Horoskopi ditor – 24 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Burimi juaj i vetëvlerësimit mund të ndryshojë në këtë moment. Përparimi material mund të mos ecë aq shpejt sa e prisnit – dhe nëse shpresonit se kjo do të mbulonte diçka tjetër që e shihni si një goditje të dukshme kundër jush, kjo mund të provokojë njëfarë ankthi. Megjithatë, nëse shikoni brenda, mund të jeni më të kënaqur me atë që gjeni sesa prisni. Merrni kontakt me atë që keni në zemrën tuaj dhe do të shfaqet për të mahnitur botën.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ju mund të jeni të etur për të ndryshuar mënyrën se si e prezantoni veten këto ditë. Problemi? Frenimet që lidhen me edukimin tuaj mund t’ju japin një moment pauzë. Është e nevojshme të bëni një pushim për të pranuar atë që po ndodh. Ju mund të shqetësoheni se largimi nga disa pjesë të sfondit tuaj do të thotë të hidhni poshtë gjithçka. Megjithatë, ju jeni në kontroll të procesit. Kërkoni qëllimisht pjesët e trashëgimisë suaj që janë të rëndësishme për ju – kjo mund t’ju ndihmojë të hiqni atë që nuk është më e dobishme.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Njohja e anës suaj intuitive mund të jetë rraskapitëse në këtë pikë. Ndoshta është koha për të integruar një breshëri njohurish të fundit në jetën tuaj rutinë në vend që të shtyni për rritje të mëtejshme. Biseda me miqtë për procesin tuaj mund t’ju tregojë se keni mësuar më shumë nga sa mendoni kohët e fundit. Ndonjëherë është më mirë nëse nuk dilni shumë përpara se të gjithë të tjerët – në këtë mënyrë, mund të qëndroni mjaft afër për të komunikuar lehtë dhe për të kuptuar njëri-tjetrin. Merrni të tjerët me vete për udhëtim!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju keni shumë për t’i ofruar botës. Të kujtuarit e miqve dhe të njohurve të rinj që kanë ardhur në jetën tuaj kohët e fundit mund t’ju kujtojë këtë fakt. Ngritja e qëllimshme e këtyre marrëdhënieve – me dhurata materiale, nëse është e përshtatshme, mund të rrisë besimin tuaj sot. Ndërsa e bëni këtë, ju mund të reflektoni se si komuniteti juaj po ju formëson dhe ju ndihmon të ecni drejt qëllimeve tuaja. Jeni thellësisht të ndikuar nga njerëzit me të cilët jeni rrethuar, kështu që përkëdhelini veten për të zgjedhur me mençuri!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Jeta juaj profesionale mund të qetësohet sot. Teksa Urani hapësinor kthehet në retrogradë në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, ky është një shans i shkëlqyeshëm për të mësuar se si të punoni më zgjuar sesa më shumë. Planifikimi i orarit tuaj, ose zhvillimi i një sistemi për prioritizimin e llojeve të ndryshme të detyrave, mund t’ju ndihmojë të krijoni vend për shtytjen tuaj të ardhshme të madhe drejt qëllimeve tuaja. Leximi i asaj që të tjerët kanë shkruar për organizimin dhe produktivitetin mund të jetë i dobishëm. Sigurohuni që të përshtatni çdo këshillë me nevojat tuaja unike.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Procesi i të mësuarit fillon me urinë për informacion, por ka më shumë se kaq! Urani kurioz kthehet në retrogradë në shtëpinë tuaj të 9-të intelektuale sot, kështu që mund të jetë koha për të bërë disa shënime në librat dhe bloget që keni lexuar kohët e fundit përpara se të kërkoni ushqim të freskët për trurin. Ju ndoshta keni pasur një skedë shfletuesi që provokoi mendime të thella të hapura për një kohë, kështu që bëni bisedën ose shkruani hyrjen në ditar që ju lejon ta mbyllni atë. Mbani mend: ajo që është vërtet e rëndësishme do të mbetet me ju.