Horoskopi ditor – 24 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Pjesa më frustruese e të qenit të zemëruar sot mund të jetë të mos e dini pse jeni të zemëruar. Për fat të mirë, emocionet tuaja duhet të bëhen pak më të qarta pasi Marsi, planeti sundues i sigurt i shenjës suaj, të hyjë në terrenin e tij. Nuk duhet të shpenzoni kaq shumë kohë duke lexuar çdo provokim të vogël, pasi bota fillon të përputhet me qasjen tuaj të preferuar të drejtpërdrejtë. Kur jeni në gjendje të ndiqni qëllimet tuaja pa ndërhyrje, ka të ngjarë të ndiheni më mirë për t’i bërë gjërat. Ju mund t’i zgjidhni detajet më vonë!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Miqtë tuaj mund t’ju çmendin tani, pasi drama në rrethet tuaja shoqërore ka të ngjarë të shpërthejë nga askund. Përmbajtja mund të jetë aq konfuze sa nuk është e qartë se kujt anën e kujt duhet të mbani. Mundësia juaj më e mirë është ndoshta të largoheni nga situata dhe të kaloni pak kohë vetëm. Ju mund të mos jeni në gjendje t’i zgjidhni problemet e të tjerëve, por mund të përparoni drejt një kuptimi më të mirë të motivimeve dhe emocioneve tuaja nëse bëni përpjekje të përqendruara.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një personazh autoriteti me të cilin përballeni mund të duket kapriçioz dhe papritur emocional sot. Nëse ata kalojnë kufirin për t’ju trajtuar në mënyrë të padrejtë, nuk keni pse ta merrni të vetëm keqtrajtimin! Për shkak se Marsi i fuqishëm hyn në Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit duke filluar nga sot, ju jeni të pajisur mirë për të krijuar aleanca me bashkëmoshatarët tuaj. Përsëritja kundër padrejtësisë si grup mund t’ju sjellë rezultate më të dobishme sesa çdo person i vetëm do të ishte në gjendje të arrinte vetë, prandaj bëni përpjekje për t’u bashkuar.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Sot mund të bëheni emocional në mbrojtje të besimeve tuaja. Përpara se të sulmoheni kundër dikujt që duket se po e kërcënon, përpiquni të ndaleni dhe të mendoni se cilat janë qëllimet tuaja më të rëndësishme. Ndërsa Marsi i sigurt hyn në Shtëpinë tuaj të 10-të të Lidershipit duke filluar nga sot, ju mund të jeni në gjendje të ndërmerrni veprime të qëndrueshme që realizojnë diçka vërtet të rëndësishme për ju. Kjo mund të përfshijë sjelljen e idealeve tuaja në realitet në një farë mënyre. Ndërkohë, mos e shpërdoroni përpjekjen tuaj për njerëz që nuk ia vlejnë!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Përcaktimi i kufijve ku ndani një hapësirë ose pronë me të tjerët mund të jetë veçanërisht i rëndësishëm në këtë kohë. Nëse gjërat sapo janë supozuar, dikush ka të ngjarë të ofendojë duke shkelur fushën tuaj të përgjegjësisë, ndoshta pa kuptim – ose mund t’ia bëni ju këtë. Në vend që të reagoni në mënyrë dramatike ndaj provokimit ose të qëndroni në mbrojtje, përdorni këtë mundësi për të shkruar rregulla më të qarta që duhet të parandalojnë mosmarrëveshjet e këtij lloji të ndodhin në të ardhmen. Jini realist, jo idealist, për nevojat e secilit person.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Marrëdhëniet tuaja të ngushta mund të ndihen tepër intensive sot. Nëse nuk mund ta kuptoni pse keni një konflikt me një mik ose anëtar të familjes që është i rëndësishëm për ju, merrni parasysh mundësinë që mund të jetë për shkak të dëshirës për afërsi – dikush që dëshiron një intimitet më të thellë emocional dhe nuk di se si ta arrijë atë, mund të fillojë një grindje në mënyrë që të ndihet i lidhur. T’i tregoni këtij personi se mund të lidheni me të në mënyra më të shëndetshme ka potencialin për të zgjidhur problemin tuaj.