Horoskopi mujor – Korrik 2022

Mund të jetë verë, por korriku nuk është pushim. Qershori na dha një pushim shumë të nevojshëm nga trazirat e viteve të fundit, por astrologjia e korrikut na kthen menjëherë në ring për një tjetër raund. Thënë kështu, megjithëse ka një pjesë të drejtë të zhgënjimit dhe vështirësisë këtë muaj, ka edhe disa momente ëndërrimtare dhe romantike për të na mbajtur të kalojmë kohët e vështira.

Marsi dhe Mërkuri të dy ndryshojnë shenja në datën 5, duke i bërë gjërat që menjëherë të ndihen shumë ndryshe nga sa kanë bërë muajin e kaluar. Marsi lë Dashin e guximshëm për Demin kokëfortë, ndërsa Mërkuri largohet nga Binjakët e zhurmshëm për t’u bashkuar me diellin në Gaforren e ndjeshme. Nën këto ndikime, komunikimet tona bëhen më të nuancuara dhe intuitive, ndërsa veprimet tona ngadalësohen. Marsi në Dem vendos energji vetëm në atë që është absolutisht e nevojshme. Mundohuni të mos shtyni shumë kundër diçkaje që nuk dëshiron të lëvizë.

Një hënë e plotë në Bricjapin e disiplinuar dhe ambicioz në datën 13 vjen si një kontroll i dobishëm realiteti në lidhje me planifikimin afatgjatë dhe qëllimet. Më pas, në datën 17, Afërdita hyn në festa ushqyese për Gaforren, duke frymëzuar përkëdheljet dhe sulmet e të qarit për të na ndihmuar të përpunojmë ndjenjat tona të mëdha.

Mërkuri hyn në Luanin e pasionuar në datën 19 me diellin pasues në datën 22. Megjithëse sezoni i Luanit zakonisht vjen me një rritje të vetëbesimit, java e fundit e korrikut ka mjaft aspekte të rënda që pasqyrojnë zhgënjimin e fortë dhe ndryshimet e papritura që mund të pengojnë aferat ndryshe magjepsëse.

Në datën 28, stacionet e Jupiterit kthehen në retrogradë në Dash, duke shënuar një pikë kthese në disa nga përparimet me zjarr të shpejtë që po ndodhin në pjesën e Dashit të tabelës sonë që nga 10 maji. Një hënë e re në Luan në të njëjtën ditë siguron një nxitje të vetëbesimit dhe njëfarë mendjelehtësie mes gjithë trazirave.

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Hëna e plotë (13.7): Moment i rëndësishëm për karrierën ose imazhin tuaj publik
Hëna e re (28.7): Vendosni synime për romancë
Datat e tjera kryesore: 1.7, 5.7, 26.7

Fjala juaj për korrikun është ruajtja. Sigurisht, nuk mund ta merrni me vete, por a do të thotë kjo që duhet t’i jepni të gjitha? Mbajtja e një mendësie të kursyer është më e lehtë për gjysmën e parë të muajit me diellin dhe Mërkurin si në Gaforren ashtu edhe në sektorin tuaj të shtëpisë, duke ju mbajtur të zënë nëpër shtëpi. Por sapo sezoni i Luanit të fillojë në datën 22, ju tundoheni të dilni dhe të mburreni. Merreni lehtë sidoqoftë. Me planetin tuaj në pushtet Marsin në Dem (nga data 5), ​​gjithçka po ecën me një ritëm më të ngadaltë. Megjithëse jeni kryesisht të kënaqur me të qenit një shtëpi, ju merrni një mirënjohje të merituar në hënën e plotë në Bricjap më 13, gjë që ndriçon karrierën tuaj dhe sektorin e imazhit publik. Më në fund po kaloni pengesat e vitit 2020 dhe po kaloni në një zakon profesional.

Horoskopi i dashurisë: Sezoni i Luanëve (nga data 22) është gjithmonë koha juaj më e mirë e vitit për romancë. Por gjërat mund të duken më agresive ose dërrmuese këtë vit pasi telat kryqëzohen në DM-të tuaja plot flirte. Thënë kështu, hëna e re në datën 28 ​​është një mbrëmje e favorshme për një datë premtuese – një pa asnjë pretendim, ku mund të shfaqeni si vetvetja.

