Horoskopi ditor – 21 dhjetor 2021


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Universi dëshiron që ju t’i vendosni sytë sa më lart që të jetë e mundur, dhe për ju, kjo është ndoshta shumë e lartë! Po hyni në një periudhë tepër të favorshme të vitit për të manifestuar qëllimet tuaja profesionale, kështu që duhet të bëni çmos për të mprehur fokusin tuaj dhe për ta bërë këtë periudhë me të vërtetë të rëndësishme. Shefat mund të jenë më të lumtur se kurrë për t’ju dhënë një dorë ndihmë – megjithëse ka të ngjarë të jeni aq në elementin tuaj sa nuk do të keni nevojë as për ndihmë. Filloni të ngjiteni!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Diçka e mrekullueshme mund të vijë në rrugën tuaj pikërisht në këtë moment! Një nxitje nga universi mund të duket sikur ju jep krahë, duke ju lejuar të përjetoni lirinë edhe një herë dhe të filloni të eksploroni botën, metaforikisht ose fjalë për fjalë, në një nivel që do t’ju kënaqë mendërisht, fizikisht dhe shpirtërisht. Mendoni për çdo gjë që ju ka munguar në të gjithë botën dhe ndërmerrni hapat – madje edhe vetëm planifikimin e hershëm – për të filluar të arrini në ato vende ose t’i bëni ato aktivitete edhe një herë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Gjërat mund të duken shumë intensive për një kohë, sikur termostati kozmik ka ngritur nxehtësinë. Ka mundësi për rritje që vijnë në rrugën tuaj, por ndoshta është lloji i rritjes që krijon diamante – zhvendosje të ngadalta dhe të tensionuara nën sipërfaqe që përfundimisht çojnë në ndryshime të mëdha. Krijimi i disa diamanteve tuajat mund të mos jetë procesi më i rehatshëm, por universi e di që ju mund ta bëni atë! Shikoni brenda për të gjetur ndonjë rregullim të nevojshëm personal, atëherë mund të punoni jashtë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Edhe nëse zakonisht preferoni t’i trajtoni vetë shumicën e gjërave, nuk mund ta mohoni se ka raste kur jeta është më e lehtë me dikë pranë jush për t’ju ofruar një dorë ndihmëse ose një vesh dëgjues. Pavarësisht se kush është ky person për ju, është mirë të pranoni mbështetjen nga njerëzit në jetën tuaj – ndoshta edhe disa njerëz të rinj! Ju mund të befasoheni këndshëm nga mënyra se si njerëzit kënaqen duke ndihmuar dhe nga sa shumë një lidhje e re mund t’i shtojë botës suaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Gjërat e mira kërkojnë punë, dhe ndërkohë që ju jeni përgjithësisht të mirë për të qëndruar në krye të të gjitha çështjeve, edhe ju mund të keni qenë pak shpërfillës ndaj pjesëve të rutinës suaj kohët e fundit. Nëse keni hequr dorë nga ndonjë zakon pozitiv, qoftë me orarin tuaj të gjumit, dietën tuaj ose një aspekt tjetër të shëndetit tuaj, atëherë tani është një kohë e mirë për t’u kthyer dhe për të qëndruar atje. Mund të shkoni larg kur bëni përpjekje!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Është koha për t’u zgjuar! Nëse keni qenë duke bërë një letargji në fund të sezonit, tani po ju kërkohet të ngriheni nga shtrati dhe të filloni të jetoni përsëri jetën në maksimum. Ju mund të keni shpenzuar kohën tuaj duke u marrë me çështjet e të tjerëve, por ky është një moment i mirë për t’u kthyer në programin tuaj personal dhe për të vënë veten dhe dëshirat tuaja përpara dhe në qendër. Përqendrohuni në gjërat që ju sjellin më shumë gëzim në këtë botë – atëherë ju mund t’i ndiqni ato pa hezitim!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Sot mund të dëshironi të shtypni butonin e “snooze” dhe të rrini në shtrat për pak kohë. Për fat të mirë, është një ditë e mirë për të xhiruar nëpër shtëpi dhe për të punuar me veten në vend që të përqendroheni te të tjerët ose ndonjë projekt të madh. Nëse ndjeni dëshirën për të bërë një ndryshim, bëni një përpjekje për ta aplikuar këtë energji në shtëpinë tuaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ritmi kozmik do të fillojë të rritet, kështu që mos u tronditni nëse duket se gjërat po ndodhin më shpejt dhe më shpesh se sa kanë ndodhur për një kohë. Mundësitë për t’u lidhur me njerëzit me siguri do t’ju vijnë, por gjithashtu mund të jeni përgjithësisht të zënë me shumë detyra dhe takime të vogla. Mund t’ju duhet të filloni të mbani një planifikues ose kalendar të planifikuar nëse nuk e bëni tashmë, sepse mund të mbushni çdo hapësirë boshe shumë shpejt.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Po hyni në një periudhë veçanërisht fitimprurëse të vitit, e cila ndoshta tingëllon e mahnitshme! Megjithatë, nuk do të shpërbleheni për të mos bërë asgjë – mos hezitoni të gërmoni dhe të shkoni në punë. Nëse tashmë keni bërë përpjekje në punë, atëherë mund të jetë koha për të kërkuar një rritje rroge! Thënë kështu, nëse po filloni të ndiheni sikur nuk po merrni njohjen monetare që meritoni, atëherë vazhdoni dhe filloni të kërkoni kullota më të gjelbra për të kaluar ditët tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Energjia gjallëruese e këndshme po ju dërgohet nga universi, duke ju inkurajuar që të fshini gjumin nga sytë tuaj dhe të filloni t’u tregoni njerëzve se për çfarë jeni. Nëse e keni jetuar jetën në prapavijë ose keni qëndruar në krahë, është koha të hidheni në qendër të skenës dhe të komandoni vëmendjen! Fillimet e reja janë të disponueshme çdo ditë, kështu që mos prisni të filloni të vendosni qëllime të reja për veten tuaj, sepse me siguri do të jeni në gjendje t’i arrini ato me ngjyra të shkëlqyera.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Nxehtësia po pakësohet për ju, ndaj mos u tronditni nëse dëshironi të kaloni pak kohë vetëm dhe të shmangni njerëzit për një kohë. Po hyni në një nga periudhat më të qeta të vitit për ju, kur energjia përqendrohet më shumë në detoksifikimin e zakoneve të vjetra, në mënyrë që të krijoni vend për zakone të reja, më të mira. Këto opsione të reja mund të mos jenë ende këtu, por do të ishte e mençur të krijoni hapësirë për to tani për t’u siguruar që të mos humbisni asgjë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ndryshimi është në erë sot dhe po ju shtyn të tërhiqeni dhe të merrni pak kohë për t’u kontrolluar me të dashurit tuaj. Ju mund të keni humbur disa zhvillime, veçanërisht nëse keni qenë të zënë me manifestimin e përfitimeve profesionale në botë. Edhe nëse asgjë e veçantë nuk po ndodh, lidhja me të tjerët mund të sjellë ende lumturi të madhe. Megjithatë, shanset janë të mëdha që diçka e madhe është në punë! Vendosja e gishtit në puls tani do t’ju ndihmojë të kuptoni se çfarë po ndodh.

Burimi: Tarot