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ju mund të përjetoni një lemzë në përpjekjet tuaja për të dalë nga një angazhim kufizues. Ndërsa Urani i zhveshur fillon të lëvizë retrogradë në Shtëpinë tuaj të 8-të të Burimeve të Përbashkëta sot, mund të duket sikur ka gjithmonë një gjë tjetër që duhet të bëni përpara se të keni lirinë që dëshironi. T’u drejtoheni miqve tuaj për mbështetje mund t’ju ngushëllojë, por do t’ju ndihmojë të jeni të qartë se çfarë dëshironi prej tyre. Nëse jeni duke kërkuar për simpati në vend të këshillave, thuani kështu.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Puna juaj e palodhur mund t’ju fitojë njëfarë njohjeje tani., Ka të ngjarë të ndjeni të gjithë udhëtimin që ju desh për të arritur në këtë pikë. Nga ky këndvështrim i besimit në arritjet tuaja, ndoshta do të përballoni çdo ndërprerje në marrëdhëniet tuaja me hapa të shpejtë. Ndërsa veprimet e të tjerëve nuk janë nën kontrollin tuaj ashtu siç janë përpjekjet tuaja, ju keni mjaft për vete saqë mund të ngriheni në këmbë pavarësisht. Përqendrohuni te vetja dhe lërini të gjithë të tjerët të punojnë vetë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një qasje e shpërndarë për të përmirësuar shëndetin tuaj mund të rezultojë e kundërt. Nëse kohët e fundit keni bërë ndryshime të shumta në dietën tuaj ose stilin e jetesës, mund ta keni të vështirë të vazhdoni me të gjitha ato. Në këtë pikë, megjithatë, ju ndoshta keni një ndjenjë se cilat rregullime ju rezonojnë më shumë. Ju mund ta përdorni këtë informacion për të bërë një plan të përditësuar që thekson atë që funksionon dhe lë jashtë atë që nuk është më e nevojshme. Mos harroni se përvoja juaj është një formë e vlefshme e të mësuarit!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Kujtimet e forta nga jeta juaj e hershme mund të jenë për shqyrtim. Për fat të mirë, tani mund të jeni në gjendje të shihni disa gjëra që ishin të dhimbshme në atë kohë nga një këndvështrim më i madh, duke qetësuar ndjenjat e vazhdueshme të vështira. Me Uranin krijues që kthehet në retrogradë në shtëpinë tuaj të 5-të fëmijërore duke filluar nga sot, ju jeni të pajisur për t’u lidhur me një pjesë të pafajshme të vetes. Tani që jeni mjaftueshëm i madh për ta mbrojtur atë siç duhet, ka më shumë gjasa të përjetoni potencialin e tij për kënaqësi të vërtetë. Argëtohuni dhe jini të sigurt!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Dëshira juaj për shumëllojshmëri në jetën tuaj private mund të godasë një pengesë. Ndërsa Urani tronditës kthehet në retrogradë në shtëpinë tuaj të 4-të të brendshme sot, ritmi i ndryshimit në shtëpi mund të ngadalësohet. Pavarësisht nëse është një projekt rimodelimi që dëshironi ta përfundoni ose një dramë familjare për të cilën jeni lodhur duke dëgjuar, gjërat ka të ngjarë të rrokullisen për një kohë. Ju mund të mos dëshironi ta dëgjoni, por edhe mendimet e të tjerëve kanë rëndësi! Provoni të përdorni qetësinë në veprim për të mbledhur reagime të sinqerta nga ata që janë të përfshirë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të thirreni për të dhënë llogari për disa nga gjërat e egra që keni thënë së fundmi. Me Uranin e mprehtë që kthehet në retrograd në Shtëpinë tuaj të Tretë të Komunikimit sot, çdo gjë që dukej qesharake në këtë moment mund të tingëllojë ndryshe jashtë kontekstit. Nga ana tjetër, ndoshta je edhe më i zgjuar se sa e kishit menduar, pas dëgjimit të dytë. Ndoshta ka një ide vërtet të mirë për të përmirësuar rutinat tuaja të përditshme të fshehura brenda një monologu budalla. Nuk do ta dini se sa mirë funksionon derisa ta provoni!

Burimi: Tarot