Horoskopi i parave: Me planetin tuaj në pushtet Mars që shpenzon pothuajse të gjithë muajin (dhe pjesën më të madhe të gushtit) në sektorin tuaj të parave, ju jeni të fiksuar të kujdeseni për llogarinë tuaj bankare, por gjithashtu ka më shumë gjasa të shpenzoni pa kujdes. Ndërsa Marsi lidhet me Mërkurin në datën 5, ju keni një dritare mundësie për të bërë një buxhet që do ta ndiqni në të vërtetë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Hëna e plotë (13.7): Një kulm për udhëtime, studime ose përpjekje shpirtërore
Hëna e re (28.7): Vendosni synime për shtëpinë, familjen dhe privatësinë
Datat e tjera kryesore: 14.7, 17.7, 25.7

Fjala juaj për korrikun është ballafaqim. Një konflikt ndërpersonal me të cilin po përballeni në heshtje në prapaskenë që nga sezoni i eklipsit del në qendër të vëmendjes sapo Marsi të hyjë në shenjën tuaj në datën 5. Kjo nuk ka të bëjë me të pasurit një luftë të shpejtë, por një seri bisedash katartike që do të zgjasin deri në mes të gushtit përpara se të gjeni një zgjidhje përfundimtare. Nëse e gjeni veten duke u përpjekur shumë për një zgjidhje të shpejtë, mbani mend se kjo është një maratonë, jo një sprint. Lehtësimi ju vjen përmes kujdesit për hapësirën e shtëpisë tuaj: kopshtarisë, pritjes së miqve dhe eksperimenteve në kuzhinë, veçanërisht kur sezoni i Luanit fillon më 22. Përkulja në ritual dhe disiplinë është një balsam në këtë terren ndryshe shkëmbor.

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni tashmë në një lidhje, mund të zbuloni se nevojat e partnerit tuaj po marrin shumë nga koha juaj personale këtë muaj. Pavarësisht nëse po aplikojnë për një punë të re, po kthehen në shkollë ose po rikuperohen nga operacioni, qëllimet tuaja janë në prapavijë. Kur e gjeni veten duke u frustruar me ekuilibrin e fuqisë, mbani mend momentet kur ata ju vendosën të parët në të kaluarën. Kjo fazë nuk do të zgjasë përgjithmonë.

Horoskopi i parave: Paratë janë të qëndrueshme këtë muaj, kështu që pse të mos e gëzoni veten me disa kënaqësi të vogla? Nëse marrja e asaj matcha latte prej 7 dollarësh bën dallimin midis daljes nga shtrati ose jo gjatë ditës: shëtisni në kafene dhe merrini vetes një biskotë ndërsa jeni atje.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Hëna e plotë (13.7): Lironi frikën rreth borxheve dhe humbjeve
Hëna e re (28.7): Vendosni synime për komunikim, planifikim dhe hobi
Datat e tjera kyçe: 5.7, 16.7, 19.7, 28.7, 31.7

Fjala juaj për korrikun është strategji. Pas periudhës retrograde dhe pasuese të hijes në maj dhe qershor, planeti juaj sundues Mërkuri po lëviz përsëri me shpejtësinë maksimale dhe po ashtu edhe mendja juaj. Ju mund të ndiheni sikur po luani për të arritur, të dëshpëruar për të kontrolluar çdo detyrë nga lista juaj me gjërat që keni për të bërë. Por mos harroni të merrni parasysh rehatinë dhe qëndrueshmërinë afatgjatë me çdo zgjedhje që bëni. Sigurisht, ju duhet të mobiloni apartamentin tuaj, por a duhet ta blini atë divan vetëm sepse është në shitje? A do t’ju pëlqejë akoma vitin e ardhshëm? Mërkuri takohet me diellin në datën 16 duke sjellë një moment ”a-ha!” për atë që ju nevojitet vërtet për t’ju bërë të ndiheni rehat. Gjërat bëhen edhe më të ngarkuara në datën 19 kur Mërkuri hyn në Luan dhe në sektorin tuaj të komunikimit. Përdorni hënën e re në Luan në datën 28 ​​si një justifikim për të sqaruar kufijtë tuaj të komunikimit.

