Horoskopi ditor – 20 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Jeta është plot me kënaqësi të papritura sot. Ekziston një treshe me gaz midis Venusit estetik në sektorin tuaj rutinë dhe Uranit eklektik në Shtëpinë tuaj të Dytë të Pasurisë Materiale, gjë që mund të çojë në disa rezultate mjaft të lumtura. Një shitje e papritur mund t’ju ndihmojë të arrini një pazar të madh, ose ndoshta do të hasni vetëm atë që keni kërkuar dhe do ta merrni për një vjedhje! Megjithatë, kjo nuk ka të bëjë vetëm me blerjen – ndaloni dhe nuhatni trëndafilat. Shko gjeni pak ar mes petaleve.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Lumturia mund të vijë me një kohë të papërshtatshme, por kjo nuk e bën atë më pak të mrekullueshme. Afërdita në shtëpinë tuaj të 5-të të gëzueshme trillon Uranin në shenjën tuaj, duke sjellë kënaqësi në rrugën tuaj, pavarësisht nga ajo që keni planifikuar për veten tuaj. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për një ndryshim estetik, ndoshta një prerje të re flokësh ose përmirësim stili, por gjithashtu mund të argëtoheni vetëm duke e lënë veten të jeni kreativ dhe të shihni se çfarë po vjen. Njerëzit do t’i përgjigjen mirë çdo gjëje që vendosni në botë, kështu që shkoni për të!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju keni sisteme mbështetëse për të cilat mund të mos jeni në dijeni. Jeni në disponim për t’u ushqyer ndërsa Venusi udhëton në sektorin tuaj të familjes, duke e bërë atë një kohë të mirë për të marrë ndihmën që ju nevojitet, por ndihma mund të shfaqet nga burime befasuese kur Venusi trillon Uranin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm. Dikush mund të vijë për ju kur ju nuk e kishit menduar se do ta bënin, ose ndoshta do të shfaqet diçka që keni harruar – pavarësisht, është në dobinë tuaj. Besoni se ka të mira në rrugë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Njerëzit kanë shumë për t’ju ofruar, ndoshta më shumë nga sa keni menduar. Afërdita në shtëpinë tuaj të tretë llafazane po lidhet me Uranin në sektorin tuaj të miqësisë, duke sjellë lidhje të reja dhe të vjetra në jetën tuaj. Nëse nuk keni kontakte me disa njerëz, atëherë sot është koha e përkryer për ta rikthyer lidhjen tuaj në rrugën e duhur. Keni hapësirë edhe për të marrë disa njohje të përgjithshme dhe për t’i kthyer në miq të ngushtë. Do të keni më shumë të përbashkëta nga sa mendoni. Bëni lëvizjen e parë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një mundësi e papritur mund të vijë me disa shpërblime shumë të mira të bashkangjitura. Afërdita në sektorin tuaj të të ardhurave po sinkronizohet me Uranin në sektorin tuaj të reputacionit, që do të thotë se shansi për t’u dukur mund të vijë nga askund. Nga pamja e gjërave, ju do të mund ta kaloni këtë test me ngjyra të shkëlqyera, por ajo që është edhe më e bukur është se do të ketë një ndikim pozitiv në fitimet tuaja. Ky është një shans për të rritur vlerën tuaj neto – mos e lini të rrëshqasë nëpër gishta.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Diçka e re dhe e pazakontë mund t’ju tërheqë vëmendjen dhe nuk do të doni ta lini të shkojë. Afërdita në shenjën tuaj po ju tregon të gjitha gjërat e bukura që keni në dispozicion, duke ju ndihmuar të bini përsëri në dashuri me jetën dhe ju do të dëshironi ta kërkoni atë shumë e gjerë kur ky planet dashuror të trikosë Uranin në sektorin tuaj të zgjerimit. Frymëzimi mund të vijë nga një kulturë tjetër ose një lëndë akademike për të cilën nuk keni menduar kurrë më parë. Jini të hapur ndaj mundësive.