Horoskopi ditor – 20 dhjetor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ka një erë të freskët që fryn në velat tuaja. Jupiteri dashamirës po kufizohet në shenjën tuaj, duke u rikthyer pas kthimit prapa në mbretërinë tuaj nënndërgjegjeshëm për muajt e fundit. Megjithatë, tani do të forcoheni sikur të keni një dozë të re karburanti rakete në sistemin tuaj. Universi dëshiron t’ju dërgojë mundësi shumë pozitive gjatë kësaj kohe, prandaj mos e bëni veten të vogël kur duhet ta lini veten të rriteni më shumë se jeta. Është koha juaj për të shkëlqyer, Dashi!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Papritur, bota duket se i ngjan më shumë botës së çudirave sesa realitetit! Kjo energji fantastike mund t’i atribuohet Jupiterit të shtrirë që hyn në shtëpinë tuaj magjike të 12-të, duke nisur afërsisht pesë muaj kur ëndrrat tuaja do të jenë shumë më të fuqishme se zakonisht. Kjo është një kohë e shkëlqyer për të mbajtur një ditar ëndrrash, pasi mund të merrni mesazhe të veçanta nëpër univers që do të dëshironi t’i mbani mend. Njerëzit gjithashtu mund të kenë kujdes për ju, kështu që kini besim tek ata që ju rrethojnë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Rrjeti juaj social po zgjerohet aktualisht. Jupiteri bujar sapo ka mbërritur në shtëpinë tuaj të 11-të që po largohet, duke sjellë në vëmendjen tuaj lidhje të reja dhe të vjetra. Jupiteri do të jetë këtu deri në mes të majit, duke krijuar një shans për t’u shfaqur në rrethin tuaj, duke e bërë një kohë të mirë për të zgjeruar njohjet tuaja. Dikush që është i huaj në këtë moment mund të jetë një shpëtimtar në rrugë, kështu që gjeni kohë për të njohur njerëzit. Asnjëherë nuk e dini se çfarë mund të ndodhë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Është koha për të vendosur pamjet sa më lart që të mundeni. Jupiteri, planeti i fatit të mirë, sapo ka hyrë në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, duke ju ofruar një rrugë të qartë drejt së ardhmes, ku më në fund mund të arrini në destinacionin tuaj të dëshiruar. VIP-at dhe mbikëqyrësit e tjerë duhet të jenë veçanërisht të dobishëm për ju në muajt në vijim, ndaj mos kini turp të kërkoni ndihmë ose t’u tregoni atyre planet tuaja për të ardhmen. Dyert mund të hapen shumë më lehtë se më parë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Barrierat në jetën tuaj kanë filluar të zhduken. Jupiteri aventuresk po hidhet në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit, një sektor ku ai ndihet si në shtëpinë tuaj. Gjatë këtij cikli afërsisht pesë-mujor, ju mund të bëni hapa të mëdhenj dhe të eksploroni territore dhe mundësi të reja, qoftë fjalë për fjalë apo metaforike. Asnjë ide nuk është shumë madhështore me Jupiterin që ju mbështet, kështu që lini pas çdo dyshim sepse nuk ka asgjë që ju ndalon tani. Filloni të udhëheqni rrugën dhe të tjerët duhet të ndjekin pa hezitim!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Sa më e madhe të jetë përpjekja, aq më të mëdha mund të jenë shpërblimet tuaja, Virgjëreshë. Jupiteri, planeti i zgjerimit dhe fatit, sapo është kthyer në shtëpinë tuaj të 8-të transformuese, duke ju inkurajuar të ecni nëpër zjarrin metaforik për të arritur shpërblime të bukura. Ky tranzit mund të sjellë në rrugën tuaj momente intensive që duket se kërkojnë shumë prej jush, por Jupiteri po bën çmos për të siguruar që në anën tjetër të pret një enë ari. Lëreni universin t’ju nxisë drejt suksesit!