Horoskopi ditor – 21 shtator 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Asgjë nuk mund t’ju mbajë prapa sot. Ju jeni në një humor të mirë ndërsa Hëna viziton shtëpinë tuaj ekspresive të 5-të, por kjo energji merr një rritje kur ajo trillon Jupiterin me fat në shenjën tuaj. Së bashku, këta planetë do të bëjnë gjithçka që munden për të sjellë pozitivitet në rrugën tuaj, kështu që gjithçka që duhet të bëni është të kapni rastin kur të mbërrijë. Ndoshta detyrat e shtëpisë tuaj kozmike për sot janë thjesht të argëtoheni! Rreziku i vetëm është të shkoni shumë larg, prandaj sigurohuni që të mos e teproni.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ka një pozitivitet të butë në ditë, ai që dëshiron t’ju mbështjellë me një batanije dhe t’ju përkëdhelë. Jeni të lumtur të bëni folenë ndërsa Hëna viziton shtëpinë tuaj të 4-të të rehatshme dhe një treshe mbështetëse për Jupiterin në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm mund ta bëjë të duket sikur gjithçka po shkon në drejtimin e duhur. Nëse doni të arrini diçka, atëherë si të shikoni përreth shtëpisë tuaj për të parë se ku mund të bëhen disa përmirësime? Përndryshe, lëreni veten të shkoni me rrjedhën.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ajri sot gumëzhin nga emocionet. Ju jeni më se gati për të goditur qytetin ndërsa Hëna viziton sektorin tuaj të komunitetit, por nuk do të duhet ta bëni vetë. Hëna trillon Jupiterin në sektorin tuaj të miqësisë, duke sjellë shumë njerëz që të bashkohen me ju për të pikturuar qytetin çfarëdo ngjyre që ju pëlqen. Ju mund të luani mjaft bukur kryetarin tani, prandaj mos kini turp të merrni drejtimin dhe t’i udhëzoni njerëzit në atë pikë të re të nxehtë që zbuluat së fundmi.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sot mund të arrini shumë pa shumë përpjekje. Hëna është në sektorin tuaj të të ardhurave, duke ju ndihmuar të merrni paratë dhe kjo energji do të jetë në dobinë tuaj pasi Hëna gjithashtu trillon Jupiterin në sektorin tuaj të karrierës. Një mundësi e artë për të rritur vlerën tuaj neto mund të vijë kur nuk pritet, ndoshta me ndihmën e një shefi ose një mbikëqyrësi tjetër që mendon se ju e meritoni atë. Nga pamja e gjërave, ju absolutisht e meritoni këtë, kështu që mos e injoroni shansin tuaj!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Bota është e mbushur me mundësi tani. Ju jeni në elementin tuaj ndërsa Hëna viziton shenjën tuaj, duke ju dhënë pak diçka shtesë, por ajo diçka e vogël do të bëhet shumë kur Hëna të trikosë Jupiterin në sektorin tuaj të zgjerimit. Është e mundur që çdo pengesë dhe rrugë e tërthortë që ju pengon do të zhduket sa të kërcasin gishtat, duke i bërë shtigjet e pazakonta pak më realiste. Bëni më të mirën tuaj për të dalë nga çdo rrugë dhe shikoni se sa larg mund të shkoni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ka diçka të veçantë që ju pret sot, megjithëse mund të mos e kuptoni se sa e veçantë në fillim. Hëna po fluturon nëpër sektorin e ëndrrave tuaja, duke e bërë të lehtë shikimin e botës përmes syzeve rozë dhe do të vini re edhe më shumë mundësi kur Hëna të trikosë Jupiterin në shtëpinë tuaj të 8-të me para të mëdha. Një fitim i papritur ose një formë mbështetjeje mund t’ju vijë kur nuk e prisni, prandaj besoni në të pamundurën – ajo që duket si një fantazi mund të jetë realiteti juaj i ri.