Horoskopi ditor – 20 janar 2023

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Miqësitë mund të kenë nevojë për më shumë dashuri dhe kujdes sesa ato tipike. Ju ndoshta keni punuar shumë për jetën ose karrierën tuaj, që mund të nënkuptojë se ju humbisni aksidentalisht marrëdhëniet me njerëz të caktuar që kanë shumë vlerë për ju. Gjatë sezonit të Ujorit, Dielli po ju inkurajon të lidheni më shumë me miqtë dhe njerëzit që kujdesen për ju – sepse koha është e shkurtër dhe jo e gjithë ajo duhet të shpenzohet duke punuar. Vlera juaj është më shumë sesa thjesht ajo që mund të prodhoni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Udhëtimi, relaksimi dhe studimi mund të kenë marrë shumë nga fokusi juaj kohët e fundit dhe mund të jetë e vështirë të përqendroheni në përgjegjësi të tjera – veçanërisht me Diellin tani në Ujorin me mendim të lirë. Kujtojini vetes se ndërsa përmirësoni mendjen tuaj, ka të ngjarë të shihni mundësi të shumta për të nxjerrë emrin tuaj dhe për të rritur karrierën ose pozicionin tuaj shoqëror, dhe do të ishte turp ta lini atë të shkojë dëm. Mos hezitoni të paraqiteni për veten tuaj!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Situatat e ndenjura mund t’ju tërheqin poshtë. Ndoshta kohët e fundit jeni ndjerë i detyruar të vazhdoni një aktivitet monoton ose në përgjithësi thjesht keni ngecur në një rrëmujë, por sido që të jetë, është koha për ta thyer atë cikël dhe për të zbuluar njohuri të reja! Ndërmarrja e guximshme e Diellit drejt Ujorit të çuditshëm mund t’ju tregojë aventura dhe njohuri të reja, por ju nuk do të jeni në gjendje të merrni pjesë në atë që ju pret nëse jeni të bllokuar para televizorit gjatë gjithë kohës. Jini të pranishëm për të nisur sezonin si duhet.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një partneritet në të cilin jeni mund të kërkojë ribalancim për momentin. Edhe nëse filloi në një vend të mirë, ju mund të kuptoni papritmas se ju po bëni të gjithë dhënien ndërsa ata bëjnë të gjithë marrjen — ose anasjelltas. Secili ka rolin e tij për të luajtur, por askush nuk duhet të bëjë më shumë sesa pjesa e tij e drejtë ose të marrë më shumë se shpërblimet e tij të drejta. Nëse bashkëmoshatari juaj po e injoron këtë çështje, mendoni nëse janë apo jo një person me të cilin ende dëshironi të jeni të lidhur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Tekat e dikujt tjetër potencialisht po diktojnë më shumë nga jeta juaj aktuale sesa do të preferonit. Është e mundur që një marrëdhënie e vështirë të ketë krijuar një situatë “ju kundër tyre” dhe për të ruajtur paqen, mund ta lejoni këtë person të ndjekë rrugën e tyre shumicën e kohës. Kujtojini vetes se kjo lloj dinamike vetëm sa do të bëhet më mbytëse për ju, pasi vazhdoni të mos merrni atë që ju nevojitet në favor të atyre që të marrin atë që duan. Gjeni një ekuilibër ose vazhdoni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një zakon mund të dalë jashtë kontrollit! Ajo që nisi si diçka që e keni bërë ndonjëherë vetëm për argëtim mund të jetë shpërthyer në diçka më të madhe, deri në atë pikë sa duhet të frenoni ndikimin që ka në jetën tuaj. Përpjekja për të ndryshuar zakonet tuaja menjëherë mund të përfundojë në mënyrë katastrofike, pasi vështirësia stresuese ju tërheq përsëri në zakonet negative, kështu që filloni pak. Pasi të ndiheni më të kontrolluar, mund të vendosni ta lini të shkojë plotësisht. Lironi veten.