Horoskopi i dashurisë: Marrëdhëniet tuaja janë rritur me shpejtësi që kur Jupiteri hyri në Dashin e guximshëm në maj. Por këtë muaj, ju duhet të merrni një moment për të ndaluar dhe të mendoni se ku dëshironi të shkoni më pas. A duhet të jetoni bashkë? A jeni gati për të krijuar një familje? Tani është koha për të filluar ato biseda.

Horoskopi i parave: Planeti juaj sundues Mërkuri është në sektorin tuaj të parave nga data 5 deri në datën 19 duke ju dhënë një shans për të kontrolluar buxhetet tuaja në gjysmë të vitit. Ndërsa Mërkuri takohet me diellin në datën 16, mund të zbuloni disa para të fshehura, të merrni një rimbursim të vonuar nga një mik ose një bonus të papritur në punë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Hëna e plotë (13.7): Moment i rëndësishëm për marrëdhëniet, partneritetet dhe kontratat
Hëna e re (28.7): Vendosni synime për para, burime dhe vlera
Datat e tjera kryesore: 5.7, 16.7, 17.7

Fjala juaj për korrikun është besim. Me diellin, Mërkurin dhe Venusin që kalojnë kohë në shenjën tuaj, ky muaj është një pikë kthese e rëndësishme për ju në zotërimin e ndjeshmërisë tuaj. Pavarësisht nëse jeni duke kërkuar përparime në karrierë, duke lundruar në fazën tjetër të marrëdhënies suaj ose duke zbutur dinamikat e ndërlikuara të familjes, është mirë të ndjeni ndjenjat tuaja. Merrni një moment pas atij takimi të rëndësishëm të Zoom për të qarë dhe për t’i bërë vetes një filxhan çaj. Puna juaj e palodhur për të mbrojtur veten shpërblehet në hënën e plotë në Bricjap në datën 13, kur arrini një moment historik të rëndësishëm në marrëdhënie. Festoni atë në stilin e Bricjapit me planifikim afatgjatë dhe biseda për të ardhmen. Gjysma e dytë e muajit ka të bëjë më pak me vënien e gjërave në vend dhe më shumë për marrjen e bilancit dhe përfundimin e gjërave, kështu që mos u shqetësoni nëse përparimi ngadalësohet. Jeni pikërisht aty ku duhet të jeni.

Horoskopi i dashurisë: Nëse jeni tashmë në një lidhje, hëna e plotë në Bricjap në datën 13 ju gjen duke festuar një përvjetor ose duke vendosur ta çoni partneritetin tuaj në një nivel tjetër. Megjithatë, nëse po kërkoni dashurinë, ju tërhiqni më shumë vëmendje nga kërkuesit e mundshëm sapo Venusi të hyjë në shenjën tuaj në datën 17, duke ju dhënë një shkëlqim të pamohueshëm. Dilni atje!

Horoskopi i parave: Sezoni i Luanëve fillon në datën 22 dhe për ju, kjo është koha e vitit për të rregulluar buxhetet tuaja. Hëna e re më 28 është një kohë e favorshme për të kontrolluar llogaritë e përbashkëta dhe për të konsoliduar borxhin tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Hëna e plotë (13.7): Kulmi për një çështje në punë ose me shëndetin tuaj që ju mban shumë të zënë
Hëna e re (28.7): Vendosni synime për imazhin, identitetin dhe kujdesin për veten tuaj
Datat e tjera kyçe: 10.7, 17.7, 19.7, 22.7, 31.7

Fjala juaj për korrikun është shfaqje – dalje në skenë. Planeti i veprimit Marsi kalon në Dem dhe sektorin e imazhit tuaj publik në datën 5, gjë që mund t’ju bëjë të ndiheni të paduruar për hapat e ardhshëm që duhet të ndërmerrni për karrierën tuaj. Kjo bie ndesh me energjinë e sezonit të Gaforres, e cila ju bën të dëshironi të bini në letargji dhe të bëni punë në prapaskenë. Hëna e plotë në datën 13 është një moment i përsosur për të vlerësuar se sa larg keni arritur me shëndetin, fitnesin ose disiplinën që nga fillimi i vitit. Gjërat rriten shpejt pasi sezoni juaj të fillojë në datën 22, dhe veçanërisht pas hënës së re në shenjën tuaj më 28. Pjesa tjetër e verës do të jetë një vorbull përparimi dhe ndryshimi, ndaj përqendrohuni te gjërat që mund të kontrolloni ndërkohë.