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju duhet të mbyllni sytë dhe të bëni një dëshirë sot. Ekziston një lidhje magjike midis Venusit bujare në sektorin e ëndrrave tuaja dhe Uranit befasues në sektorin tuaj të transformimit, i cili mund të çojë në një ose dy humbje të papritura në prehrin tuaj. Një mundësi magjike mund të vijë kur ju nuk e parashikoni atë. Nëse ka ndonjë gjë për të cilën keni punuar, ajo gjithashtu mund të realizohet nën këtë energji. Vetëm dijeni se kjo dhuratë, çfarëdo qoftë ajo, është menduar absolutisht për ju.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Nëse ka pasur ndonjëherë një ditë për të dalë dhe për t’u lidhur me njerëzit, kjo me siguri do të ishte ajo. Ka një energji të ndezur në qiejt lart, ndërsa Afërdita në sektorin e grupeve tuaja trillon Uranin në sektorin tuaj të partneritetit, duke sjellë disa njerëz shumë të rëndësishëm në krye të linjës. Mundësia për të takuar dikë të ri që bëhet pjesë e madhe e jetës suaj mund të vijë kur jeni duke lëvizur në telefonin tuaj, prandaj sigurohuni që t’i thoni po çdo ftese.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sot mund të shkëlqeni më shumë se zakonisht. Afërdita në shtëpinë tuaj të 10-të të reputacionit po trillon Uranin në shtëpinë tuaj të 6-të të punës së përditshme, duke ju dhënë aftësinë për të performuar me një dozë shtesë shkëlqimi. Keni hapësirë për t’iu qasur përgjegjësive tuaja normale me pak flakërim dhe origjinalitet. Risitë tuaja gjeniale mund të rezultojnë që një mbikëqyrës të vendosë se ju meritoni një lloj shpërblimi për përpjekjet tuaja, kështu që mos u ndalni – veprimet tuaja mund të kenë pasoja shumë pozitive.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Nuk ka asgjë tjetër përveç pozitivitetit në ofertë për ju! Afërdita në sektorin tuaj të zgjerimit po arrin nëpër qiell për të formuar një treshe dashurie me Uranin në shtëpinë tuaj të 5-të pasionante, duke e bërë atë ditën e përsosur për të udhëtuar larg e gjerë në kërkim të ndjekjes së kënaqësive tuaja. Merrni pak kohë për t’u kënaqur me jetën, çfarëdo që mund të thotë kjo për ju – mbase mund ta trajtoni veten me bileta koncerti ose një darkë elegante. Lëreni punën tuaj për një ditë tjetër – kjo është e gjitha për argëtim.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Themelet tuaja mund të mos jenë saktësisht ato që mendoni se janë, por ndoshta kjo është një gjë e mirë. Jeni në një periudhë mjaft fitimprurëse ndërsa Afërdita udhëton në shtëpinë tuaj të 8-të me para të mëdha, duke e bërë më të lehtë për ju që të merreni me çështje financiare që normalisht mund t’ju bëjnë të rrotulloheni. Sot, kjo energji përforcohet ndërsa Venusi lidhet me Uranin në sektorin tuaj familjar, duke sjellë ndihmë nga vende të paparashikuara. Një i afërm mund t’ju japë një ndihmë të madhe dhe ju do të keni arsye të mira për të qenë mirënjohës. Tregoni vlerësimin tuaj!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Dikush dëshiron më të mirën për ju dhe ndoshta do t’jua vërë në dukje sot. Ju ndiheni veçanërisht të mbështetur teksa i jepni Venusit lëviz nëpër Shtëpinë tuaj të 7-të të Marrëdhënieve, duke ju ndihmuar të jepni dhe të fitoni në masë të barabartë. Një treshe drejt Uranit në shtëpinë tuaj të tretë llafazane do t’i sjellë këto çështje në derën tuaj të përparme për inspektim dhe do të shihni se sa të bekuar jeni përsa i përket lidhjeve. Festoni partneritetet tuaja më të afërta sot dhe do të ndiheni sikur keni një jetë të re.

Burimi: Tarot