Horoskopi ditor – 24 shkurt 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Të kesh imazhin e duhur mund t’ju ndihmojë të përparoni aktualisht. Aftësitë tuaja krijuese mund të jenë më të akorduara se zakonisht, por kjo nuk do të ndihmojë nëse nuk vihen re. Pa shumë përpjekje, ndoshta mund ta promovoni veten si personi që dëshironi të jeni! Jo të gjitha këshillat që merrni nga miqtë do të jenë të besueshme. Nuk ka asgjë të keqe t’i dëgjoni ata, por në fund, do t’ju duhet të zgjidhni rrugën tuaj.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Një mënyrë tjetër e të menduarit mund të tërheqë idealizmin tuaj aktualisht. Ndryshimi i mënyrës se si e shikoni botën dhe vendin tuaj në të mund t’ju bëjë të kuptoni se sa vleni vërtet. Vlen të kujtohet se jo të gjithë rreth jush do të jenë aq të këndshëm sa do të dëshironit të ishin! Ju mund t’ju duhet të flisni shpejt për të shmangur përfshirjen në një skandal të vogël, por për sa kohë që mbani zgjuarsinë tuaj për ju, gjërat duhet të shkojnë mirë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një biznes në dukje i mirë mund të vendoset në këmbët tuaja nga një i njohur apo koleg sot. Fatkeqësisht, nëse kërkoni më shumë detaje, e gjithë kjo mund të duket e mjegullt. Mund të ndodhë që pikëpamjet e tyre për financat e nevojshme të jenë paksa në anën joreale. Plus, gërmimi pak më thellë mund të zbulojë disa implikime ligjore që ju shqetësojnë. Mund të jetë më mirë të largoheni plotësisht – ose të paktën një hap prapa – derisa gjithçka të zgjidhet për kënaqësinë tuaj.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ju lehtë mund të drejtoheni në teprim për momentin. Dikush mund t’ju premtojë pak argëtim. Nëse nuk ushtroni pak vetëpërmbajtje, mund të përfundoni duke u penduar më vonë – pa fajësuar askënd përveç vetes. T’i kushtoni vëmendje detajeve gjithashtu mund t’ju sigurojë që të mos humbisni një dhuratë ose disa fitime të tjera që mund t’ju vijnë.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Puna mund të jetë shumë më e lehtë kur të gjithë shkojnë mirë si tani. Edhe pse kjo mund të mos thotë që të gjithë do të bëni më shumë, ka të ngjarë të ketë incidente më pak stresuese, të cilat do t’ju lejojnë të bëni punën pa shumë ndërprerje. Ju mund të përfitoni nga atmosfera më paqësore për të parë pikat më të holla të çdo marrëveshjeje që keni nënshkruar. Nëse ata janë shumë kufizues, mund të jetë koha për të negociuar një marrëveshje më të mirë ose madje të largoheni sa më shpejt që të mundeni.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

E sotmja është më shumë për të luajtur sesa për të punuar shumë. Nëse keni nevojë të punoni, ndoshta mund të krijoni pak argëtim për ta bërë atë më të këndshme. Vetëm kini kujdes që të mos shkoni shumë larg! Njerëzit nuk do t’ju marrin shumë seriozisht nëse gjithçka që ju duket se bëni është të bëni rrëmujë. Jeta e përgjithshme mund të jetë më kaotike se zakonisht, kështu që edhe nëse keni shumë kohë të lirë, kini kujdes që të mos pengoni dikë kur ai është i fokusuar në realizimin e gjërave.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Disa gjëra luksoze në shtëpi mund t’ju bëjnë të ndiheni mirë sot. Pavarësisht nëse është diçka shumë e këndshme për darkë ose një qiri aromatik, një nxitje për mjedisin tuaj mund të jetë një nxitje për ju! Megjithatë, përpiquni të mos rrëmbeheni – më shumë nuk është domosdoshmërisht më mirë. Mund të krijoni lehtësisht shqetësim për veten tuaj duke thënë diçka që del e vrazhdë, edhe pse nuk e kishit me qëllim. Për sa kohë që shpjegoni veten dhe kërkoni falje nëse është e nevojshme, nuk ka gjasa të pësoni ndonjë dëm të vërtetë.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Fjalët tuaja mund të duken mjaft poetike sot, edhe nëse zakonisht nuk do ta konsideronit veten aq elokuent. Edhe bisedat e zakonshme mund t’ju japin një kënaqësi të madhe tani! Është një kohë ideale për të bërë miq me fqinjët dhe njerëzit e tjerë me të cilët më parë kishit vetëm një njohje kalimtare. Ekziston ende rreziku që mund të ofendoni një mik duke thënë diçka pak tronditëse. Nëse jeni të kujdesshëm të mbani mend me kë po flisni, ndoshta mund t’i ndaloni ato fjalë përpara se të shpërthejnë.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Ju mund të jeni më të shkurtër në para nga sa mendoni për momentin. Për të qenë në anën e sigurt, bëni një përpjekje për të shmangur prishjen e parave tuaja për gjëra që nuk kanë vërtet rëndësi. Me shumë ide që ju vërshojnë nëpër kokë, mund të jetë e vështirë të vendosni se cilat të ndiqni. Qasja më e lehtë mund të jetë vlerësimi i tyre një nga një në më shumë detaje. Pasi të keni përpunuar implikimet e secilit plan individual, gjërat thjesht mund të bien në vend.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Sido që të dukeni aktualisht, njerëzit janë ndoshta adhurues të mëdhenj të saj – edhe nëse nuk mendoni se jeni në më të mirën tuaj. Nëse ata rreth jush e miratojnë, mund të jetë marrëzi të debatoni me ta. Në fakt, nuk keni nevojë të thoni asgjë. Ju thjesht mund të shijoni komplimentet! Kur bëhet fjalë për ndonjë angazhim më të caktuar, mund t’ju duhet të kontrolloni gjërat përpara se t’i përkushtoheni ndonjë situate. Do të ishte e lehtë të premtoni më shumë sesa mund të jepni.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një nxitje e dhembshurisë suaj mund t’ju bëjë të ndihmoni ata me më pak fat sot. Kjo është e shkëlqyeshme – për sa kohë që ata vërtet duan ndihmën tuaj dhe ju mund të ofroni llojin e mbështetjes që do të bëjë ndryshim për ta. Përndryshe, ju mund të silleni si njeri që sjell telash! Me të gjitha mundësitë e ndryshme përpara jush, mund të jetë e vështirë të zgjidhni se cila është më e mira. Të qenit i qëndrueshëm dhe t’i shihni gjërat do të jetë më e dobishme sesa të kapni çdo ide të re që ju shfaqet në kokë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Aktualisht, me siguri jeni të llastuar për zgjedhjen kur bëhet fjalë për ftesat sociale. Ju nuk mund t’i thoni po të gjithëve që ju kërkojnë t’i bashkoheni, por ndoshta mund të pajtoheni me shumicën dërrmuese. Nëse është dikë që keni dashur ta takoni, kjo është një kohë ideale për të kërkuar një prezantim. Përpiquni të mos shqetësoheni për të shkuar keq – edhe nëse nuk shkon aq mirë sa keni shpresuar, ndoshta nuk është një fatkeqësi. Sapo jeni kthyer atje ku keni filluar.

Burimi: Tarot