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Njerëzit kanë shumë për t’ju ofruar sot. Jeni më se të lumtur të lidheni me ekuipazhin tuaj ndërsa Hëna rrëshqet nëpër Shtëpinë tuaj të 11-të të Lidhjeve, por një person specifik mund të kthejë festën kur Hëna të lidhet me Jupiterin në sektorin tuaj të partneritetit. Pavarësisht nëse jeni në humor për romancë ose thjesht dëshironi të jeni me një mik të ngushtë, mund të kaloni një kohë të mirë duke formuar një dyshe dinamike. Shfrytëzojeni mundësinë për t’u çiftuar dhe ndjeni kënaqësinë që ju sjell.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Rutinat tuaja normale mund të bëhen diçka shumë më mbresëlënëse sot. Hëna është në shtëpinë tuaj ambicioze të 10-të, duke ju dhënë nxitjen për të ngjitur shkallët profesionale. Ju do të keni të gjithë energjinë që ju nevojitet për ta bërë këtë të ndodhë kur Hëna të trikosë Jupiterin në shtëpinë tuaj të 6-të përgjegjëse, duke u siguruar që po siguroheni që të gjitha detajet janë të sakta. Njerëzit do të jenë shumë të impresionuar me aftësitë tuaja tani, kështu që mos u shqetësoni me fshehjen e dritës nën një tufë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Bota është si një shuplakë sot, dhe ju duhet të zgjidhni dhe zgjidhni çfarëdo për të cilën jeni në humor. Jeni të lumtur të kërkoni shumë larg për përmbushjen tuaj ndërsa Hëna rrëshqet nëpër shtëpinë tuaj të 9-të aventureske dhe pak më vonë, do të tërhiqni një dhuratë të mrekullueshme kur Hëna të trikotojë Jupiterin me fat në shtëpinë tuaj të 5-të të gëzueshme. Universi po fryn një erë brilante në velat tuaja, ndaj përqendrohuni te dëshirat tuaja dhe bëni gjithçka që mundeni për t’i arritur ato.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ju keni baza më të forta që mund t’i realizoni. Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të intime po shtrihet përtej qiellit për të bërë një tribunë të bukur me Jupiterin bujar në shtëpinë tuaj të 4-të shtëpiake, duke sjellë ndihmë dhe mbështetje nga njerëzit e afërt dhe të dashur, ndoshta nga një shok dhome ose i afërm. Nëse ndiheni social, mendoni të organizoni një mbledhje të vogël (ose një të madhe, për këtë çështje) – të gjithë do të jenë të lumtur të mblidhen së bashku nën çatinë tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Ju mund të ndiheni mjaft popullor sot, dhe sigurisht që e meritoni këtë vërtetim! Hëna është në sektorin tuaj të marrëdhënieve, duke ju ndihmuar ju dhe një person specifik të afroheni shumë më tepër, pavarësisht nëse lidhja juaj është romantike apo platonike. Një treshe me fat drejt Jupiterit në sektorin tuaj shoqëror do t’ju japë shumë opsione emocionuese se si ta kaloni ditën. Bëni një pikë për të shkuar në qytet – do të ndihet si një shuplakë e mrekullueshme për ju të dy.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Është më e lehtë se normale të shkosh për arin sot. Hëna në shtëpinë tuaj të 6-të të përqendruar në rutinë ju ndihmon të futeni në brazdë të gjërave, por do të merrni një shpërthim energjie kur Hëna të trikosë Jupiterin në sektorin tuaj të të ardhurave. Kjo duhet t’ju ndihmojë të rrisni vlerën tuaj. Mund të vijë një shans për të fituar më shumë para në më pak kohë, ndoshta në formën e një klienti të ri ose një bashkëpunëtor që ju ndihmon të lehtësoni ngarkesën tuaj. Mbështetuni te kjo energji mbështetëse.

Burimi: Tarot