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Kryerja e përgjegjësive tuaja mund të jetë e vështirë tani, veçanërisht nëse vendi ku mbarojnë detyrat tuaja nuk është përcaktuar mirë. Ky mund të rezultojë të jetë më shumë një problem marrëdhëniesh sesa ndonjë gjë që ka të bëjë me detyrën aktuale në fjalë. Ndërsa Marsi individualist hyn në shtëpinë tuaj të 7-të të të tjerëve duke filluar nga sot, ju mund të shihni se ku duhet të ngriheni për veten tuaj. Megjithatë, kufijtë e duhur mund t’ju ndihmojnë të shijoni më shumë njëri-tjetrin, ndaj mos kini frikë nga kufijtë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një prizë krijuese mund të jetë mjaft e vlefshme për ju tani. Kur jeni të zhytur në mendime dhe të vëmendshëm ndaj detajeve, keni potencialin për të kapur energjinë që impresionon të tjerët në një vepër arti të ngjashme. Edhe diçka aq e thjeshtë sa një meme veçanërisht e zgjuar mund të jetë gjëja për të pasqyruar çdo sjellje tepër dramatike të njerëzve përreth jush, aq sa ata mund të qeshin me padurim me veten e tyre. Do t’ju duhet t’i ktheheni punës praktike së shpejti, kështu që shijoni këtë mundësi për argëtim sa të keni mundësi.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Drama familjare mund të dalë vërtet jashtë kontrollit sot. Nëse dikush i përfshirë nuk ka hapësirën që i nevojitet për të marrë vendimet e veta, ata mund të sulmojnë në një mënyrë që vetëm i komplikon gjërat më tej. Pavarësisht nëse jeni duke përjetuar atë lloj shtypjeje ose jeni ai që po tregoheni të mbingarkuar ndaj të tjerëve, ka të ngjarë të përfitoni nga një kohë e kaluar e fokusuar në atë që ju bën personalisht të lumtur. Marrja e kësaj perspektive mund t’ju kujtojë se si ndihen kufijtë e mirë – lëreni të udhëheqë se si i trajtoni marrëdhëniet tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Emocionet tuaja mund të sjellin më të mirën tuaj sot, veçanërisht kur filloni të flisni. Megjithëse mund të ndiheni fort për një temë që po diskutohet, të folurit me njerëzit në një mënyrë që kërkon t’i fajësojë ata në veprim ka të ngjarë të rezultojë mbrapsht. Nëse nuk mund t’i bindni ata të bëjnë atë që dëshironi me mjete që janë të drejta për të gjithë, mund t’ju duhet të përqendroni energjinë tuaj në një fushë që ju me të drejtë mund ta kontrolloni. Nuk ka turp të tërhiqeni në terrenin tuaj.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një histori e mirë vajtimi mund të ketë sukses në nxjerrjen e parave prej jush sot. Ndërsa Hëna edukative takohet me Neptunin e dhembshur në Shtëpinë tuaj të 2-të të Financave, mund të dëshironi vërtet t’i rregulloni gjërat për dikë që ju thotë se po vuan. Megjithatë, përpara se të hapni portofolin, sigurohuni që të bëni disa pyetje dhe të merrni më shumë nga faktet. Shumë situata që duken urgjente mund të presin një ditë, kështu që merrni kohën që ju nevojitet për të marrë një vendim me të cilin do të jeni plotësisht të kënaqur.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Hedhja e peshës suaj mund të jetë joshëse për momentin dhe mund t’ia dilni. Megjithatë, mbani mend se do t’ju duhet të përballeni me realitetin shumë shpejt! Duke filluar nga sot, Marsi praktik hyn në Shtëpinë tuaj të Dytë të Burimeve. Për javët e ardhshme, nuk do të jeni në gjendje të dilni me bllof nga telashet aq lehtë sa mund të jeni mësuar. Shtyni veten të përqendroheni në faktet, edhe kur ato nuk ju favorizojnë – të tjerët duhet ta vërejnë dhe respektojnë përpjekjen.

Burimi: Tarot