Horoskopi i dashurisë: Në përgjithësi, këtë muaj jeni më të fokusuar te pushimi dhe avancimi në karrierë sesa te marrëdhëniet, por në fillim të muajit, mund të dëshironi të bëni një pushim romantik. Tensionet krijohen me të dashurin ose bashkëshortin tuaj më vonë gjatë muajit, prandaj shfrytëzojeni rastin për t’u argëtuar së bashku sa të mundeni!

Horoskopi i parave: Me planetin e tregtisë Mërkurin në sektorin tuaj të pavetëdijshëm nga data 5 deri në datën 19, duhet të shikoni me kujdes balancat e llogarisë tuaj pasi ky ndikim zakonisht ju frymëzon të shpenzoni tepër. Megjithatë, sapo Mërkuri të hyjë në shenjën tuaj në datën 19, ju keni më shumë kontroll mbi paratë tuaja dhe mund të dëshironi të bëni disa blerje të zgjuara për zhvillimin tuaj personal.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Hëna e plotë (13.7): Përparim i madh në seks, takime ose kreativitet
Hëna e re (28.7): Merrni një pushim dhe vendosni synime për pushim
Datat e tjera kyçe: 5.7, 16.7, 19.7, 28.7, 31.7

Fjala juaj për korrikun është lidhja. Planeti juaj sundues Mërkuri kalon në shoqërinë tuaj dhe sektorin e komunitetit në datën 5, duke nisur një sezon me dalje sociale dhe rrjete. Gjatë gjithë majit dhe qershorit, keni bërë përparime të mahnitshme në karrierën tuaj dhe imazhin publik, por çfarë kuptimi ka të jesh lider nëse nuk ke askënd në ekipin tënd? Në kohën kur Mërkuri takohet me diellin në datën 16, ju keni një ide shumë të qartë se kush dëshironi t’ju bashkohet për klubin tuaj të ardhshëm të librit, projektin vullnetar të komunitetit ose iniciativën e punës. Vetëm sigurohuni që të dërgoni të gjitha emailet dhe ftesat përpara se Mërkuri të zhvendoset në Luan dhe në sektorin tuaj të pavetëdijshëm në datën 19. Sezoni i Luanëve (nga data 22) në përgjithësi është koha juaj për t’u çlodhur në vetmi përpara vitit të ri personal, kështu që kontaktoni përpara se të tërhiqeni.

Horoskopi i dashurisë: Që kur Jupiteri u zhvendos në Dash në maj, ju keni qenë shumë i shqetësuar për dinamikat e fuqisë në marrëdhëniet tuaja të ngushta. Gjërat janë ndjerë të rënda dhe debatet kanë qenë të shumta. Megjithatë, hëna e plotë në Bricjap në datën 13 është një shans për t’u rilidhur me romancën dhe lojën në partneritetin tuaj.

Horoskopi i parave: Mundësitë për të fituar më shumë para vijnë përmes miqve dhe rrjeteve këtë muaj. Kur planetët e dobishëm Venusi dhe Jupiteri ndahen me njëri-tjetrin në datën 25, ju madje mund të frymëzoheni për të hyrë në biznes me të dashurin tuaj. Përdoreni këtë energji për të ideuar përpjekjet tuaja të ëndrrave dhe për të kuptuar detajet më vonë.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Hëna e plotë (13.7): Lirim katartik për dramën shtëpiake dhe familjare
Hëna e re (28.7): Vendosni synime për miqtë, komunitetin dhe rrjetëzimin
Datat e tjera kryesore: 14.7, 17.7, 25.7

Fjala juaj për korrikun është dukshmëria. Me diellin, Mërkurin dhe planetin tuaj në pushtet Venusin që kalojnë kohë në sektorin tuaj të imazhit publik këtë muaj, ju po përjetoni një rritje të mundësive për karrierë dhe udhëheqje. Por ju gjithashtu shqetësoheni për të përmirësuar atë që keni për të thënë. Njohja e mesazhit dhe audiencës suaj është më e rëndësishme për ju se çdo njohje apo vlerësim. Ju mund të ndiheni të mbingarkuar nga e gjithë përgjegjësia këtë muaj – ndaj punës suaj, ndaj partnerit tuaj dhe gjithashtu ndaj familjes suaj. Në fakt, një dramë e gjatë në shtëpi ose familjare vjen në krye në hënën e plotë në Bricjap më 13. Fatmirësisht, sezoni i Luanëve fillon në datën 22 dhe sjell një periudhë rrjetesh dhe shoqërimi që ju largon mendjen nga çështjet private. Përfundimisht, do të ketë kohë për t’u tërhequr, por ajo kohë nuk është tani. Shijoni vëmendjen ndërsa jeni në të.

