Horoskopi ditor – 26 gusht 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të keni një ide të mirë për një aktivitet sot. Megjithatë, mund të jetë sfiduese të bindësh miqtë tuaj për të blerë. Ndërsa Hëna e vëmendshme kalon në shtëpinë tuaj të 6-të të orientuar nga detyra, ndoshta do t’ju duhet të pranoni se keni disa përgjegjësi tuajat që i keni shmangur. Mund t’ju duhet të kujdeseni për gjërat e mërzitshme për mungesë opsionesh të tjera, por kjo ju jep akoma një shans për të përfituar sa më shumë nga disponimi juaj i organizuar. Sigurohuni që të planifikoni kohë argëtuese për një ditë tjetër!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Karriera juaj mund të duket veçanërisht kërkuese për momentin. Ndërsa shqetësimet urgjente grumbullohen në jetën tuaj shtëpiake ose familjare, mund të jeni plotësisht të vetëdijshëm se nuk keni kohë për t’u marrë me to në mënyrën e vëmendshme që dëshironi. Megjithatë, përpara se të ndihmoni të tjerët, mund t’ju duhet të vendosni maskën tuaj të oksigjenit. Të kuptuarit e prioriteteve tuaja më të rëndësishme personale mund t’ju ndihmojë të kontrolloni gjithçka tjetër që ju vjen. Ndërtoni perspektivë për atë që është dhe nuk është një krizë e vërtetë.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Humori i jetës së përditshme mund të tërhiqte vëmendjen sot. Sidoqoftë, njerëzit përreth jush mund të kundërshtojnë çdo përpjekje për të bërë shaka, pasi ata ndoshta janë këmbëngulës për të diskutuar çështje më serioze. Ndërsa mund të ndiheni të keqkuptuar, ndoshta thjesht duhet të jeni realist për kufizimet e një mjedisi të caktuar. Kur Hëna perceptuese lëviz në shtëpinë tuaj të 4-të të rehatshme, ka të ngjarë të gjeni një vend ku mund t’i lëshoni flokët tuaj. Lexojeni dhomën dhe më pas piqni atë!

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Gjetja e ekuilibrit në jetën tuaj financiare mund të jetë një sfidë tani. Ndërsa ju mund të dëshironi të blini diçka që përmirëson ekzistencën tuaj të përditshme, dikush me të cilin ndani financat mund të ulë këmbën. Edhe pse provokimi duket i vogël, ai mund të jetë një katalizator i rëndësishëm për një bisedë më të madhe rreth kufijve. Puna drejt qëllimeve tuaja kryesore është e nevojshme, por ka të ngjarë të humbni motivimin nëse ndiheni shumë të privuar gjatë rrugës. Mos kini frikë të shpërbleni përparimin herë pas here.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Dikush mund të bllokojë përpjekjet tuaja për të pohuar veten tani. Ndoshta personi tjetër nuk i ka krijuar problemet praktike që po ju tregojnë, por ju mund t’ju duhet ta zbuloni vetë këtë në vend që të merrni fjalën e tij. Ndërsa Hëna emocionale hyn në shtëpinë tuaj të dytë me vetëbesim, ju mund të dëshironi të shihni se sa larg mund të arrini duke përdorur vetëm burime që janë tërësisht tuajat. Mbani mend: pavarësisht nëse i arrini apo jo rezultatet që dëshironi, do të merrni çdo pjesë të fajit/kreditit!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Përkushtimi juaj ndaj detyrës mund të jetë i vështirë sot. Ajo që ju motivon mund të jetë diçka që nuk jeni gati ta ndani me të tjerët. Megjithatë, humbja e vetes në detyrat tuaja nuk ka gjasa të ketë sukses për një kohë të gjatë. Kur Hëna të hyjë në shenjën tuaj, nevojat dhe reagimet tuaja ndoshta do të jenë përpara dhe në qendër. Nëse kjo ju frikëson, mund të jetë më mirë të kanalizoni përpjekjet tuaja në adresimin e çdo gjëje për të cilën keni turp. Tashmë e dini se mund të arrini shumë pasi të shkoni në punë, kështu që hidhuni në të!

