Horoskopi ditor – 23 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të mësosh diçka kuptimplote mund të jetë e nevojshme për të lehtësuar çdo shqetësim aktual. Ju ndoshta nuk do të jeni të kënaqur me një qasje që flet vetëm për intelektin tuaj. Kur vendosni të gjitha fakultetet tuaja në punë, mund të zbuloni se keni një avantazh në kuptimin e lëndëve që zakonisht janë të vështira për t’u shprehur me fjalë. Gjuha simbolike, si ajo që gjendet në ëndrra, mund të jetë çelësi për zgjidhjen e një misteri për të cilin jeni kurioz. Sekreti është t’i mbani këto ide të mëdha me dorë të hapur.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Marrëdhëniet dhe komunitetet e reja mund t’ju bëjnë thirrje për momentin, por mund t’ju duhet të lini vend për to përpara se të jeni të pajisur për t’u zhytur plotësisht në to. Me Hënën e Re transformuese të sotme në Shtëpinë tuaj të 8-të të Çlirimit, ndoshta duhet të jeni të sinqertë me veten për atë që mund të jetë duke vdekur në jetën tuaj dhe që mund ta lini të shkojë. Kur lejoni që lidhjet që nuk janë më ushqyese të përfundojnë natyrshëm, ju krijoni hapësirë që energjia e freskët të zërë vendin e tyre.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ndjeshmëria juaj ndaj asaj që kanë nevojë të dashurit tuaj është më e mirë se zakonisht. Megjithatë, ju ende rrezikoni të bëheni të mbingarkuar ndërsa përpiqeni t’ua jepni atë, ndoshta para se të kenë mundësinë ta kërkojnë me zë të lartë. Kjo hënë e re në shtëpinë tuaj të 7-të të marrëdhënieve është një mundësi e shkëlqyer për të pastruar ajrin me më të afërmit dhe më të dashurit tuaj. Ata mund ta vlerësojnë mbështetjen tuaj, por ndoshta do t’i ndihmojë më shumë nëse është në kushtet e tyre.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju ndoshta besoni se e dini se cilat aktivitete ju sjellin më shumë kënaqësi. Megjithatë, ndërsa Hëna e Re tërheq një xham zmadhues kozmik në shtëpinë tuaj fizike të 6-të, trupi juaj mund të ketë mendime të tjera. Ndoshta një sport apo hobi i caktuar ju lë në shumë dhimbje më pas. Në këtë pikë, mund t’ju pëlqejë më shumë ideja e saj sesa përvoja aktuale. Nëse jeni gati t’i jepni një mundësi tjetër, merrni parasysh përshtatjet ose akomodimet që rrisin rehatinë tuaj. Rekreacioni duhet të ndihet mirë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njohja se si përshtateni në historinë tuaj familjare mund të jetë bazë për ju tani. Ju mund të jeni veçanërisht të magjepsur nga lidhjet që shtrihen përtej vdekjes. Për fat të mirë, ju jeni gjithashtu në gjendje të shmangni ngecjen në të kaluarën. Hëna e Re e sotme në shtëpinë tuaj të 5-të ekspresive ju sfidon ta bëni tuajin këtë kapitull të historisë së vazhdueshme të familjes suaj. Ju nuk mund të zgjidhni rrënjët tuaja, por ju mund të vendosni se si të vazhdoni të rriteni. Lëreni krijimtarinë tuaj të bashkohet me atë përzierje unike të ndikimeve për t’ju udhëhequr përpara.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një qasje e pacientit mund të ndihmojë që çdo informacion që ju nevojitet të rrjedhë natyrshëm në rrugën tuaj. Megjithëse shenja juaj shpesh njihet për pyetjet e pafundme, kjo Hënë e Re freskuese në Shtëpinë tuaj të 4-të të Sigurisë Emocionale ju jep një mundësi për t’u rilidhur me prioritetet tuaja më të rëndësishme. Ndërsa përqendroheni dhe nuk jeni më të shpërqendruar nga çdo kuriozitet kalimtar, mund të zbuloni se intuita juaj jep me sukses përgjigjet për dilemat vërtet jetësore. Ajo që njerëzit nuk ju thonë mund të thotë shumë!