Horoskopi ditor – 2 Qershor 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

Nëse do të ishit në krye të departamentit të burimeve njerëzore të një kompanie, sot do të fillonit të rishikonit plotësisht procedurën e rekrutimit. Ju do të përqendroheni më shumë në elementin njerëzor sesa në çdo diplomë dhe çmim që njerëzit lëvizin përreth si dëshmi të aftësive të tyre. Besimi te njerëzit i kombinuar me besimin në instiktet tuaja mund të rezultojë fitimprurës në më shumë mënyra sesa imagjinoni.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Ana romantike e jetës suaj mund të tronditet nga një stuhi emocionesh. Ju mund të kaloni nga tërbimi intensiv në ekstazë në një çast. Dita mund t’ju udhëzojë të kapni emocionet tuaja. Nëse shpresoni të ndërtoni një marrëdhënie të qëndrueshme, është e nevojshme të ruani koherencën psikologjike dhe shëndetin fizik.

Binjakët (21 Maj – 21 Qershor)

Dita mund të jetë disi shtypëse. Është e mundur që ju të merrni disa lajme të pakëndshme në lidhje me jetën tuaj në familje. Ndoshta në vitet e fundit nuk keni qenë veçanërisht të kujdesshëm në lidhje me buxhetin e shtëpisë suaj. Ose mund të keni shtyrë një detyrë të rëndësishme mirëmbajtjeje për shumë kohë. Është koha të kujdeseni për riparimet.

Gaforrja (22 Qershor – 22 Korrik)

Ju dukeni të irrituar sot! Ka vetëm një person që mund të zgjojë zemërimin tuaj në një shkallë të tillë, dhe ky jeni ju. Aspekti i sotëm është i favorshëm për krizat e ndërgjegjes që rezultojnë në një ndryshim të qëndrimit. Ju do të mbani mend që tani e tutje të zgjidhni fjalët tuaja me më shumë kujdes.

Luani (24 Korrik – 23 Gusht)

Kjo është një ditë soditëse. Ju duket se po zhvilloni teknika, mjete, terapi dhe metoda të reja për t’u përdorur në profesionin tuaj kryesor. Sot ka të ngjarë të vini në dyshim arsyet tuaja themelore për kaq shumë inovacion. Megjithëse mund të mos bëni ndonjë ndryshim të madh në aktivitetet tuaja, mund të gjeni arsyetime të reja për to.

Virgjëresha (24 Gusht – 23 Shtator)

Dita sot do të jetë disi zhgënjyese. Miqtë tuaj mund të insistojnë që të jeni më bashkëpunues dhe më pak individualist. Ata mund të urrejnë refuzimin tuaj për të qenë pjesë e ekipit. Në fakt, rebelimi juaj mund të jetë duke ju bërë mjaft reputacion! Mënyra se si i trajtoni këto përplasje do të krijojë bazën për të ardhmen tuaj. Mendoni me kujdes para se të ndërmerrni veprime.

Peshorja (24 Shtator – 23 Tetor)

Ju nuk duhet të prisni të bëni gjithçka që ju pëlqen sot. Përkundrazi! Ju mund të përmbaheni nga kufizimet teknike. Ndoshta burimet tuaja financiare do të jenë të pamjaftueshme. Me fjalë të tjera, ju nuk do të jeni në gjendje të ndiqni modelin tuaj të zakonshëm të strehimit në një ishull shpirtëror dhe soditjen në heshtje të mendimeve tuaja të brendshme.

Akrepi (24 Tetor – 22 Nëntor)

Ju jeni mjaft i zëshëm për planet tuaja ambicioze. Por, të qenit shumë i ashpër me veten ose të tjerët për këtë çështje mund të prishë marrëdhëniet tuaja me shumë njerëz. Qëndroni larg diskutimeve të gjata për të shmangur ndonjë konflikt.

Shigjetari (23 Nëntor – 21 Dhjetor)

Çfarë dobie keni që t’i rezistoni ndryshimit? Të gjithë e dinë që keni probleme me përshtatjen për të ndryshuar në botën përreth jush. Fatkeqësisht, kjo është jeta dhe nuk mund të bësh shumë për të. Sidoqoftë, ju nuk jeni të pafuqishëm. Ju do të kuptoni se jeta është më e qëndrueshme kur mund të shfletoni në valët e ndryshimit. Përqafoni ndryshimin dhe bëjeni atë të funksionojë për ju sesa t’i rezistoni gjithë kohës.

Bricjapi (22 Dhjetor – 20 Janar)

Mungesa e planifikimit të duhur është ndoshta arsyeja që ju të mos jeni në gjendje ta kryeni punën tuaj në kohë. Ju do ta kuptoni këtë gabim dhe sot, do të kaloni shumicën e kohës duke hartuar një plan në letër. Ju mund të godisni një ‘jackpot’, por mendohuni dy herë para se të shpenzoni paratë për ndonjë gjë të panevojshme. Ju mund të hasni në disa mundësi të mira karriere, kapini ato para se të jetë tepër vonë.

Ujori (21 Janar – 18 Shkurt)

Sot, ju do të dëshironi të zgjeroni horizontin tuaj të njohurive. Ju do të jepni një luftë të ashpër për kundërshtarët tuaj dhe do të dilni triumfues. Problemet nuk do t’ju shqetësojnë pasi do t’i ktheni ato në avantazhin tuaj. Ju jeni të zgjuar, të talentuar dhe keni gjithçka që duhet për të fluturuar lart. Vetëm besoni në forcën e krahëve tuaj.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju nuk jeni mjaftueshëm të lirë. Kjo është veçanërisht e vërtetë në marrëdhëniet tuaja. Me energjinë aktuale astrale, mund të prisni të çliroheni nga zinxhirët tuaj. Është koha që ju të merrni pjesë më shumë në jetë. Tregojuni njerëzve atë që dëshironi dhe kur e dëshironi. Me siguri një nga dëshirat tuaja është liria. Kapërcejeni frikën tuaj të refuzimit dhe kërkojeni atë! Në të vërtetë është aq e thjeshtë sa kaq.