Horoskopi ditor – 24 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mënyra se si i trajtoni financat tuaja është aktualisht në qendër të vëmendjes kozmike. Hëna në sektorin tuaj të të ardhurave po sinkronizohet me Uranin, planetin e ndryshimit, duke ju dhënë dëshirën për të mburrur! Nëse diçka me shkëlqim tërheq vëmendjen tuaj, atëherë mund ta keni të vështirë ta mbani portofolin tuaj të mbyllur dhe për sa kohë që ia vlen paratë, nuk ka asgjë të keqe të trajtoni veten. Ju gjithashtu mund të gjeni një mënyrë të re për të fituar, prandaj jini të gatshëm të mendoni jashtë kutisë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ndryshimi, qoftë i vogël apo i madh, nuk është aspak i padiskutueshëm për ju. Hëna në shenjën tuaj është në të njëjtën faqe me Uranin rebel, duke ju dhënë një ndezje frymëzimi që mund ta ndezni në një flakë të bukur. Ndoshta ka ardhur koha të provoni një model flokësh të ri ose të bëni një tatuazh për të cilin keni menduar prej vitesh. Thënë kjo, nuk duhet të jetë një transformim i madh mjafton që të ndihesh sikur diçka është ndryshe.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kapaciteti juaj aktual mendor mund t’ju befasojë, Binjakë. Hëna e zhytur në mendime po rreshtohet në një lidhje të fuqishme me Uranin eklektik, duke dërguar valë tronditëse që valëviten në sektorin tuaj nënndërgjegjshëm. Ju madje mund të ndiheni sikur po merrni sinjale nga diku përtej mendjes suaj, siç është sfera shpirtërore, kështu që shikoni nëse mund të deshifroni se çfarë po përpiqen të përcjellin këto mesazhe. Shikimi midis rreshtave mund t’ju çojë drejt diçkaje vërtet të veçantë, e cila mund të ketë aftësinë për të transformuar të ardhmen tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Bashkëmoshatarët janë më se të aftë për t’ju befasuar tani. Ekziston një lidhje e fuqishme midis Hënës dhe Uranit, që të dyja janë në Shtëpinë tuaj të 11-të të Grupeve dhe Lidhjeve Sociale, duke i nxjerrë njerëzit nga hijet për të kërkuar vëmendjen tuaj. Nëse jeni ndjerë të ndenjur në miqësitë tuaja, atëherë sot mund të takoni dikë ose një grup të tërë njerëzish që ndihen si një frymë e pastër. Biseda me të panjohur ose të njohur mund t’ju fitojë miq të rinj të mrekullueshëm!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një ndryshim në frontin e karrierës mund të jetë pikërisht ajo që urdhëroi mjeku. Qiejt shkëlqejnë ndërsa Hëna dhe Urani përqafohen në shtëpinë tuaj të 10-të profesionale, duke ju dhënë shtytjen e përsosur për t’i treguar të gjithëve se sa i gjithanshëm jeni. Në vend që t’i bëni gjërat sipas librit siç jeni mësuar, merrni parasysh të eksploroni mënyra të reja për të përmbushur kërkesat për kohën dhe energjinë tuaj. Pak zgjuarsi mund t’ju krijojë një perspektivë të re për të forcuar veten në botë.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Rrethanat e pazakonta mund të ndikojnë në botën përtej derës suaj të përparme. Hëna në Shtëpinë tuaj të 9-të të Filozofisë dhe Mësimit të Lartë po bashkon duart me Uranin ikonoklast, duke rrëzuar kufijtë tuaj aktualë dhe duke ju treguar një gjendje më të lirë mendore. Një shans për të zgjeruar horizontet tuaja mund të vijë atëherë kur nuk e prisni, prandaj jini të gatshëm dhe gati t’i përgjigjeni universit kur ai thërret emrin tuaj. Nuk ka kufizime që ju pengojnë, kështu që shkoni sa më larg që mundeni!