Horoskopi ditor – 2 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Marrëdhëniet e të gjitha llojeve mund të marrin një rëndësi të veçantë për ju për momentin. Mërkuri është në shtëpinë tuaj të 7-të të aleancave dhe njerëzve të tjerë, duke nxitur biseda me lidhje të rëndësishme. Ju mund të keni shumë për të thënë për këtë çështje, pasi Mërkuri kundërshton Jupiterin më të madh se jeta në shenjën tuaj! Jini të gatshëm dhe të gatshëm për të luajtur rolin tuaj në një ekip, sepse rezultatet që mund të krijoni së bashku ka të ngjarë të jenë shumë më mbresëlënëse sesa ato që secili prej jush do të arrinte i vetëm.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ngjarjet befasuese mund të tronditin rutinën tuaj të përditshme, pavarësisht se sa efikas jeni normalisht ose sa i fortë mund të jetë themeli juaj. Mërkuri në Shtëpinë tuaj të 6-të të Punës dhe Mirëqenies po ju mban sytë te topi dhe ju ndihmon të kontrolloni çdo kuti pa dështuar. Thënë kështu, dëshira për të qenë përgjegjës mund të zvogëlohet pasi planeti lajmëtar kundërshton Jupiterin e bollshëm në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm dhe ju sjell mundësi të papritura. Mos u shqetësoni për t’iu përmbajtur planeve të vendosura nëse nuk keni nevojë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Planet tuaja aktuale mund të pengohen nga të tjerët, megjithëse kjo nuk është domosdoshmërisht një gjë e keqe. Përqendrimi në gjërat që ju sjellin gëzim është i vlefshëm, por kur Mërkuri kundërshton Jupiterin e shtrirë në Shtëpinë tuaj të 11-të të Përpjekjeve Kolektive sot, mund të ndiheni të frymëzuar për të dalë dhe për të krijuar lidhje! Kjo mund të sjellë shumë miq dhe të njohur në rrugën tuaj, por gjithashtu do të thotë që ju mund të keni nevojë të ndiqni tufën, në vend të rrugës tuaj. Mundohuni të balanconi pavarësinë tuaj me atë që është më e mira për të gjithë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një mundësi e mrekullueshme ofrohet nga universi sot, me kusht që të mund të dilni nga guaska juaj për ta marrë atë. Është e lehtë të qëndroni afër shtëpisë me Mërkurin në shtëpinë tuaj të 4-të themelore, por ambiciet tuaja mund t’ju shtyjnë përpara kur ai kundërshton Jupiterin në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale. Mund t’ju kërkohet të performoni në një moment ose të hasni një ofertë të re fantastike jashtë zonës suaj të zakonshme të rehatisë. Mblidhni guximin dhe thoni po kur fati ju thërret!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Mund ta gjesh veten duke bërë rikoset kudo, Leo! Mërkuri i zhurmshëm në sektorin tuaj të komunitetit po i afrohet Jupiterit në sektorin tuaj të udhëtimeve, kështu që një moment dëshironi të zbuloni se çfarë po ndodh në zonën tuaj të afërt, ndërsa në momentin tjetër jeni gati të hiqni pasaportën tuaj dhe të shihni se sa larg mund të shkoni . Mundohuni të gjeni një mënyrë për të shijuar aktivitete të freskëta pa u lodhur. Merrni parasysh të shikoni një restorant të ri me një dhunti unike ose një shfaqje arti kulturor.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Pika qendrore e sotme është gjithçka tjetër veçse themelore. Sundimtari juaj, Mërkuri, është në sektorin tuaj të të ardhurave, duke ju ndihmuar të përqendroheni në sigurinë tuaj materiale, por gjithashtu kundërshton Jupiterin – aktualisht në shtëpinë tuaj të 8-të të intimitetit dhe ndarjes së thellë. Kjo mund t’ju detyrojë të shqyrtoni se çfarë ju lidh me njerëzit e tjerë. Jupiteri mund të ndriçojë një dritë të madhe në mënyrën se si mund të rritni paratë tuaja, ndoshta me ndihmën e një të dashur. Përkundrazi, një mundësi për të mburrur mund të tërhiqte vëmendjen.