar çdo boshllëk në njohuritë tuaja praktike duke lexuar dhe hulumtuar. Sidoqoftë, mos harroni për njohuritë tuaja emocionale. Qëndroni në rrugën e duhur duke nderuar ndjenjën tuaj të asaj që ndihet si një mjedis ushqyes.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot mund të jeni në gjendje të shprehni ndjenjat tuaja për një temë apo përvojë intensive. Megjithatë, ju mund të mbitheksoni pjesët më tronditëse të situatës nëse nuk jeni të kujdesshëm, duke bërë që audienca juaj të punojë shumë për të dëgjuar me të vërtetë. Zbutja e skajeve të ashpra për të tjerët mund të sjellë gjithashtu njohuri transformuese për ju. Shfrytëzojeni potencialin e momentit për guxim pa kaluar në një argument të padobishëm. Ju mund ta bëni këtë duke ndërthurur pikëpamjet tuaja në historinë më të gjerë të jetës suaj.

Burimi: Tarot