Horoskopi ditor – 2 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Stabiliteti mund të jetë i vështirë për t’u arritur sot. Mendimet tuaja mund të ngatërrohen nga fatura të papritura, veprime të pazakonta nga njerëzit në jetën tuaj, apo edhe disa turbulenca nga emocionet tuaja. Mund të duket e pamundur t’i mbani gjërat nën kontroll sot, por përpiquni ta trajtoni atë që jeta ju hedh me hir. Shmangni sulmin ndaj njerëzve që janë të izoluar ose sillen të ftohtë me ju pa dhënë një arsye – ata mund të jenë duke kaluar diçka për të cilën ju nuk jeni në dijeni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju nuk mund të dëshironi të hidheni në një pamje të re sot. Një ngjarje mund t’ju shtyjë të kërkoni një prerje flokësh dramatike, emocionale ose t’i dhuroni të gjitha rrobat tuaja dyqaneve lokale në favor të një gardërobe të re minimaliste, por këto vendime mund të duken të pafavorshme në dritën e së nesërmes – pavarësisht se sigurtë duken të drejta tani. Shkoni përpara dhe renditni rrobat tuaja ose shikoni foto me stile të reja, por përpiquni të mos merrni vendimin përfundimtar për asgjë sot.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Të kuptuarit se çfarë duan të tjerët nga ju sot mund të jetë e vështirë. Ju mund të jeni duke u përpjekur të komunikoni dhe dëgjoni, por udhëzimet që ata po japin ose pyetjet që ata po bëjnë mund të vazhdojnë të shkojnë mbi kokën tuaj. Nëse ata në përgjithësi nuk janë të mirë në dhënien e udhëzimeve, ose emocionet e tyre specifike po e bëjnë të vështirë deshifrimin e dërgimit të tyre, përpiquni të mos e merrni personale. Pavarësisht se sa shumë punoni, ata mund të mos i pranojnë përpjekjet tuaja. Ju mund të bëni më të mirën tuaj dhe të provoni përsëri nesër.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Mungesa e drejtimit mund t’ju joshë të shpenzoni para për gjëra të gabuara. Ju mund të ndikoheni nga të tjerët për të nxitur një sipërmarrje të re biznesi ose një vegël që supozohet të përmirësojë jetën tuaj. Më pas, mund të përfundoni duke kuptuar se kjo nuk ishte diçka që ishte e duhura për ju vetëm sepse ishte e drejtë për ta. Ju kërkohet të hidhni një sy në qëllimet dhe vlerat tuaja aktuale përpara se të hidheni me kokë në ëndrrat e dikujt tjetër.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Sot mund të jeni veçanërisht të ndjeshëm ndaj kritikave nga të tjerët. Edhe nëse jeni përpjekur të kultivoni vetëbesimin tuaj në një kështjellë të padepërtueshme, është në rregull që herë pas here të ndiheni pak më pak të sigurt për veten se zakonisht. Dikush mund të përpiqet në mënyrë aktive të trokasë edhe besimin tuaj. Edhe nëse kritika e tyre ishte menduar të ishte konstruktive, shanset janë që nuk do të shfaqet në këtë mënyrë. Në vend që t’i lini t’ju shkatërrojnë ditën, forcojeni veten duke kujtuar momentet kur jeni ndjerë në krye të botës!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dikush në vendin e punës ose një person me të cilin ndani përgjegjësi mund t’ju ngatërrojë sot. Ata mund t’ju japin informacione që nuk janë plotësisht të sakta ose mund të veprojnë në mënyra të çuditshme dhe disponimi i tyre i çuditshëm ka të ngjarë ta bëjë të vështirë punën së bashku. Mundohuni të jeni të kuptueshëm, por kontrolloni dhe madje dy herë gjërat që thonë – veçanërisht nëse ka të bëjë me atë që po bëni së bashku. Ju mund t’i kurseni vetes shumë kohë dhe përpjekje duke mos i lënë gjërat në dorën e fjalës së tyre.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Nivelet tuaja të energjisë mund të jenë të ulëta sot. Nuk është kënaqësi të zgjohesh po aq i lodhur sa ishit kur shkuat për të fjetur. Çfarëdo që ju ka dobësuar fuqinë, ka të ngjarë të keni të njëjtën rutinë si dje. Merrni parasysh të kërkoni ndihmë nga dikush në jetën tuaj – ai mund të marrë një ose dy detyra dhe t’ju ndihmojë të mbani kokën mbi ujë. Mos kini frikë të shtriheni!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Partnerët e rregullt mund të mos duan të punojnë me ju sot. Pavarësisht se çfarë lloj partneriteti është ose sa lehtë klikoni së bashku, në këtë moment koordinimi i veprimeve të tyre me tuajat mund të ndihet po aq i tensionuar sa tërheqja e dhëmbëve. Ju madje mund të kishit vënë në lëvizje një plan përpara sot, të cilin ata tani po refuzojnë të marrin ndonjë drejtim ose madje po përpiqen ta devijojnë plotësisht. Mund të jetë një ide e mirë të lini mënjanë vendimmarrjen me ta deri nesër.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një ndryshim në orar mund t’ju largojë nga ritmi juaj sot. Edhe nëse jeni me pushime, një ndryshim në rutinën tuaj të rregullt ose në zonën kohore mund t’ju vërë në lëvizje kokën dhe ta bëjë të vështirë të qëndroni të pranishëm. Mund të jetë e vështirë të vini në kontakt me mendimet dhe emocionet tuaja – ato mund të ndihen larg jush, ndërsa ju e kaloni ditën me habi. Mundohuni të mos lejoni të tjerët t’ju shtyjnë kur nuk ndiheni aq të fokusuar.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Tani mund të mos jetë koha e duhur për të thënë diçka me rëndësi të veçantë. Fjalët kanë më shumë gjasa të dalin të ngatërruara ose të zgjedhura keq për ju në këtë moment, dhe të tjerët mund të jenë më të prirur për të keqinterpretuar atë që po përpiqeni të thoni. Mendja juaj mund të ndihet gjithashtu e bllokuar në një spirale pesimizmi, duke i hijezuar më tej deklaratat tuaja në një dritë negative – pavarësisht se si dëshironi që ato të duken. Jepini vetes pak kohë për të formuar më mirë këndvështrimin tuaj përpara se të flisni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të tundoheni të largoni njerëzit sot. Në fund të fundit, ju mund të vlerësoni dikë në përgjithësi, ndërsa dëshironi ende pak kohë vetëm. Ndërsa është mirë të kesh shoqëri, është mirë që herë pas here të acarohesh prej tyre dhe të kërkosh pak kohë vetëm. Thjesht pranoni se mënyra se si ndiheni tani nuk është ashtu siç ndiheni gjatë gjithë kohës dhe mund t’ja vlejë të lini mendjen tuaj të kapërcejë zemrën tuaj në këtë rrethanë. Edhe kjo do të kalojë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Sot mund të mos jeni veçanërisht të vetëdijshëm. Përpjekja për t’u paraqitur një imazh të caktuar njerëzve që takoni mund të pengohet nga diçka si ushqimi në dhëmbët tuaj ose një mosfunksionim i çuditshëm i garderobës. Mund të nënkuptojë gjithashtu se qëndrimi juaj po keqinterpretohet nga të tjerët – ose mund të jeni duke e tejshpjeguar dhe duke i ngatërruar më tej njerëzit përreth jush. Përpiquni të vini veten në vendin e dikujt tjetër kur flisni sot dhe mos harroni të kontrolloni pasqyrën përpara se të dilni nga shtëpia!

Burimi: Tarot