Horoskopi ditor – 26 janar 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Probleme intensive që përfshijnë dinamikën e fuqisë mund të jenë në mendjen tuaj për momentin, por ndarja e mendimeve tuaja me miqtë mund të jetë një përvojë zhgënjyese. Ju mund të keni mësuar shumë mësime në rrugën e vështirë nga takimet me figura autoriteti gjatë gjithë jetës suaj dhe njohuritë tuaja mund të tingëllojnë më të ashpra nga sa disa njerëz janë të përgatitur të dëgjojnë. Për ju, njohja e së vërtetës është ndoshta më çliruese sesa dëshpëruese, por mund të jetë më mirë ta shijoni atë privatisht tani për tani.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Të kuptosh se çfarë presin të tjerët nga ju mund të jetë sfiduese në këtë kohë. Mund të duket sikur normat shoqërore janë mjaft të paqarta saqë keni hapësirë për të lundruar në mënyrën që ka më shumë kuptim për ju, por kini kujdes! Ju mund të qortoni për diçka që nuk mendonit se do të ishte problem. Nuk është gjithmonë më mirë të kërkosh falje sesa leje. Ju mund të shmangni telashet duke i kërkuar dikujt që keni besim që t’ju ndihmojë të kuptoni logjikën themelore.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Përgjegjësitë tuaja mund të duken jashtëzakonisht të rënda sot, por mënyra se si mendoni për to mund t’i bëjë ato më keq seç duhet të jenë. Në mungesë të një drejtimi të qartë nga kushdo që është në krye, mund të prireni të supozoni gjërat më të këqija. Merrni parasysh të hidhni një sy se si të tjerët trajtojnë detyra të ngjashme. Nëse ata janë duke bërë të njëjtat gjëra me shumë më pak dramë gjatë procesit, ju mund të jeni në gjendje të përfitoni duke përshtatur qasjen tuaj për t’iu përshtatur atyre.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Detyrimet tuaja aktuale ndaj të tjerëve mund të bllokojnë çdo përpjekje për të bërë diçka të mirë për veten tuaj. Thënë kështu, njerëzit për të cilët jeni të shqetësuar për zhgënjimin mund të kuptojnë më shumë nevojat tuaja sesa ju mendoni! Në fund, gjëja kryesore që ju pengon tani mund të jetë këndvështrimi juaj tepër idealist për veten tuaj. Kur të hiqni dorë nga besimi se mund të jeni gjithçka për të gjithë, mund të gjeni mënyra më të menaxhueshme për të respektuar përgjegjësitë që janë vërtet tuajat.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Ndonëse një pjesë prej miqve tuaj mund të dëshirojë më shumë angazhim ose ngrohtësi emocionale, mund të ndiheni të lehtësuar edhe nëse nuk u jepni atyre vëmendjen e kërkuar, ndërkohë që përqendroheni në përgjegjësitë tuaja. Pranimi i përkushtimit të qetë që ju mban të gjithë së bashku mund t’ju ndihmojë të ndiheni të mbështetur, edhe nëse mbështetja nuk është aq demonstruese sa mund të dëshironit të jetë në këtë moment.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Biseda me dikë të rëndësishëm për një çështje konfuze mund të shkojë mirë për ju në këtë moment. Edhe nëse mund të dilni nga biseda me më shumë përgjigje sesa keni pasur më parë, mund të dëshironi akoma më shumë detaje konkrete që personi tjetër thjesht nuk mund t’i japë. Merrni parasysh mundësinë që kjo dëshirë për specifikat mund të jetë më shumë për personalitetin tuaj sesa për këtë situatë! Mundohuni të angazhoheni në mënyrë produktive me çfarëdo fakti që ata mund të ndajnë me ju tani.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Buxheti juaj mund t’ju rëndojë për momentin, veçanërisht nëse nuk duket se ka vend për shumë argëtim. Ju mund t’ju duhet të shqyrtoni disa nga blloqet bazë të ndërtimit që i merrni si të mirëqena në jetën tuaj. Ndërsa situata juaj e jetesës dhe puna mund të funksionojnë mjaft mirë, mund të ketë gjëra të lidhura me ato marrëveshje që po shterrojnë burimet tuaja në një mënyrë të panevojshme. Një acarim i vogël sot mund t’ju ndihmojë të vini re – dhe të zgjidhni – një problem potencialisht më të madh!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Të kuptoni se kush jeni dhe çfarë dëshironi mund të jetë e vështirë tani, dhe mund të dëshironi të gjeni dikë që të fajësoni për ndjenjat tuaja të zhgënjimit. Një situatë aktuale mund t’ju kujtojë kohët kur familja juaj nuk ju kuptonte, veçanërisht në fillim të jetës suaj, dhe ju mund të pyesni veten se si jeta juaj do të kishte qenë ndryshe nëse kjo nuk do të kishte ndodhur. Megjithatë, disa mendime mund të kërkojnë një kohë të gjatë për t’u zhvilluar, pavarësisht se çfarë bën dikush. Jini të durueshëm me procesin tuaj.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Të thoni çka keni në mendjen tuaj mund të jetë e vështirë për momentin, pasi mund të ndiheni sikur duhet të ruani private gjithçka që ju shqetëson vërtet. Është mirë nëse duhet të largoheni pak kohë nga të tjerët dhe të vizitoni një vend ku nuk ndiheni sikur duhet të shpjegoni veten. Një aktivitet si mbajtja e një koleksioni të gjërave të dashura mund t’jua rrisë disponimin, në kuptimin që mund të jetë lehtësisht më e thjeshtë se çdo gjë për të cilën nuk jeni në gjendje të zgjidhni ndjenjat tuaja.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ndërsa çdo shqetësim që mund të keni për financat ose çështje të tjera praktike është ndoshta i vlefshëm, të qenit i paqartë në lidhje me këto çështje në një përpjekje për t’u dukur më mirë mund të çojë në keqkuptimin e dikujt. Ju mund të mos jeni në gjendje t’i bëni njerëzit të kuptojnë thellësinë e vërtetë të përkushtimit tuaj ndaj kauzës së organizatës suaj, por mund të jepni komentet tuaja sa më qartë që të jetë e mundur.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Të tjerët mund të kërkojnë nga ju udhëheqje sot – edhe personi që është zyrtarisht në krye mund të mbështetet tek ju për ndihmë! Edhe nëse nuk e keni problem mundësinë për të treguar gjërat tuaja, mund të lindin telashe nëse ka një mospërputhje midis përgjegjësive që ju janë hedhur dhe fuqisë që ju jepet për t’i përmbushur ato. Mund të ketë rëndësi që teknikisht nuk jeni ende shefi, ndaj kini kujdes që të mos kapërceni kufijtë vendimtarë. Kjo mund të jetë e vështirë, por ju mund ta kaloni atë!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Ju mund të dëshironi vërtet të pëlqeni një libër ose filozofi me të cilën të gjithë miqtë tuaj duket se janë të fiksuar, por mund të zbuloni se thjesht nuk mund t’i futeni asaj, pavarësisht sa shumë përpiqeni. Edhe pse mund të ndiheni të lënë jashtë, kjo ndoshta nuk i shqetëson miqtë tuaj aq sa ju mërzit juve. Përgjigjet e paqarta dhe jo të përkushtuara duhet të jenë të mjaftueshme për t’ju futur në shumicën e bisedave rreth saj derisa të kalojë moda, kështu që thjesht jini të durueshëm.

Burimi: Tarot