Horoskopi ditor – 21 korrik 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ka një shans që do të merrni një vendim të nxituar që nuk përputhet me moralin tuaj. Ju mund të veproni jashtë karakterit në një ndërveprim të nxituar dhe të bëni diçka që nuk do ta kishit bërë nëse do të kishit kohë për të marrë në konsideratë veprimet tuaja. Përpiquni të mos e rrihni veten më pas, pasi mendja juaj mund t’i shpërthejë gjërat jashtë proporcionit duke i menduar shumë veprimet ose fjalët tuaja pas faktit. Për sa kohë që keni bërë më të mirën që mundeni, duhet të dalë mirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Universi po rrit egon tuaj për momentin! Pavarësisht nëse jeni duke shfaqur bukurinë tuaj fizike ose personalitetin tuaj seksi, ju jeni më në gjendje të përdorni hijeshitë tuaja për të tërhequr të tjerët. Megjithatë, pavarësisht se sa tërheqës është potenciali juaj, ju gjithashtu mund të dukeni si të zhytur në vetvete nëse jeni shumë të përqendruar në pamjen tuaj ose flisni vetëm për veten tuaj. Mos harroni të jeni të përulur dhe të vendosni një pjesë të fokusit te personi tjetër në bisedë – atëherë ju mund t’i bëni përshtypje të tjerëve me lehtësi.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Intuita juaj mund të arrijë kulmin tani. Ju mund të mos e dini pse, por ka të ngjarë të ndiheni të tërhequr për të shkuar në një restorant ku nuk keni qenë për një kohë ose për të telefonuar dikë me të cilin nuk keni folur për disa kohë. Sapo të ndiqni intuitën tuaj drejt çfarëdo apo kujtdo që ju ka çuar, arsyeja duhet të bëhet shpejt e qartë – do të ketë shumë kohë të mira në atë vend ose me atë person. Shkoni përpara dhe shkoni me rrjedhën!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Pasionet mund të rriten me miqtë tuaj për momentin. Ka të ngjarë të përjetoni spektrin e plotë të emocioneve ndërsa kaloni kohë me njerëzit që ju interesojnë, dhe bisedat tuaja ndoshta do të kalojnë edhe në një gamë të gjerë temash. Ju mund të qeshni dhe të qani, të debatoni dhe të pajtoheni, dhe gjithçka në mes! Për sa kohë që qëndroni të respektueshëm për besimet e njëri-tjetrit gjatë çdo mosmarrëveshjeje apo momenti lotësh, mund ta përfundoni ditën duke krijuar disa kujtime të veçanta me miqtë tuaj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Detyrat tuaja për ditën mund të jenë më sfiduese se zakonisht – por ato gjithashtu mund të jenë më shpërblyese. Mund t’ju duhet të bashkoheni me njerëz të pakëndshëm, ose mund t’ju duhet të punoni shumë për të përfunduar një projekt. Për fat të mirë, ju mund të merrni një bonus meqë keni punuar kaq shumë. Diskutimet e thella me kolegët kanë më shumë gjasa edhe tani, dhe ndonëse mund të duket si një debat i pakëndshëm ose i nxehtë, shfrytëzojeni këtë si një mundësi për t’i njohur më mirë ata si njerëz.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Bisedat plot pasion dhe udhëtimet e largëta mund të jenë në planet tuaja për sot. Ju mund të bëni një udhëtim – fjalë për fjalë ose metaforikisht – dhe ndërsa ky udhëtim mund të duket zhgënjyes nganjëherë, ka të ngjarë të arrini në destinacionin tuaj shumë shpejt. Njerëzit me të cilët jeni ka të ngjarë të jenë informues dhe të pasionuar për interesat e tyre, kështu që jini një dëgjues i mirë dhe mund të dëgjoni disa histori magjepsëse. Dita mund të kalojë shpejt, ndaj jini të vetëdijshëm dhe të pranishëm për të mos humbur asgjë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Një partneritet intensiv mund të fillojë sot për ju. Ju mund të hyni në biznes me dikë ose të merreni me një projekt me një mik – sido që të jetë, tani jeni duke u varur nga njëri-tjetri. Të punosh së bashku me dikë është ndryshe nga të qenit ndjekës ose udhëheqës në një grup të madh. Ju të dy mund të keni ide të forta për qëllimet tuaja, prandaj sigurohuni që të jeni në të njëjtën faqe përpara se të filloni së bashku. Duke vepruar kështu, do t’ju shpëtojë nga dhimbje koke të mundshme në të ardhmen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund ta gjeni veten duke u afruar më shumë me dikë sot. Ndërsa mund të jetë romantike, ka po aq gjasa që të jetë një miqësi e ngushtë ose lidhje familjare që ju frymëzon. Një bisedë mund të jetë aq e këndshme për të dy, saqë bëhet e vështirë të ndaloni së foluri me njëri-tjetrin pasi të keni filluar. Meqenëse koha duket se fluturon kur jeni duke u argëtuar, dita mund të ketë mbaruar para se ta kuptoni. Bëni plane për të pasur një tjetër bisedë gjallëruese si kjo në të ardhmen!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ushtrimi mund të ndihet më i lehtë se zakonisht. Pavarësisht nëse jeni duke punuar shumë, duke luajtur sport me njerëzit e dashur, ose thjesht jeni në përgjithësi aktiv, ka të ngjarë të jeni duke u munduar fizikisht disi. Ndoshta do të keni gjithashtu një tepricë të energjisë, kështu që mund të dëshironi ta përdorni dhe të bëni diçka që keni dashur të bëni, por keni qenë shumë të lodhur për ta bërë kohët e fundit. Sa herë që dëshironi pak kohë për të ngadalësuar, sigurohuni që të pini shumë ujë dhe të pushoni.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mundësitë për të hapur krahët mund të vijnë në çdo moment. Pasi të keni përfunduar përgjegjësitë tuaja për ditën, përfitoni nga çdo mundësi për t’u argëtuar. Dikush mund t’ju ofrojë t’ju çojë në një koncert ose një film, ose mund të luani lojëra me të dashurit tuaj. Ju mund të keni më shumë liri për të zgjedhur atë që dëshironi të bëni tani, kështu që zgjidhni diçka për të cilën jeni të apasionuar dhe do të dëshironit ta ndani me të tjerët. Shanset janë, që do të sigurojë rezultatet më të mira.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Fokusi i qartë është i mundur tani, edhe nëse zakonisht nuk është kostumi juaj i fortë. Kjo vlen veçanërisht për mjedisin tuaj të përditshëm – nëse ndonjë pjesë e shtëpisë tuaj duket paksa shumë e ndotur ose e rrëmujshme, mund të jetë koha për ta trajtuar atë me leckë dhe fshesa. Ju ka të ngjarë të keni më shumë energji dhe fuqi për t’i kaluar punët tuaja, madje edhe ato më të vështirat që keni vonuar. Ju keni fuqinë për të bërë atë listë të detyrave dhe për të kontrolluar çdo kuti!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Çdo lëndë për të cilën keni dashur të mësoni më shumë është e juaja për të studiuar në këtë kohë. Ju mund të keni dashur të merrni pjesë në një klasë ose të lexoni një libër mbi atë temë interesante dhe tani është një kohë e mirë për të filluar. Truri juaj aktualisht ka aftësinë për të marrë edhe materiale informative më sfiduese, kështu që vëreni në punë dhe merrni atë aftësi të re nën brezin tuaj. Vetëm sigurohuni që të mos nxitoni për asgjë – madje edhe pjesët e mërzitshme!

Burimi: Tarot