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Dikush i veçantë mund t’i shkundë plotësisht gjërat për ju sot – për fat të mirë, duhet të jetë në një mënyrë shumë argëtuese. Mërkuri në shenjën tuaj po ju tregon mënyrën më të mirë për t’u lidhur me njerëzit dhe për të shkëmbyer ide, dhe ju mund të gjeni personin e përsosur për t’u larguar nga idetë e mësipërme kur Mërkuri kundërshton Jupiterin me fat në sektorin tuaj të partneritetit. Një person i ri ose dikush që tashmë e njihni mund të sjellë diçka vërtet mbresëlënëse në tryezë, ndaj jini gati t’i takoni në gjysmë të rrugës.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ndoshta diçka po ju gudulis trurin, por mund të mos keni kohë të kuptoni se çfarë është. Jeni të prirur të jeni pak nga kjo, ndërsa Mërkuri pengohet në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm, duke e bërë më të vështirë për të dëgjuar dhe kuptuar. Fatkeqësisht, kur Mërkuri kundërshton Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 6-të të Përgjegjësisë, mund t’ju kërkohet të përveshni mëngët dhe të bëni përpjekje, pavarësisht se sa mjegull ndiheni. Kërkoni qartësi nëse keni nevojë!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pasionet tuaja janë në gjendje të marrin faturimin më të lartë tani! Megjithëse Merkuri është aktualisht në sektorin tuaj shoqëror, duke vënë theksin në frymën e komunitetit, ai po kundërshton gjithashtu Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 5-të të Kënaqësisë Personale, gjë që mund ta bëjë të vështirë dëgjimin e ndonjë gjëje tjetër përveç zërit tuaj. Është në rregull të largohesh dhe të bësh si të duash për pak kohë – vetëm sigurohu që të kontaktosh sërish me të dashurit e tu pasi të kesh kaluar pjesën e duhur të argëtimit.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Diçka afër shtëpisë mund të jetë më e rëndësishme se sa më shumë ambiciet publike në këtë kohë. Mërkuri po fluturon nëpër sektorin tuaj profesional, duke ju ndihmuar të ngjiteni në shkallët e karrierës kozmike. Megjithatë, mund të zbuloni se një çështje nën çatinë tuaj kërkon vëmendjen tuaj, pasi Mërkuri kundërshton Jupiterin në Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë dhe Familjes, duke e kthyer potencialisht një kodër mole në një mal. Merreni me çdo gjë që shfaqet së pari – pasi të trajtohet, mund të ktheheni te arritjet e jashtme.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ngjarjet lokale ka të ngjarë të tërheqin vëmendjen tuaj, edhe nëse preferoni të përqendroheni në atë që po ndodh në botën e madhe. Ju mund të keni një sy për përparim ndërsa Mërkuri fluturon nëpër shtëpinë tuaj aventureske të 9-të, por mund t’ju duhet t’i ndaloni ato përpjekje në distanca të gjata kur Mërkuri kundërshton Jupiterin që tërheq vëmendjen në Shtëpinë tuaj të tretë të Fqinjëve dhe Komunitetit. Një mik i ngushtë mund t’ju ofrojë një mundësi emocionuese – ose ndoshta ka argëtim që ndodh në lagjen tuaj. Ecni përreth dhe eksploroni!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Një mundësi e mirë financiare mund të bjerë në prehrin tuaj! Ju ka të ngjarë të përqendroheni në shuma të mëdha ndërsa Mërkuri lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të 8-të të Pasurisë dhe Trashëgimisë së Përbashkët, por mund të zbuloni se mund të kontribuoni ose fitoni më shumë se sa pritej kur Mërkuri kundërshton Jupiterin në shtëpinë tuaj të dytë të sigurisë, duke sjellë potencialisht një fitim të madh të papritur. mënyrë. Mundësia për të fituar më shumë para ose për të marrë një rritje mund të jetë afër, kështu që mos hezitoni të kërkoni atë që meritoni.

Burimi: Tarot