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Shanset për të transformuar veten në mënyra të fuqishme janë të shumta në jetën tuaj për momentin. Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të të sekreteve të thella po takohet me Uranin rebel, duke ju nxitur të krijoni lidhje të reja dhe të shtyni kufijtë e asaj që keni eksploruar më parë. I njëjti sektor merret edhe me shuma të mëdha parash, kështu që mund të ketë disa biseda të hapura rreth çështjeve financiare. Për fat të mirë, ju duhet të jeni në gjendje t’i drejtoni ata në favorin tuaj nëse i mbani sytë nga çmimi.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një partner mund të tronditë botën tuaj sot ose të paktën mund t’ju kapë në befasi. Hëna po kalon nëpër Shtëpinë tuaj të 7-të të Bashkëpunimit me të tjerët, duke e kthyer vëmendjen tuaj te çështjet e cilësisë dhe barazisë. Një person i rëndësishëm mund të hedhë disa topa kurbeti në rrugën tuaj kur ju nuk e prisni atë, ndoshta duke kërkuar nga ju më shumë se sa ishit të përgatitur të jepnit. Nga ana tjetër, falë ndikimit befasues të Uranit, ata kanë një shans për të sjellë disa mundësi të mrekullueshme në rrugën tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Mos kini frikë të lëvizni trupin tuaj! Zona juaj e mirëqenies ndriçohet ndërsa Hëna dhe Urani bashkohen për një lidhje të veçantë, duke ju frymëzuar të dilni nga çdo rrugë dhe të provoni diçka të re. Përpiquni të bëni djersë duke bërë diçka të ndryshme që sjell një buzëqeshje në fytyrën tuaj, si vallëzimi ose ecja në ecje në ndonjë gjë që nuk e keni provuar më parë. Shmangni të njëjtën rutinë të vjetër, sepse pothuajse patjetër do të ndiheni sikur po goditni një mur nëse nuk i ndryshoni gjërat.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Është një ditë e mirë për t’u ngjyrosur jashtë linjave. Frymëzimi artistik mund të qetësojë shpirtin tuaj ndërsa Hëna dhe Urani lidhen në Shtëpinë tuaj të 5-të të Gëzimit dhe Eksitimit, duke e bërë këtë një moment të përsosur për të lënë intuitën tuaj të marrë timonin dhe të shihni se çfarë mund të bëni! Është në rregull të përqendrohesh thjesht në argëtimin në këtë kohë. Mbani një sy për shanset për të shijuar veten për t’u shfaqur në çdo cep – nuk do të dëshironi t’i humbisni ato.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Diçka e papritur mund të ndodhë nën çatinë tuaj në çdo moment. Hëna dhe Urani po takohen për një lidhje të gjallë në Shtëpinë tuaj të 4-të të Shtëpisë, kështu që një anëtar i familjes ose shoku i dhomës mund t’i shkundë gjërat kur nuk e prisni. Nëse një person nuk është shkaku i kësaj surprize, atëherë mund t’ju duhet të kujdeseni për disa çështje rreth shtëpisë, si një rubinet që rrjedh ose një llambë e djegur. Çfarëdo që të ndodhë, diçka është praktikisht e garantuar që të kërkojë vëmendjen tuaj!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Jeta mund t’ju çojë në disa drejtime të pazakonta. Hëna në shtëpinë tuaj të tretë të fokusuar në komunitet, bashkëpunon me Uranin, duke i shtuar diçka më të veçantë lagjes suaj lokale. Dilni atje dhe shikoni se çfarë po ndodh – shanset janë të mëdha që të zbuloni diçka mjaft intriguese, si një bar ose kafe të re, ose potencialisht të takoni dikë të këndshëm që kalon shpejt nga i huaji në mik. Të qenit i gatshëm për të bashkëvepruar me njerëzit duhet t’ju sjellë disa rezultate argëtuese.

Burimi: Tarot