Horoskopi ditor – 22 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të jeni të frustruar që dikush tjetër nuk duket se po ndjek rregullat e një aktiviteti rutinë sot. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të merrni parasysh dinamikën e fuqisë së situatës, ku rregullat, në praktikë, duken të ndryshme nga të tjerët për disa njerëz. Kërkimi i këshillave nga miqtë për situatën mund të jetë i dobishëm për ju. Ndërsa mund të jeni të mbyllur në një pamje specifike bazuar në disa nga marrëdhëniet tuaja personale, ato mund të kenë një perspektivë më të madhe.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Dikush i afërt mund të dëshirojë që ju ta kaloni ditën duke punuar për një detyrim të përbashkët me ta, por ju mund të tërhiqeni të bëni gjënë tuaj. Është më mirë të jeni të sinqertë për nevojat tuaja në vend që të vazhdoni me inat, por ndoshta mund të bëni një kompromis ku të keni pak kohë për t’u argëtuar, si dhe për të bërë punë praktike. Nëse mund të duroni të përqendroheni në diçka të mërzitshme – veçanërisht më vonë sot – mund të jeni të mirë në të.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Heshtja mund të jetë tërheqëse për ju tani, por dikush tjetër mund të insistojë të angazhohet me ju. Nëse nuk mund t’i bindni të presin deri në një kohë tjetër, përpiquni ta drejtoni bisedën drejt shqetësimeve të tyre më të thella. Ju ndoshta do të mërziteni më pak nga një bisedë çuditërisht intensive sesa nga muhabeti që thjesht duket se ju prish paqen pa kuptim. Lënia e këtij lloji të ndërprerjes mund të përfundojë duke ju dhënë një gjë të denjë që do t’ju frymëzojë të ndiqni vetë eksplorimin e mëtejshëm intelektual.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Komunikimi për detyrat rutinë mund t’ju zhgënjejë sot. Edhe pse thjesht mund të përpiqeni t’i bëni gjërat siç duhet, mund të përfundoni duke lënduar ndjenjat e dikujt tjetër, gjë që mund të lëndojë ndjenjat tuaja. Do të ishte e mençur të bëni një pushim nga detyra dhe të përqendroheni në marrëdhënien tuaj me personin tjetër, sepse zënka ndoshta nuk ka të bëjë me atë që e nisi atë. Me durim, mund të arrini në njohuri më të thella që patjetër do t’ia vlejnë mundimin.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Pasioni juaj për argëtim mund të jetë duke e tendosur buxhetin tuaj për momentin. Nevoja aktuale për të parë financat tuaja, megjithatë, mund t’ju motivojë të gjeni një mënyrë për të marrë më shumë para nga puna juaj, duke ju lejuar të rrisni të ardhurat tuaja si dhe të zvogëloni shpenzimet tuaja. Ndërkohë, të keni një bisedë të mirë me dikë të afërt mund t’ju lejojë të kënaqeni pa e harxhuar shumë para.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Acarimi mund t’ju provokojë që të përplaseni me këdo që është rreth jush në shtëpi sot. Nëse mund ta shtyni veten të shikoni brenda në vend që të përqendroheni në mënyrën se si të tjerët po ju bezdisin, mund të jeni në gjendje të bëni një pasqyrë të rëndësishme se cila nevojë e juaja nuk plotësohet në këtë moment. Marrja e veprimeve praktike për të përmbushur këtë nevojë mund t’ju ndihmojë të rifitoni një ndjenjë kontrolli mbi jetën tuaj. Pasi të keni bërë përparim në këtë drejtim, të tjerët mund t’ju duken më pak irritues.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të mendoni se po mbani disa zhgënjime aktuale për veten tuaj, por ato mund të shfaqen në të folurin pasiv-agresiv. Merreni parasysh mundësinë që vërejtjet tuaja të çuditshme t’ju bëjnë të tingëlloni tamam si një prind ose kujdestar tjetër që ka formësuar rininë tuaj. Ju keni një mundësi të mësoni se si të shpreheni në një mënyrë më produktive në vazhdim, dhe të kuptuarit se si e keni zhvilluar qasjen tuaj aktuale mund të jetë çelësi për ta zbërthyer atë. Nëse vjen nga frika, përballja me atë frikë mund të krijojë besimin që ju nevojitet.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të keni tension me miqtë tuaj në këtë kohë, pasi ata mund të duken se po fyejnë vlerat tuaja të forta. Sidoqoftë, mund të jetë e vështirë për ju të përcaktoni se çfarë po ju shqetëson vërtet për çfarëdo që ata bënë ose thanë. Mund të keni një shans më të mirë për qartësi nëse largoheni nga situata dhe kaloni pak kohë vetëm për të reflektuar. Kur jeni në kontakt me fondacionin tuaj, të tjerët mund të mos jenë në gjendje ta tundin aq lehtë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të pohosh veten mund të jetë zhgënjyese sot, pasi mund të duket se ofendon një figurë autoriteti, pavarësisht se sa të pafajshme janë qëllimet tuaja. Ndoshta ju keni shkaktuar një ndjeshmëri të tyre për paratë që nuk e dinit se ishin aty. Është gjithashtu e mundur që ju të perceptoheni si ofendues pavarësisht se çfarë keni bërë, pasi ata mund t’ju shohin si një kërcënim për fuqinë e tyre. Ju mund të dëshironi ta drejtoni situatën nga disa miq për mendimin e tyre nëse objektivisht keni bërë ndonjë gabim apo jo.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Pavarësisht se sa delikate e prezantoni veten, prapëseprapë mund të jepni sugjerime të qeta për çdo besim personal që formëson jetën tuaj. Ndërsa mund të jeni të frustruar që nuk ju duket e përshtatshme të jeni më të zëshëm në lidhje me pikëpamjet tuaja, një qasje indirekte mund të jetë më bindëse nga sa e kuptoni. Megjithatë, nëse nuk mund t’i rezistoni komenteve të hapura, aspektet financiare ose logjistike të një kauze që ju shqetëson mund të jenë më pak të diskutueshme dhe më bindëse sesa argumentet e tjera të mundshme në favorin tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një mik mund t’ju shtyjë shumë për një temë personale ku do të preferonit privatësinë sot. Megjithëse keni të drejtë t’i mbani disa gjëra për vete, ky takim mund t’ju provokojë të luftoni me idenë se jeni vërtet të interesuar të ndani pikëpamjet tuaja për temën në fjalë. Për sa kohë që mund të kontrolloni mënyrën se si tregoni historinë dhe informacionin që përfshini, mund të kuptoni se fjalët tuaja kanë potencialin për të ndihmuar të tjerët.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ambicia mund të jetë e vështirë për jetën tuaj personale për momentin, pasi dikush afër jush mund të ndihet sikur po e neglizhoni në favor të punës suaj. Megjithëse mund të jeni mirënjohës për miqtë e tjerë që e kuptojnë më shumë disponueshmërinë tuaj të kufizuar, mund të humbisni t’i shihni të gjithë shpesh. Mund t’ju duhet të ripunoni disa nga detyrimet tuaja në mënyrë që t’i jepni vetes më shumë kohë me të gjithë ata që kanë rëndësi për ju. Mos harroni të përfshini kohën tuaj joproduktive në llogaritjet tuaja!

Burimi: Tarot