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Parashikimi i parave që prisni të merrni mund t’ju shtyjë të merrni përsipër një sasi ambicioze pune. Sfida mund t’ju emocionojë, por mbani mend se nuk duhet të jetë e vetmja mundësi për të ecur përpara. Hëna e Re e fuqishme në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit mund të qetësojë rrugën për t’u treguar të tjerëve atë që ju nevojitet. Ndërsa aftësia juaj për të siguruar veten është e rëndësishme, po ashtu është e rëndësishme të jeni në gjendje të dini dhe të pranoni kur jeni duke tërhequr më shumë se pesha juaj.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Përcaktimi i vetes suaj aktuale mund të jetë një detyrë e rrëshqitshme. Nga ana tjetër, numërimi i pasurive tuaja ose balancave bankare mund të duket më i lehtë pasi Hëna e Re rimbush shtëpinë tuaj të dytë të burimeve. Ndërkohë që ka kuptim t’i përqendroni përpjekjet tuaja në një detyrë që ju sjell rezultate të menjëhershme dhe të matshme, mund t’ju duhet të jeni të kujdesshëm që gjërat tuaja materiale të mos marrin kuptim përtej qëllimit të tyre të duhur. Nëse ju pëlqen apo jo, ju jeni më shumë se ajo që zotëroni!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dalja në botë është ndoshta një kërkesë imponuese për ju për momentin. Puna e brendshme që keni bërë gjatë periudhave më të qeta dhe më pak emocionuese ka të ngjarë t’ju japë njohuri që ia vlen t’i ndani sa herë që ndiheni më social. Ndërsa Hëna e Re në shenjën tuaj mund të ushqejë absolutisht llojin e ndërveprimit të gjallë në të cilin dihet se shenja juaj lulëzon, mos e merrni si të mirëqenë – mbani mend llojin e pushimit që ju nevojitet për të qëndruar në maksimumin tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Lidhjet me miqtë tuaj mund të rrjedhin pa probleme. Të qenit më i prekshëm emocionalisht se zakonisht duhet t’ia vlejë mundimit, pasi mund të ndiheni të mbështetur këndshëm. Hëna e Re gjallëruese bie në Shtëpinë tuaj të 12-të të Sekreteve, kështu që ju mund të zgjidhni të zbuloni diçka që nuk ua keni thënë njerëzve më parë. Edhe pse me siguri e keni përtypur këtë informacion për një kohë të gjatë, mbani mend se është informacion i panjohur për audiencën tuaj. Reagimet e tyre spontane mund t’ju japin njohuritë e reja që ju nevojiten.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një mundësi profesionale mund të duket mjaft tërheqëse, edhe nëse disa nga detajet financiare janë paksa të paqarta. Ndërsa në fund do t’ju duhet t’i besoni intuitës suaj për të marrë vendimin që është i duhuri për ju, hëna e re fuqizuese në Shtëpinë tuaj të 11-të të Rrjeteve ju ofron një shans të shkëlqyeshëm për t’u kontaktuar me bashkëmoshatarët tuaj dhe për të marrë mendimin e tyre për çdo gjë që po mendoni. Nëse arrini në përfundimin se nuk është përshtatja e duhur, duhet të jeni të pozicionuar mirë për të gjetur diçka tjetër që është.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shpirti juaj aventurier tani mund të tërheqë vëmendjen e dikujt që dëshironi t’i bëni përshtypje. Ndërsa angazhoheni, pjesa e vështirë ka të ngjarë të jetë të dini se ku përfundon realiteti juaj dhe ku fillojnë aspiratat tuaja. Ju mund të hezitoni të ndani atë që ju duket e mërzitshme dhe e përditshme. Mos harroni se magjia juaj nuk është vetëm në gjënë më emocionuese që keni bërë ndonjëherë (ose keni menduar të bëni). Veçantia juaj autentike është një dhuratë për botën edhe nëse nuk largoheni kurrë nga vendlindja juaj, kështu që jini të sinqertë!

Burimi: Tarot