Horoskopi ditor – 23 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Sot do të flisni për gjëra të mëdha. Për fat të mirë, ka të ngjarë të mbështesni atë që thoni, pasi keni burimet e nevojshme, si personale ashtu edhe materiale, për të bërë gjëra të mëdha. Ju mund të mos e dini se nga vjen rritja juaj e papritur e vetëbesimit, por mos e humbni energjinë e fuqishme të momentit duke ndaluar ta analizoni më shumë tani. Thjesht kini besim se mund të përballoni çdo gjë që ju vjen në rrugën tuaj, pastaj nxitoni për të bërë shumë gjëra!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Investimi në diçka që ka rëndësi të qëndrueshme mund të jetë i nevojshëm për t’ju kënaqur tani. Ndoshta nuk po kërkoni kënaqësi të cekët në këtë moment, pasi dëshironi të jeni të lidhur me diçka më të madhe se vetja. Përkushtimi ndaj një organizate që ka qëllime për të cilat jeni entuziast mund t’ju ndihmojë të veproni sipas impulseve tuaja dashamirës. Ndërsa një donacion financiar mund të jetë një mënyrë e lehtë për të filluar mbështetjen tuaj, përfshirja në një nivel më personal mund t’ju japë gjithashtu një ndjenjë më të qartë të vetvetes.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Puna në një dhomë me sharmin tuaj mund të jetë argëtuese për ju sot, Binjakë. Ka të ngjarë të jeni një forcë e madhe. Si bonus, mund të jeni në gjendje ta përdorni këtë energji sociale për të bërë përparim në qëllimet tuaja më të mëdha në jetë. Megjithëse ana profesionale e lidhjeve që po krijoni mund të mos theksohet për momentin, përfitimet e mundshme në të ardhmen mund t’ju habisin!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Zgjidhja e një misteri në karrierën tuaj mund të jetë e nevojshme sot. Sqarimi i suksesshëm i çështjeve mund t’ju sjellë njohje dhe shpërblime. Pyetni gjerësisht, sepse ndoshta njihni dikë që di diçka. Megjithëse strategjia juaj e përpjekjes për të parë pamjen e përgjithshme të situatës mund t’ju ndihmojë, ajo gjithashtu mund t’ju pengojë nëse lidheni me një supozim që është i pasaktë. Qëndroni të hapur ndaj këndvështrimeve të ndryshme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndarja e asaj që dini me miqtë dhe të njohurit tuaj mund të jetë shpërblyese për të gjithë të përfshirë në këtë moment. Ju ndoshta jeni të interesuar të mësoni për hir të saj. Ju jeni të mirëpritur të pranoni çdo mundësi që shfaqet si rezultat i asaj që ndani. Dikush që është në gjatësinë e valës suaj mund t’ju kërkojë për një aleancë profesionale, ndaj prisni me padurim çdo gjë që zhvillohet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Njohja mund të jetë e rëndësishme për ju në këtë moment, por mos harroni për detajet! Sigurohuni që çdo përgjegjësi e re që merrni përsipër të shoqërohet me shpërblime të drejta. Megjithëse mund të shqetësoheni se do të dukeni shtytës, përpiquni të shikoni çdo rregull që rregullon situatën tuaj. Ajo që ju takon mund të jetë më shumë nga sa prisni, dhe ju meritoni ta kërkoni.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Aventura mund të ketë më shumë gjasa të ndodhë nëse keni ndihmë tani. Lëreni dikë tjetër të luajë rolin e agjentit të udhëtimeve për udhëtimin tuaj të ëndrrave. Ndërsa ka vend që ju të trajtoni disa nga detajet, dy koka janë më të mira se një! Mund të relaksoheni mjaftueshëm për të menduar për mundësi emocionuese që përndryshe mund të jeni shumë të stresuar për t’i kapur.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Vëmendja juaj ndaj përgjegjësive tuaja mund t’ju sjellë shpërblime sot. Njerëzit me të cilët ndani para ose pronë ka të ngjarë t’ju respektojnë për përpjekjet që bëni për kauza të përbashkëta, edhe nëse më parë jeni ndjerë të anashkaluar në këtë drejtim. Në këto rrethana, ju jeni të pozicionuar mirë për të ndjekur çdo rregullim të nevojshëm në këto marrëdhënie për t’i bërë ato më të drejta për ju. Gjithashtu nuk duhet të jetë vetëm për përfitimin tuaj – ju mund të paraqisni një rast që ndryshimet që kërkoni do t’i ndihmonin të gjithë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Sjellja e të gjithë vetes suaj në ndërveprimet tuaja me të tjerët mund t’ju ndihmojë të gjeni edhe një pozicion sot. Jini të pajisur për të ndarë anën tuaj të historisë në një mënyrë që dikush afër jush mund të dëgjojë dhe kuptojë. Nëse kohët e fundit keni pasur ndonjë problem me ndarjen e përgjegjësive mes juve, kjo mund të zbusë çdo skaj të ashpër. Ndershmëria është politika më e mirë!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Puna e vështirë për të siguruar sigurinë tuaj mund të jetë një prioritet i madh për ju për momentin. Ju mund të dëshironi t’i tregoni dikujt tjetër që është i përfshirë në situatën tuaj se çfarë po bëni, pasi ata ndoshta do të përfitojnë nga sqarimi i disa supozimeve të mundshme. Kur ata e dinë se cilat janë planet tuaja, ata mund të kuptojnë se ku përshtaten në to dhe të bashkëpunojnë në përputhje me rrethanat.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

T’u tregoni njerëzve rreth jush atë që keni në mendje mund t’ju ndihmojë të arrini çfarëdo rezultati të prekshëm që kërkoni tani. Mund të mos jeni më të kënaqur të pranoni lëvizjen së bashku me status quo-në në çështje të rëndësishme praktike. Kur jeni të qartë dhe specifik me të tjerët – dhe, ndoshta më e rëndësishmja, me veten tuaj – për atë që ju nevojitet për t’u ndjerë i sigurt, ka të ngjarë ta arrini atë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Pasja e burimeve të nevojshme për të qenë të sigurt mund t’ju japë themelin që ju nevojitet për të folur për diçka që ka rëndësi për ju tani. Ju mund t’i ndani mendimet tuaja në një mënyrë që të jetë sa personale dhe faktike. Të qenit i qartë në motivimet tuaja për këtë mund t’ju ndihmojë të përcaktoni detajet se si ta bëni atë, por duhet të bëni më mirë nëse dëshpërimi nuk është një faktor në ekuacion.

Burimi: Tarot