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shprehja e vetvetes është shumë e vlefshme tani. Përkushtimi ndaj familjes dhe njerëzve të tjerë që ju kanë ndihmuar të arrini atje ku jeni është i admirueshëm, por kjo nuk do të thotë që duhet ta mbani pasionin tuaj për veten tuaj, sepse duket se nuk përshtatet në jetën e të tjerëve. Mund të ketë pasur edhe pasoja negative për t’ua treguar jetën tënde të brendshme të tjerëve në të kaluarën, gjë që mund ta bëjë përsëri të frikshme, por ia vlen! Mos e zhvlerësoni atë që doni për njerëzit e tjerë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Është në rregull të jesh një nga shumë – mund të jetë edhe argëtuese! Ju mund të keni qenë të gjithë duke folur dhe pa vepruar kohët e fundit, duke thënë se dëshironi të jeni pjesë e grupit dhe të shijoni kohën me ta, por më pas përfundoni duke u izoluar ose duke mos marrë pjesë në projekte grupore. Mund të ndiheni sikur nuk dini të jeni pjesë e një tërësie, por vetëm duke bërë aktivitete një për një nuk do t’ju ndihmojë të mësoni. Konsideroni të bëni një përpjekje për të qenë një lojtar ekipi.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Aftësitë tuaja të komunikimit mund të kenë nevojë për një përmirësim për momentin. Mund të ndodhë që ju nuk jeni duke u lidhur me njerëzit e tjerë përmes komunikimit sepse nuk keni shumë për të thënë. Nga ana tjetër, ndoshta nuk dini si t’i shprehni këto ndjenja me fjalë. Ju mund të ndjeni dëshirën për të bërë shaka me ndjenjat tuaja ose për të qeshur gjatë momenteve serioze, por është në rregull të komunikoni në një mënyrë të zymtë. Ka një kohë dhe vend për të qenë solemn, dhe ju mund të ktheheni për t’u argëtuar më vonë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndjenja juaj e sigurisë mund të kërkojë një nxitje në këtë kohë. Mund të ndihet sikur jeni në terren më të lëkundur, veçanërisht nëse dëshironi ta trajtoni atë tërësisht vetë. Ndërsa është e admirueshme të provosh dhe të bësh gjëra pa u imponuar të tjerëve, edhe shenja juaj e aftë herë pas here ka nevojë për një dorë ndihmëse. Ndërsa Dielli rrëshqet në Ujorin me mendje të komunitetit, ju mund të lidheni edhe më shumë kur jeni duke punuar krah për krah. Ndihma e një shoku ose familjari mund të ndryshojë shumë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Mund të jetë momenti juaj për të gjetur pak vetmi. Dielli po hyn sot në shenjën tuaj të pafrenuar, Ujori – ju lejohet të përqendroheni tek JU! Të kalosh kohë me njerëzit që i do është e mrekullueshme, por shumë kohë me dikë mund të bëjë që të metat e tyre të mposhtin virtytet e tyre. Mund të fitoni shumë duke kënaqur anën tuaj introverte. Universi dëshiron që ju të vini në pah veten gjatë këtij tranziti, kështu që mbajtja e planeve tuaja për veten tuaj duhet t’i ndihmojë ato të realizohen.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ajri i pastër dhe perspektiva të reja po thërrasin emrin tuaj! Rrethanat mund t’ju kenë mbajtur të zënë ose të zënë me veten, por kjo ju ka lënë në një dhomë jehone në mediat sociale, ose vetëm duke folur me njerëzit me të cilët jetoni ose punoni, gjë që mund të ngushtojë pikëpamjen tuaj për jetën. Merrni parasysh të dilni me miq të rinj ose të telefononi miq të vjetër që nuk i keni parë prej kohësh – të gjithë mund të dilni jashtë ose thjesht të dilni së bashku. Dilni dhe përjetoni botën për veten tuaj!

Burimi: Tarot