Horoskopi ditor – 2 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Çështjet e parave ose të sigurisë mund të shkaktojnë ndjenja të ashpra brenda jush në këtë kohë. Hëna është në shtëpinë tuaj të 4-të emocionale, duke ju dhënë shumë emocione, por ajo gjithashtu po bën një sekstil të dobishëm për të rebeluar Uranin në Shtëpinë tuaj të 2-të të Financave. Me Luna-n duke e përqendruar fokusin tuaj, gjetja e një ndjesie stabiliteti mund të duket më e rëndësishme se kurrë më parë. Përdoreni këtë lëvizje për të ndihmuar veten të lëvizni drejt kullotave më të gjelbra, ku nuk do t’ju duhet kurrë të shqetësoheni për të mbetur pa bar.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një prirje shtesë për idetë dramatike ose të çuditshme mund t’ju pushtojë sot! Hëna është në sektorin tuaj të komunikimit dhe ajo po sinkronizohet në një kënd mbështetës me Uranin gjenial në shenjën tuaj, duke ju frymëzuar të dilni atje dhe të flisni mendjen tuaj pa planifikuar gjithçka paraprakisht. Lërini idetë tuaja më të egra të marrin frenat dhe t’ju udhëheqin më tej përgjatë udhëtimit tuaj. Ju mund të përfundoni diku që përqafon këtë anë më unike të vetes suaj dhe ka të ngjarë të jeni të lumtur për ndryshimin.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Mund të përpiqeni të qëndroni në tokë sot, por diçka e botës tjetër mund të tërheqë vëmendjen tuaj, pavarësisht përpjekjeve tuaja më të mira. Luna dëshiron që ju të përqendroheni në çështjet materiale ndërsa ajo rrëshqet në sektorin tuaj të parave, por një kënd miqësor ndaj Uranit në mbretërinë tuaj të fantazisë mund t’ju çojë në ujëra të paeksploruara. Meqenëse ky kënd është pozitiv, merrni parasysh përdorimin e tij për të kërkuar mënyra të reja dhe të pazakonta për t’i bërë paratë tuaja të funksionojnë për ju. Pas kësaj, mund t’i kushtoni më shumë kohë argëtimit dhe ëndërrimit.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Pavarësisht se sa e lehtë është të kapeni në botën tuaj sot, njerëzit e tjerë mund të trokasin kur ju nuk e prisni. Hëna po rrëshqet nëpër shenjën tuaj, duke e kthyer fokusin tuaj nga brenda, por lidhja e saj me Uranin befasues në sektorin tuaj shoqëror do t’i nxjerrë njerëzit nga puna e drurit. Ata ndoshta do të kërkojnë vëmendjen tuaj! Për fat të mirë, ju duhet të jeni të kënaqur me çdo gjë që ata kërkojnë prej jush, prandaj mendoni t’i thoni po çdo ftese dhe të shihni se ku të çojnë ato.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Do të ishte mjaft e lehtë të ndiqni një rrugë drejt qëllimit tuaj sot. Hëna është në sferën tuaj nënndërgjegjshëm, duke ju inkurajuar të hiqni këmbën nga gazi. Përveç kësaj, ajo do të formojë një sekstil të bukur me Uranin që bën ndryshime në zonën tuaj të karrierës, ndoshta duke sjellë një mundësi nga hiçi. Marrja kryesore nga kjo energji është të mos detyroni asgjë në vend të kësaj, le të zhvillohen vetë ngjarjet. Diçka e veçantë mund të zbulohet nëse e bëni këtë!