Horoskopi ditor – 24 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ambicia juaj profesionale mund të jetë e tepërt për një nga marrëdhëniet tuaja të ngushta tani. Është mirë të ndiheni keq nëse personi tjetër bën një gërmim të çuditshëm se si nuk keni më kohë për të, por përpiquni të mos ndiheni sikur keni dështuar plotësisht. Pasi të keni marrë pak kohë për t’u qetësuar nga çdo provokim, mund të jeni në gjendje t’i diskutoni gjërat me ta. Ndershmëria e thellë mund t’ju ndihmojë të dy të trajtoni problemet tuaja reale.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Puna mund të kërkojë shumë nga ju në këtë kohë. Mund ta kuptoni se përpjekja që po bëni bëhet më e durueshme nëse keni një ide se për çfarë po punoni. Bërja e planeve me dikë të afërt për të shkuar në një udhëtim ose për të marrë një klasë së bashku mund të jetë pikërisht ajo që ju duhet për t’ju kujtuar se keni ende një jetë personale! Nëse nuk dini me kë të planifikoni të shkoni, fluturimi vetëm mund t’ju japë mundësinë të takoni miq të rinj.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të dëshironi të përqendroheni te vetja sot, por përgjegjësitë tuaja ndaj një personi tjetër në jetën tuaj mund t’ju pengojnë. Ndërsa mund të ndiheni të zemëruar për atë ndërhyrje në orarin tuaj, mund të jeni në gjendje të futeni në një zakon vërtet produktiv sapo të filloni të punoni në detyrën në fjalë. Edhe nëse nuk është aq argëtuese sa çdo gjë tjetër që keni pasur në mendje, mund të jeni krenarë që mund ta hiqni atë nga lista juaj e detyrave.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Këmbëngulja që kushdo që jeton me ju duhet t’i bëjë gjërat sipas jush mund të jetë një recetë për tension në këtë kohë. Në vend të kësaj, përpiquni t’i siguroni të gjithëve hapësirë të mjaftueshme për të gjetur stilin e tyre – mund të befasoheni këndshëm nga rezultatet! Mund të rezultojë se të gjithë jeni më afër të njëjtës faqe nga sa prisni. Marrja e shumicës së asaj që dëshironi pa grindje do të jetë më e lehtë sesa përballja me një konfrontim mbi përpjekjen për të marrë çdo pjesë të saj.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ju mund të jeni në gjendje të punoni shumë sot, por mund të mos dëshironi të flisni për këtë. Sa më shumë të përpiqeni t’i përgjigjeni me mirësjellje dikujt që ju shqetëson me pyetje, aq më shumë pyetje mund të kenë për ju. Opsioni më i mirë mund të jetë thjesht t’u thoni atyre se duhet të punoni pandërprerë, sepse ka të ngjarë të lodheni më shpejt se sa ata të marrin një aluzion. Kur mendoni se mund të përqendroheni pa u shqetësuar, produktiviteti juaj mund të rritet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Dëshira juaj për t’u argëtuar mund të mos largohet vetëm sepse nuk i keni lënë vend në një buxhet të ndërtuar me kujdes. Gjërat që nuk i pranoni ndoshta kanë mënyra për të sabotuar planet tuaja, kështu që mund të jeni më mirë të jeni realistë për nevojën tuaj për kënaqësi. Biseda me dikë të cilit i besoni mund t’ju ndihmojë të gjeni ekuilibrin e duhur midis prioriteteve tuaja konkurruese. Ndërsa ju duhet të vendosni përfundimisht se çfarë funksionon për ju personalisht, të dëgjuarit për betejat e ngjashme të njerëzve të tjerë mund të jetë qetësuese.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Pohimi i vetes mund të jetë irritues sot, pasi mund të duket sikur kërkesat e dikujt tjetër në familjen tuaj janë gjithmonë më të rëndësishme se çdo gjë që ju nevojitet. Për fat të mirë, përpjekjet për të zgjidhur problemet tuaja në shtëpi mund të shkojnë më mirë se zakonisht për ju tani. Mund të rezultojë se ndonjëherë mënyra më e lirë për t’u marrë me gjërat është me para. Edhe pse shikimi i portofolit tuaj ka kuptim, mbani mend se koha dhe shëndeti juaj janë gjithashtu burime të kufizuara dhe të vlefshme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Fshehja e asaj që dëshironi nuk do të jetë e lehtë tani. Marsi i vendosur hyn sot në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimit, duke ju bërë më se gati për të qenë të drejtpërdrejtë. Rezultatet më të mira mund të gjenden duke folur qartë, pasi ka të ngjarë të tingëlloni manipulues nëse përpiqeni të frenoni ndonjë detaj përkatës. Njerëzit me të cilët jeni në kontakt mund t’i përgjigjen në mënyrë të favorshme një argumenti të mirë-mbështetur dhe qëllimet tuaja të dëshiruara do të funksionojnë mrekullisht edhe për ta, kështu që thjesht vazhdoni!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Shpenzimi i parave për të qëndruar me miqtë tuaj mund të jetë joshëse për ju tani, pasi mund të ndiheni të pasigurt nëse shihni se ata kanë disa gjëra që ju nuk i keni. Ndërsa Marsi i sigurt hyn sot në Shtëpinë tuaj të 2-të të Financave, mund të jetë më mirë të kaloni pak kohë vetëm për të gjetur se si mund t’i përdorni burimet tuaja për të arritur qëllimet tuaja. Nevojat tuaja mund të jenë të ndryshme nga ato të kujtdo që po e krahasoni veten, ndaj mësoni të dëgjoni zërin tuaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Të vendosni kufijtë për veten duhet të vijë lehtë sot. Megjithatë, mund të habiteni kur zbuloni se një pjesë e vogël e vetes është ende e shqetësuar për statusin në një mënyrë që nuk do ta prisnit ose që e kishit harruar. Është në rregull t’u drejtoheni miqve tuaj për të marrë ndihmë për të hequr qafe këtë frenim. Ndonëse mund të mos reagoni mirë kur ju thuhet në mënyrë të çuditshme që ta largoni atë, vetëm nëse dikush dëgjon shqetësimet tuaja mund t’ju lejojë të arrini një përgjigje të kënaqshme në mënyrën tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Puna e vështirë në prapaskenë aktualisht mund t’ju fitojë respektin e njerëzve me autoritet. Megjithëse mund të mos merrni njohje publike për momentin, mund të jeni më me ndikim nga sa e kuptoni në formësimin e drejtimit të çdo gjëje për të cilën po punoni. Të qenit të vetëdijshëm për ndikimin që keni mund t’ju ndihmojë të vendosni se si ta përdorni me mençuri. Ju mund të jeni në gjendje të lini mënjanë me mend egon tuaj dhe të bëni zgjedhje që do të sjellë përfitime për të gjithë të përfshirët – për fat të mirë, “të gjithë” ju përfshin gjithashtu dhe ju!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të jeni të motivuar për të ngritur angazhimet tuaja ndaj miqësive ose organizatave sot! Marsi i fuqishëm hyn në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve dhe ju nxit të shkoni përpara. Përpara se të filloni të punoni, përpiquni t’i kushtoni disa mendime se me çfarë niveli intensiteti jeni vërtet gati të përballeni. Këmbëngulja për të diskutuar çështje shumë personale mund të jetë e pakëndshme për të gjithë të përfshirët. Megjithatë, fillimi i një bisede intelektuale ose filozofike mund të jetë thellësia e duhur për ju dhe bashkëpunëtorët tuaj për momentin.

Burimi: Tarot