Horoskopi ditor – 23 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Një batanije ngushëlluese sigurie po ju ofrohet nga universi. Hëna në shtëpinë tuaj të 2-të të pronësisë po përqafon Diellin në shtëpinë tuaj të 4-të të përqendruar te familja për një sextil të bukur, duke ju treguar se tashmë keni gjithçka që ju nevojitet për të arritur shumë nga qëllimet tuaja. Mos u shqetësoni për mundësitë – përkundrazi, përqendrohuni vetëm në realitetin para jush. Për më tepër, një grua e respektuar mund të vijë me disa këshilla të dobishme për të ndryshuar perspektivën tuaj për mirë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Aktualisht, mund të thoni atë që doni të thoni dhe ta bëni atë pa vështirësi. Hëna në shenjën tuaj dhe Dielli në sektorin tuaj të komunikimit po bashkohen në një sekstil të bukur, duke e bërë më të lehtë për ju të arrini si idenë tuaj ashtu edhe dëshirat tuaja. Mblidhni disa miq për një natë argëtuese, ndoshta duke parë një film të ri ose duke parë një restorant të ri të nxehtë. Mund të zbuloni një vend të ri që do të bëhet një vendtakim i rregullt për ju.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një kombinim i këndshëm i produktivitetit dhe lojës mund t’ju frymëzojë tani. Hëna në sektorin tuaj nënndërgjegjeshëm po bën një kënd të dobishëm me Diellin në shtëpinë tuaj të dytë të bazuar, duke sjellë realitetin dhe fantazinë në mendjen tuaj. Nën këtë shtrirje, zgjidhjet e problemeve të vjetra mund të dalin nga vendet më të papritura. Mbani një mendje të hapur dhe lëreni universin t’ju çojë kudo që të mundet, sepse duhet të përfundoni në vijën e finishit më shpejt nga sa e prisnit.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Dita e sotme ka të bëjë vetëm me të qenit mirënjohës për njerëzit në jetën tuaj, veçanërisht për ata miq që ju bëjnë të ndiheni pjesë e një komuniteti. Hëna në shtëpinë tuaj të 11-të të grupeve dhe lidhjeve po vjen në një sekstil të këndshëm me Diellin në shenjën tuaj, duke sjellë miqtë në derën tuaj të përparme, duke shpresuar se do të dilni dhe do t’u bashkoheni atyre. Është një ide e mirë t’i thoni po çdo ftese që ju vjen, sepse ato praktikisht janë të garantuara se do të përfundojnë me përvoja tepër të dobishme.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Diçka e veçantë po vjen në rrugën tuaj – mund të mbërrijë aq papritur sa duket se është ndezur nga askund. Hëna në sektorin tuaj të karrierës po lidhet me Diellin në sferën tuaj nënndërgjegjeshëm, duke ju ndihmuar të fluturoni më tej se kurrë dhe të arrini lartësi të reja të mrekullueshme. Ju keni aftësinë për të siguruar mbështetje dhe për të gjetur ndihmë pa pasur nevojë të kërkoni shumë, kështu që nëse keni nevojë për një ndihmë, atëherë njoftoni njerëzit! Ju mund të merrni më shumë sesa mund të kishit shpresuar.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Mundësi të panumërta po ju presin aktualisht në botë! Hëna e këndshme në shtëpinë tuaj të 9-të të ideve dhe eksplorimit kuptimplotë është aleate me Diellin e plotfuqishëm në shtëpinë tuaj të 11-të të përqendruar në komunitet, duke ju kujtuar se çdo kufi që mund të perceptoni shpesh janë pak më shumë se pjellë e imagjinatës suaj. Edhe muret që janë të vështira për t’u kapërcyer vetë nuk janë të pakapërcyeshme! Njerëz të tjerë mund t’ju ndihmojnë t’i rrëzoni ata, kështu që mbani mend se jeni më të fortë me miqtë në krah.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përpjekja e pjesshme ndoshta nuk do t’ju sjellë shumë shpërblime në këtë kohë. Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të të angazhimit intensiv dhe parave të mëdha po lidhet me Diellin në sektorin tuaj të karrierës, duke e bërë më të lehtë se zakonisht t’i jepni gjithçka kur bëhet fjalë për ambiciet tuaja. Me këtë energji që ju nxit, mund të bëni përparim të madh në punë ose të fitoni një bonus të mundshëm për një punë të kryer mirë. Mos kini frikë të kërkoni çmimet që keni fituar!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Njerëzit mund t’ju ofrojnë mundësi të shumta për të shijuar jetën në këtë moment. Hëna në sektorin tuaj të marrëdhënieve po plotëson Diellin në Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit, duke i shtuar një prekje pozitiviteti të kësaj bote gjithçkaje me të cilën bini në kontakt. Në vend që të përpiqeni të kontrolloni gjithçka, rrini duarkryq dhe lëreni dikë tjetër të marrë timonin. Do të keni mjaft kohë për t’u kënaqur gjatë udhëtimit, kështu që thjesht relaksohuni dhe shikoni se ku do të përfundoni.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të lëvizni malet sot – vetëm nëse besoni në veten tuaj. Hëna është në shtëpinë tuaj të 6-të të punës ditore, duke ju ndihmuar të performoni me efikasitetin maksimal dhe ajo do t’i bëjë një sekstil të dobishëm Diellit në Shtëpinë tuaj të 8-të të Shumave dhe Transformimeve. Me këto zona të grafikut tuaj në qendër të vëmendjes, ju jeni të fuqizuar për të dalë atje dhe për të trajtuar çdo detyrë të jashtëzakonshme që mund të keni vënë në krye. Ju mund t’i hapni ato më shpejt se sa pritej.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Mund të argëtoheni më shumë me dikë në krah sesa me veten tuaj. Universi ju thërret që ta shijoni ditën sa më shumë që të jetë e mundur, veçanërisht kur Hëna në shtëpinë tuaj të 5-të argëtuese e bën sekstil Diellin në sektorin tuaj të partneritetit për t’ju dërguar një ndihmë të vogël shtesë. Ftoni dikë të veçantë për një ditë aktivitetesh që sjellin një buzëqeshje në fytyrën tuaj! Edhe nëse nuk mund t’i dedikoni të gjithë ditën argëtimit, të paktën bëni disa orë larg.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

E sotmja është e gjitha për të ushqyer veten! Nuk është koha për t’u shqetësuar për orarin apo opinionet e dikujt tjetër. Kujdesi për veten theksohet pasi Hëna në sektorin tuaj emocional lidhet me Diellin në sektorin tuaj të mirëqenies, duke ju ndihmuar t’i merrni gjërat ngadalë dhe të dëgjoni sa më shumë trupin tuaj. Nuk ka nevojë të detyrosh asgjë nën këto yje. Konsideroni të bëni diçka që ju bën të ndiheni më mirë në një nivel fizik.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Me siguri keni shumë për të thënë tani, Peshq! Hëna frymëzuese në shtëpinë tuaj të 5-të krijuese po shtrihet në të gjithë qiellin për të bërë sekstil Diellin në shtëpinë tuaj të tretë vokale, duke e bërë të lehtë për ju që t’i ktheni mendimet dhe idetë tuaja në diçka konkrete. Edhe nëse nuk jeni plotësisht të sigurt se çfarë dëshironi të ndani me njerëzit, përpiquni të lini pak kohë për të regjistruar mendimet tuaja. Ajo që del mund t’ju befasojë në mënyra të këndshme.

Burimi: Tarot