Horoskopi i dashurisë: Muajt ​​e fundit janë përcaktuar nga rritja e shpejtë e marrëdhënieve, dhe tani mund të jetë koha për të prezantuar të dashurin/ën tuaj me më shumë miq dhe familjarë. Merrni pak kohë për të ëndërruar për të ardhmen së bashku kur Venusi të lidhet me Saturnin e qëndrueshëm në datën 13.

Horoskopi i parave: Marsi kalon në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta në datën 5, një tranzit që në mënyrë famëkeqe ju bën të shpenzoni shumë më tepër sesa keni. Nëse e gjeni veten duke menduar për një mburrje që do të kërkojë marrjen e një linje kredie shtesë, ndaloni dhe mendoni nëse kjo është diçka që ju nevojitet vërtet. Paratë tuaja shpenzohen më mirë për të paguar taksat, gjobat ose borxhet e papaguara sesa për ndonjë gjë të re.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Hëna e plotë (13.7): Moment i rëndësishëm për komunikime, miqësi të ngushtë dhe udhëtime lokale
Hëna e re (28.7): Vendosni synime për karrierën, udhëheqjen dhe imazhin publik
Datat e tjera kryesore: 1.7, 5.7, 22.7, 26.7

Fjala juaj për korrikun është zgjedhje. Muaji fillon me një notë të nxehtë me planetin tuaj në pushtet Mars që hyn në Demi dhe në sektorin tuaj të partneritetit në datën 5, duke sjellë tensione në bashkëpunime dhe marrëdhënie të ngushta. Është e vështirë të shpenzosh kaq shumë energji tek të gjithë të tjerët kur jeta jote ka nevojë për vëmendjen tënde. Sidomos sepse – me diellin, Mërkurin dhe Venusin që kalojnë kohë në shtëpinë tuaj të udhëtimit, studimit dhe shpirtërore këtë muaj – është e rëndësishme për ju në një nivel shpirtëror që të punoni për qëllimet dhe ëndrrat tuaja. Zhvendosja e diellit në Luan në datën 22 e ndjekur nga hëna e re në Luan më 28 sjell një nxitje në karrierën tuaj dhe imazhin publik dhe ju lejon të tregoni aftësitë tuaja. Gati apo jo, është koha për t’u përballur me botën.

Horoskopi i dashurisë: Siç u përmend, kalimi i Marsit në Dem në datën 5 sjell tension në marrëdhëniet tuaja më të afërta. Ju mund të jeni të përqendruar deri në pikën e mbingarkesës në një situatë që nuk po ju jep asnjë përgjigje. Hëna e plotë në Bricjap në datën 13 është një moment i mrekullueshëm për të marrë këshilla për marrëdhënie nga miqtë e ngushtë. Ju jeni gati të dëgjoni të vërtetën.

Horoskopi i parave: Situata juaj financiare ka qenë në të gjithë vendin që kur Jupiteri u zhvendos në Dashin e guximshëm më 10 maj. Keni shumë mundësi për të punuar për para, por në shumë mënyra ndiheni sikur po digjni veten vetëm për të ecur përpara. Megjithatë, me Venusin në sektorin tuaj të burimeve të përbashkëta deri në datën 17, një dhuratë ose hua bujare ju ndihmon të merrni pak kohë për të kuptuar se çfarë dëshironi të bëni vërtet.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Hëna e plotë (13.7): Moment i rëndësishëm për paratë dhe/ose burimet
Hëna e re (28.7): Vendosni synime për udhëtime, studime dhe shpirtërore
Datat e tjera kryesore: 9.7, 23.7, 25.7