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëzit mund të marrin një nivel të ri rëndësie për ju tani. Jupiteri po fluturon në shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve, duke krijuar mundësi të reja për ju që të punoni së bashku me një partner të një lloji. Marrëdhëniet e thella, platonike ose jo, mund të zhvillohen në fund të fundit ose të kalojnë në fazën tjetër shumë shpejt. Ju gjithashtu mund të krijoni partneritete të qëndrueshme profesionale gjatë kësaj faze. Rregulli kryesor është ta trajtoni jetën me dikë në krah dhe të shmangni përballjen e gjërave vetëm.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Jeta do të ndihet shumë më e sinkronizuar për ju. Shtëpia juaj e 6-të e mirëqenies po shkëlqen ndërsa Jupiteri hyn në Dashi, duke ju vendosur për një të ardhme shumë më efektive. Ky është një cikël i rrallë dhe i mrekullueshëm për të rregulluar rutinën tuaj, kështu që nëse gjërat kanë filluar të rrëshqasin në një drejtim ose në një tjetër, tani është momenti i përsosur për t’u rikthyer në një nivel të barabartë. Mund të prisni që gjërat të merren gjithashtu në zyrë, kështu që përgatituni!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Keni një ditë shumë të mirë përpara jush, Shigjetar! Sundimtari juaj, Jupiteri me fat, sapo ka mbërritur në shtëpinë tuaj të 5-të të kënaqësisë, ku do t’ju mbulojë me mundësi deri në mes të majit. Ky kalim është plot me potencial për të realizuar ëndrrat tuaja, pasi Jupiteri do t’ju japë energji për të ndjekur gjërat që ju sjellin vërtet gëzim. Nëse e keni vënë lumturinë tuaj të dytë pas asaj të të tjerëve, është koha të ndryshoni programin dhe të ndiqni zemrën tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeta juaj në shtëpi sapo mori një rëndësi unike. Jupiteri madhështor po zhytet në shtëpinë tuaj të 4-të të themeleve, nga tani deri në pranverën e ardhshme, kështu që mund të ketë shumë zhvillime emocionuese që vijnë drejtpërdrejt nën çatinë tuaj në çdo moment. Pavarësisht nëse kjo do të thotë kohë më emocionuese me anëtarët e familjes ose shokët e dhomës, zgjerime fjalë për fjalë në shtëpinë tuaj, apo edhe një vend krejtësisht të ri për të varur kapelën tuaj. Universi po ju ndihmon të bëni ndryshime të mëdha pozitive në situatën tuaj të jetesës.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Vëllimi i jetës suaj sapo u rrit disa pika. Shtëpia juaj e 3-të e Komunikimeve është e bekuar nga hyrja e Jupiterit pasi ky planet i shtrirë fton shumë mundësi për ju, pikërisht në derën tuaj të përparme. Lidhjet e ngushta do të jenë veçanërisht të rëndësishme, pasi të dashurit dhe miqtë tuaj mund t’ju ofrojnë disa sipërmarrje të reja shumë interesante. Thënë kështu, ju jeni në gjendje të zbuloni gjëra argëtuese për të bërë vetë. Mjafton të dilni nga shtëpia për t’i gjetur.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është koha për të bërë shi! Jupiteri, planeti i mundësive, po rihyn në shtëpinë tuaj të dytë të të ardhurave, ku do të orbitojë deri në mes të majit të 2023. Ky cikël ju ofron mundësinë për të rritur vlerën tuaj neto me hapa të mëdhenj. Një ndryshim në erë është këtu – veçanërisht nëse ndiheni sikur thjesht nuk po fitoni mjaftueshëm. Mund të fitoni një rritje page ose të gjeni një koncert me kohë të pjesshme për të plotësuar atë që bëni tashmë. Gjetja e një pune krejt të re është gjithashtu e mundur!

Burimi: Tarot