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Përfshirja në një turmë emocionuese mund të jetë tërheqëse për ju tani. Sidoqoftë, mund të mos ndiheni plotësisht rehat të ndani ndjenjat tuaja të vërteta me këta njerëz. Pasi Hëna e ndjeshme të zhvendoset në shtëpinë tuaj të 12-të, mund të dëshironi të kaloni pak kohë duke menduar se pse është kjo. Ndoshta ju besoni se i gjithë vetja juaj nuk do të pranohet nga njerëzit që shpresoni t’i bëni përshtypje. Ndërsa realiteti ka kufijtë e tij, sigurohuni që të mos i zbukuroni kufijtë përtej asaj që është e nevojshme.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ju mund të kërkoni miratim në jetën tuaj publike. Ndërsa mund të keni arritje që meritojnë njohje, përpjekja për të kompensuar mungesën e dashurisë në lidhjet tuaja më personale ka potencialin të dështojë. Shikimi në rrjetin tuaj më të gjerë social mund t’ju ndihmojë të përmbushni nevojat tuaja emocionale në një mënyrë më të përhapur. Edhe pse rrethanat që ju bënë të ndiheni të vetmuar ndoshta duken të padrejta, të qenit kërkues ndaj të tjerëve vetëm sa do t’i përkeqësojë gjërat. Merrni pronësinë e situatës suaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Pasionet tuaja intelektuale ndihen emocionuese sot. Megjithatë, gjetja e një auditori të aftë për të vazhduar me ju mund të jetë një sfidë, pasi njerëzit përreth jush mund të mos i kuptojnë gjërat që po ju ndriçojnë. Mund t’ju duhet të jeni realistë në lidhje me përdorimin më të mirë të energjisë tuaj. Shembulli juaj mund të flasë shumë më tepër se fjalët, i dashur Archer. Nëse jeni në gjendje të gjeni një mënyrë për të sjellë atë që ju frymëzon në karrierën tuaj, përqendroni përpjekjet tuaja në atë drejtim.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Forcat jashtë kontrollit tuaj mund të godasin buxhetin tuaj për momentin. Pikërisht kur mendoni se keni gjithçka në rregull, dikush tjetër mund t’ju thërrasë t’i ndihmoni. Përgjigja mund të mos jetë aq e thjeshtë sa po ose jo. Ndërsa Hëna dalluese kalon në Shtëpinë tuaj të 9-të të Besimeve, ndoshta ju duhet të mendoni për një mënyrë më të nuancuar të trajtimit të kërkesave që nuk ndjekin rregullat e zakonshme. Kërkoni një mënyrë për të qenë fleksibël pa qenë impulsivë.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Dikush afër jush mund të duket jashtëzakonisht emocional sot. Ju mund të dëshironi një bisedë rreptësisht logjike, por a është kjo realiste? Këmbëngulja e ngurtë që diskutimi të shkojë sipas kushteve tuaja ndoshta thjesht do ta shqetësojë personin tjetër. Dëgjimi i tyre, sado që mund t’ju sfidojë, ka të ngjarë t’ju paralajmërojë për një kufi që duhet të ripunohet në marrëdhënien tuaj. Edhe nëse ndryshimi i kërkuar ju duket i vogël, duhet të bëni gjithçka që mundeni për të sjellë rehati.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Përgjegjësitë tuaja mund të ndihen të kufizuara për ju tani, veçanërisht kur bashkëmoshatarët duket se i kanë gjërat më të lehta! Ndërsa mund të mos e dini vërtet të gjithë historinë e asaj që po ndodh me dikë tjetër, është padyshim e drejtë të përqendroheni në ndjenjat tuaja në lidhje me situatën tuaj. Ndoshta është koha t’i tregoni dikujt se jeni i përfshirë me atë që nuk ju funksionon. Nëse doni të merrni rezultate që plotësojnë nevojat tuaja unike, provoni të negocioni një për një pa sjellë pretendime për të tjerët në bisedë.

Burimi: Tarot