Fjala juaj për korrikun është bilanc. Që kur planeti juaj sundues Jupiteri hyri në Dash më 10 maj, ju jeni argëtuar kaq shumë: duke zyrtarizuar dasmën e një miku, duke pritur një pije në barin tuaj të preferuar lokal dhe duke kaluar shumë kohë në takime dhe duke u takuar me miqtë. Ndërsa Jupiteri ngadalësohet në stacion retrograde gjatë gjithë muajit, ju jeni gati të reflektoni për atë që ka funksionuar dhe nuk ka funksionuar në këtë periudhë të lulëzimit të krijimtarisë. Si mund të përfshini më shumë nga ajo që doni në rutinën tuaj të përditshme? Marsi e kalon gjithë muajin në sektorin tuaj të përditshmërisë duke ju shtyrë të përqendroheni te disiplina dhe zakonet e shëndetshme. Të kuptuarit më të mirë të burimeve tuaja financiare dhe energjike ju ndihmon të planifikoni për të ardhmen.

Horoskopi i dashurisë: Ajo që nisi në qershor si një romancë përrallash po bëhet pjesë serioze e realitetit tuaj këtë muaj. Me diellin, Mërkurin dhe Venusin të gjithë në sektorin e burimeve tuaja të përbashkëta, ju po punoni përmes dinamikave dhe modeleve të marrëdhënieve që ju penguan në të kaluarën. Ndërsa Mërkuri lidhet me Jupiterin në datën 23, ju arrini një tjetër moment historik: planifikoni pushimet tuaja të para së bashku.

Horoskopi i parave: Hëna e plotë në Bricjap në datën 13 bie në sektorin tuaj të parave dhe ofron një mundësi për të kontrolluar objektivat financiare që keni bërë në janar. Në fillim të vitit keni pasur vetëm financat tuaja në mendje, por tani keni një shtresë të shtuar të një partneri të ri biznesi, shokun e dhomës ose një tjetër të rëndësishëm për t’u marrë në konsideratë. Jeni më mirë apo më keq me këto burime të përbashkëta?

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Hëna e plotë (13.7): Moment i rëndësishëm për identitetin, imazhin dhe kujdesin për veten
Hëna e re (28/7): Vendosni synimet për mbledhjen e fondeve dhe burimet e përbashkëta
Datat e tjera kryesore: 2.7, 17.7, 31.7

Fjala juaj për korrikun është bashkim. Marsi kalon në Dem në datën 5 duke ju dhënë energji për të marrë rreziqe krijuese. Momenti po ndërtohet për një partneritet artistik ose biznesi të diskutuar gjatë për të dalë më në fund. Një kohë veçanërisht e favorshme për të bërë njoftime dhe për të informuar komunitetin për planet tuaja është hëna e plotë në Bricjap më 13. Kjo është gjithashtu mundësia juaj për të kontrolluar me qëllimet që keni vendosur për: zhvillimin personal në fillim të vitit. Ndoshta nuk jeni aty ku keni menduar se do të ishit, por kjo nuk do të thotë se nuk mund të jeni në rregull me vendin ku jeni aktualisht. Dielli kalon në Luan në datën 22 duke ju inkurajuar të merrni në krye të burimeve të përbashkëta ndërsa karriera dhe partneritetet tuaja zgjerohen. Ka shumë për të mësuar për veten përmes bashkëpunimit.

Horoskopi i dashurisë: Me Marsin që kalon nëpër sektorin tuaj të kënaqësisë nga data 5, romanca po nxehet këtë muaj, veçanërisht në jetën tuaj seksuale. Emri i lojës është eksperimentim, pavarësisht nëse po provoni gjëra të reja me një të dashur afatgjatë ose po e gjeni veten të tërhequr nga njerëz që nuk janë tipi juaj i zakonshëm. Nëse jeni në humor për një takim të veçantë ose për një arratisje të dashuruar, data 16 deri në 18 është një kohë ideale.

