Horoskopi ditor – 20 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Fantazitë tuaja mund të mos përputhen me buxhetin tuaj në këtë moment. Ju mund ta gjeni veten duke ëndërruar vazhdimisht sot, duke planifikuar mendërisht të gjitha detajet e një pushimi të përsosur ose të shtëpisë së re më përrallore pa e kuptuar fare. Fatkeqësisht, këto gjëra mund të jenë ende jashtë diapazonit tuaj të çmimeve, pasi nuk keni kursyer asnjë shpenzim duke i ëndërruar ato. Thënë kështu, ato mund të jenë ato që ju motivojnë për të bërë hapin tjetër për të përmirësuar karrierën tuaj. Lërini qëllimet tuaja të larta t’ju frymëzojnë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të jetë e vështirë të kuptosh se mund t’i bëni gjërat vetëm sot. Edhe përpjekjet tuaja më të mira mund të mos bëjnë ndryshim kur bëhet fjalë për t’i bërë përshtypje një grupi të caktuar njerëzish dhe për të marrë vërtetimin e tyre. Ju mund të jeni besnikë ndaj një gabimi, madje duke u përpjekur të racionalizoni arsyet që dikush nuk është kthyer kur i keni kontaktuar. Sigurohuni që të mos e mbani jetën në pritje derisa të keni mjaft miq me të cilët mund të jetoni jetën. Në vend të kësaj, kënaquni duke jetuar jetën tuaj tani!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të dini diçka që të tjerët nuk e dinë për momentin, pavarësisht nëse keni parë diçka që nuk e kishit menduar ose keni dëgjuar disa thashetheme nga dikush tjetër. Tani, ju jeni në dijeni të disa informacioneve që nuk prisnit t’i kishit ndonjëherë! Në vend që t’ia tregoni kujtdo që dëshiron ndonjë dramë të vogël, e cila mund të jetë mjaft tërheqëse, përpiquni ta mbani atë për veten tuaj. Shmangni kaosin që mund të shkaktojnë thashethemet! Në këtë rast, mbajtja e sekreteve që dëgjoni mund të jetë qasja juaj më e mirë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Një mik mund të mos sillet aq miqësor për momentin. Ju mund të keni ndjerë se diçka nuk shkonte me energjinë e tyre dhe tani nuk jeni të sigurt se çfarë është çështja ose si t’u qaseni atyre për këtë. Ka të ngjarë që ju të dëshironi të jeni një mik i mirë dhe të shmangni turpërimin e tyre bazuar vetëm në intuitë, kështu që bisedoni me ta privatisht dhe përpiquni të gjeni një mënyrë për të ndërtuar një urë midis jush.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Shqetësimi mund të shtrembërojë realitetin aktual. Kur energjia juaj përqendrohet në rezultatet e mundshme negative, atëherë ju po krijoni mendërisht një hapësirë ku jeni ngecur në versionin më të keq të së ardhmes që nuk ka ndodhur as në botën reale. Shqetësimi mund të duket produktiv, pasi mund t’ju motivojë të mos bëni gabime, por përgatitja mund të shkojë shumë larg. Bëni më të mirën tuaj për të shmangur rënien në një mentalitet të shqetësuar – në vend të kësaj, përpiquni të imagjinoni një botë më pozitive dhe më përmbushëse!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Planet tuaja mund të rrëzohen nëse flisni shumë për to. Edhe nëse po shpërtheni për t’u treguar njerëzve disa lajme emocionuese që keni marrë ose një plan që keni bërë, mos u dorëzoni para asnjë tundimi për ta bërtitur atë. Kjo mund të bëjë që dikush të hedhë dyshime në mendjen tuaj me kritika të panevojshme ose ta marrë vetë idenë tuaj dhe të lëvizë më shpejt për të ndarë versionin e përfunduar. Bëni punën dhe më pas tregojini të gjithëve.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të mendoni veten në një qoshe. Harta perfekte e gjithë jetës suaj nuk ekziston, por ju mund të ngecni duke u përpjekur ta krijoni gjithsesi, ndoshta duke e menduar deri në pikën e obsesionit. Hidhni poshtë çdo plan për një moment dhe pyesni veten nëse ata po marrin përsipër më shumë nga jeta juaj sesa duhet. Edhe nëse bërja e kësaj është diçka që ju pëlqen, sigurohuni që të mos e jetoni tërë jetën duke menduar për të ardhmen dhe duke humbur të tashmen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Njerëz të tjerë mund të përpiqen t’ju kthejnë nga fundi i mendjes suaj. Veprimet tuaja me qëllime të mira mund të shihen ende si të paqëndrueshme ose egoiste. Ju mund të jeni duke punuar shumë orë ose duke u përpjekur të arrini gjërat në mënyrë që të bëni një projekt të shkojë pa probleme. Edhe nëse të tjerët janë mirënjohës për gjithçka që bëni për ta, ata ndoshta duan të kalojnë kohë me ju kur nuk jeni të hutuar ose të rraskapitur. Mundohuni të gjeni një ekuilibër të shëndetshëm!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bërja e gjërave në të njëjtën mënyrë ka të ngjarë të përfundojë me të njëjtat rezultate. Ju mund të jeni duke u përpjekur të bëni diçka të funksionojë që nuk ka funksionuar në të kaluarën dhe mund të ngecni në një lak frustrues. Në vend që të filloni përsëri, lejoni vetes të ndaloni dhe të mendoni për situatën pa u përpjekur të racionalizoni ose justifikoni metodat tuaja që nuk kanë funksionuar deri më tani. Keni mundësinë të thyeni ciklin e përsëritur dhe të gjeni zgjidhjen e vërtetë në mënyrë që të mos përfundoni më këtu.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Një ëndërr e juaja aktuale mund të jetë në anën tjetër të një hapi të parë të vështirë. Mund të ketë një hap besimi që dëshironi të bëni, por nuk jeni të sigurt nëse rreziqet peshojnë më shumë se shpërblimi që kjo dëshirë të realizohet. Dyshimi për veten dhe pasiguria qëndrojnë mes jush dhe përpjekjes – por mbani mend, kjo është e vetmja jetë që keni! Ka të ngjarë të jetë më e kënaqshme të provoni dhe të dini se e keni dhënë një goditje sesa të largoheni pa e ditur kurrë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Aktualisht mund të jeni të ndarë mes traditës dhe inovacionit në jetën tuaj. Ndërsa ju mund të njiheni si një person që bën zgjedhje të guximshme dhe shpesh merr rrugën më pak të udhëtuar, ndoshta nuk jeni plotësisht kundër çdo tradite. Ju madje mund të keni traditat tuaja që ju pëlqen t’i mbani me të dashurit, por dikush mund të sugjerojë një ndryshim të rregullave vetëm për argëtim. Është mirë të thoni jo dhe të mbani disa tradita, veçanërisht ato që ju bëjnë të lumtur!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Të jesh i sinqertë me veten mund të jetë e vështirë sot. Ju mund të keni një perceptim të shtrembër ose një paragjykim të panjohur të një lloji, dhe ka të ngjarë të përdorni një opinion të jashtëm përpara se të vazhdoni përpara me një ngjarje ose një projekt. Pyetja e dikujt me më shumë përvojë se ju mund t’ju ndihmojë të kuptoni rrugën e duhur për të ndjekur dhe madje mund të konsultoheni me ta për kontributin e tyre. Mos kini turp kur kërkoni ndihmë, veçanërisht nëse i admironi. Thjesht afrojuni atyre me përulësi!

Burimi: Tarot