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ka shumë për të fituar nga hapja ndaj të resë dhe të papriturës, Virgjëreshë. Ju po kërkoni për fisin tuaj, ose të paktën një rreth shoqëror që i përshtatet nevojave tuaja, ndërsa Hëna rrotullohet përmes Shtëpisë tuaj të 11-të të Shoqërisë, por këta njerëz mund të vijnë nga më larg se sa pritej, pasi Luna lidhet gjithashtu me Uranin në shtëpinë tuaj të 9-të të Kulturës dhe Zgjerimit. Ndoshta do të ndiheni çuditërisht si në shtëpi me njerëz krejtësisht të ndryshëm nga ju, ndaj jini të gatshëm të lejoni të huajt në jetën tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju e keni parë çmimin sot dhe ka çdo arsye për të shpresuar se do të jetë fitimprurës. Hëna është në Shtëpinë tuaj të 10-të të Qëllimeve të Karrierës, duke ju kujtuar se sa male keni ende për t’u ngjitur. Ndërsa ajo është këtu, ajo do të rreshtohet me Uranin në shtëpinë tuaj të 8-të me para të mëdha për të krijuar një fitim të mundshëm në qiejt lart. Kur u tregoni njerëzve se sa të aftë jeni, një person i rëndësishëm i veçantë mund të vendosë se është koha për t’ju dhënë shpërblimet tuaja të drejta.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Bota mund të duket shumë e vogël vetëm për ju sot, por në fakt duhet të ketë vend për ju dhe dikë tjetër! Sytë tuaj janë kthyer nga horizonti ndërsa Hëna lëviz nëpër sektorin tuaj të zgjerimit. Thënë kështu, ndoshta nuk do të dëshironi të udhëtoni vetëm, fjalë për fjalë apo metaforikisht, pasi ajo e bën sekstil Uranin në sektorin tuaj të marrëdhënieve dhe ju inkurajon të krijoni një dyshe dinamike në vend që të merrni përsipër ndonjë detyrë nga vetja juaj e vetmuar. Mos harroni se dy koka janë më të mira se një.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Nivelet tuaja të energjisë mund të duken më të mëdha se jeta sot – të cilat ju mund t’i përdorni absolutisht në avantazhin tuaj. Hëna është në shtëpinë tuaj ekstreme të 8-të, duke ju akorduar në frekuencat më të larta. Për fat të mirë, kjo dridhje intensive duhet të kanalizohet në mënyra pozitive, pasi hëna përngjan Uranin unik në sektorin tuaj rutinë, duke ju ndihmuar të përballeni me probleme të vogla dhe male të mëdha me të njëjtën këmbëngulje. Askush nuk mund t’ju mbajë nën këtë lidhje të fuqishme – kështu që as mos i lini ta provojnë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ka një shans të mrekullueshëm për të shijuar veten së bashku me dikë të veçantë sot – dhe kjo mund të dalë e paqartë. Hëna është në sektorin tuaj të marrëdhënieve, duke synuar në qendër të vëmendjes kozmike të mirat e rëndësishme në jetën tuaj, kështu që do të ishte e mençur të lidheni me partnerin në vend që ta merrnit ditën vetëm. Sidoqoftë, çdo punë duhet të jetë mjaft e këndshme falë një këndi të dobishëm me Uranin në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese. Në vend që të ndani një ngarkesë pune të zymtë, përqendrohuni në ndarjen e produktivitetit të gëzueshëm.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Jeta mund të ecë çuditërisht pa probleme sot. Hëna është në shtëpinë tuaj të 6-të të rutinës ditore dhe shëndetit, duke ju ndihmuar të merrni detyrat tuaja me një ritëm të barabartë. Ndonëse kjo mund të nënkuptojë se ka shumë punë në pjatën tuaj, një kënd i këndshëm me Uranin në sektorin tuaj të themelit duhet t’ju japë të gjithë shtytjen dhe mbështetjen e nevojshme për të arritur gjithçka në kohë rekord. Sigurohuni që ta shpërbleni veten për përpjekjen dhe për të bërë punën tuaj më të mirë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hëna është në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive, duke ju nxitur të kërkoni vëmendjen. Do të ketë shumë shanse për ta bërë këtë kur Hëna të lidhet me Uranin në shtëpinë tuaj të tretë vokale, duke ofruar mundësi të reja për t’u kënaqur pothuajse në çdo hap. Vendosni një pikë për të dalë dhe për t’u shoqëruar, sepse ky argëtim ju pret përtej derës suaj të përparme.

Burimi: Tarot