Horoskopi i parave: Hëna e re në Luan më 28 ju lejon të vendosni synimet për: borxhin, taksat dhe burimet e përbashkëta. Nëse keni dashur të rifinanconi një kredi, të aplikoni për një grant ose të takoheni me një kontabilist ose menaxher biznesi, kjo hënë e re është nxitja që ju nevojitet për ta nisur atë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Hëna e plotë (13.7): Merrni kohë larg përditshmërisë
Hëna e re (28.7): Vendosni synime për partneritet, kontrata dhe marrëveshje
Datat e tjera kryesore: 2.7, 19.7, 22.7, 31.7

Fjala juaj për korrikun është harmonizim. Pavarësisht nëse jeni duke lëvizur shtëpinë ose duke punuar përmes dramës familjare, sapo Marsi të zhvendoset në sektorin tuaj të shtëpisë në datën 5, ka shumë gjëra në jetën tuaj private. Kjo është arsyeja pse është veçanërisht e rëndësishme t’i përkushtoheni rutinave të shëndetshme. Hëna e plotë në Bricjap në datën 13, e cila bie në sektorin tuaj të pavetëdijshëm, vjen si një pushim shumë i nevojshëm pas disa javësh ngjarjesh plot tension. Ju mund të dëshironi ta përdorni këtë si një justifikim për të tërhequr, shkëputur ose për të marrë disa ditë pushim nga mediat sociale. Sidomos sepse sapo sezoni i Luanit fillon në datën 22, marrëdhëniet bëhen fokusi juaj kryesor dhe mund t’ju duhet të bëni disa sakrifica për të përmbushur nevojat e të tjerëve.

Horoskopi i dashurisë: Sezoni i Luanëve (nga data 22) është periudha e vitit kur jeni më i fokusuar te marrëdhëniet dhe njerëzit e tjerë. Pavarësisht nëse jeni beqar apo në një partneritet afatgjatë, hëna e re në Luan në datën 28 ​​është një mundësi e shkëlqyer për të vendosur synime për të sjellë më shumë lidhje në jetën tuaj. Kush ju bën të ndiheni të parë?

Horoskopi i parave: Mund të fitoni para shtesë përmes sipërmarrjeve personale këtë muaj. Më pas, ndërsa Mërkuri lidhet me Jupiterin në datën 23, ju merrni një ofertë intriguese për ta çuar këtë ide biznesi të re në një nivel tjetër.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hëna e plotë (13.7): Moment i rëndësishëm për miqësinë, komunitetin dhe rrjetëzimin
Hëna e re (28.7): Vendosni synime për rutinat, shëndetin dhe fitnesin
Datat e tjera kryesore: 9.7, 23.7, 25.7

Fjala juaj për korrikun është kënaqësi. Si mund të përfitoni duke sjellë më shumë kreativitet, gëzim dhe romancë në jetën tuaj të përditshme? Me diellin, Mërkurin dhe Venusin që kalojnë kohë në shtëpinë tuaj të argëtimit dhe lojës këtë muaj, ju duhet të vendosni dëshirat tuaja në radhë të parë. Festimet me të vërtetë fillojnë në hënën e plotë në Bricjap në datën 13, e cila është një kulm për një projekt grupi ose komuniteti për të cilin keni punuar që nga fillimi i vitit. Më pas, sapo të fillojë sezoni i Luanit në datën 22, gjithçka ka të bëjë me mendjen pasi fokusi juaj zhvendoset te shëndeti, puna dhe rutinat e përditshme. Fundi i muajit është një kohë e shkëlqyeshme për të bërë një bilanc të asaj që ju nevojitet – financiarisht, emocionalisht dhe shpirtërisht! – për të kaluar gjysmën e dytë të vitit!

Horoskopi i dashurisë: DM-ja juaj po mbushet me letra dashurie ndërsa planeti i komunikimit Mërkuri udhëton nëpër sektorin tuaj të romancës nga data 5 deri në datën 19. Gjithmonë keni dashur një kërkues që është kaq i vëmendshëm ndaj detajeve! Sapo Mërkuri të hyjë në Luan në datën 19, partneri juaj tregon dashurinë e tij përmes akteve të shërbimit. Sigurohuni që të merrni së bashku një listë të të gjitha punëve që duhet të bëni!

Horoskopi i parave: Ju keni parë një përmirësim të mprehtë në financat tuaja që kur Jupiteri hyri në Dash më 10 maj. Tani planeti i zgjerimit po ngadalësohet për të stacionuar retrogradë në datën 28, duke ju lejuar të bëni një bilanc të asaj që keni fituar. Nëse keni ndonjë faturë të papaguar ose negociata për kontratë, sigurohuni që t’i shlyeni ato përpara fundit të muajit.

Burimi: Pure Wow