Horoskopi ditor – 26 maj 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Forca juaj tërheqëse mund të jetë në një pikë të lartë sot. Ndërsa Hëna emocionale takohet me Venusin sensual në shenjën tuaj, ju mund të ndani atë që po ndodh vërtet me ju në një mënyrë që të tjerëve duhet t’u duket tërheqëse. Mund t’ju duhet ende të jeni të vetëdijshëm për motivet tuaja dhe të siguroheni që nuk po përpiqeni të përdorni pushtetin në mënyrë manipuluese ndërsa tregoni historinë tuaj. Për fat të mirë, miqtë tuaj janë të pajisur për t’ju mbajtur në tokë, kështu që jini të hapur ndaj çdo reagimi konstruktiv që ata ofrojnë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Relaksimi mund të jetë shumë freskues për ju tani. Ju madje mund të keni ndonjë leje zyrtare që ju nevojitet për të marrë një pushim nga puna ose përgjegjësi të tjera. Nëse kjo nuk mjafton për të zgjidhur ndjenjat tuaja të fajit për të mos qenë produktiv çdo sekondë, ndryshimi i disa prej besimeve tuaja për pushimin mund të jetë i nevojshëm për t’i bërë ato më të drejta ndaj jush. Ju ndoshta i mbani të tjerët me standarde më realiste sesa vetë, kështu që mbani mend këtë gjatë gjithë ditës.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Kufijtë mund të jenë një pjesë e rëndësishme e mbajtjes së këndshme të jetës suaj sociale sot. Ka të ngjarë të tërhiqni vëmendjen ndaj vetes gjatë takimit midis Hënës së harmonizuar dhe Venusit të shoqërueshëm në Shtëpinë tuaj të 11-të të Komunitetit. Megjithëse mund të besoni se keni të drejtë të ndiqni çdo temë bisede që dëshironi nga një dëshirë e pastër intelektuale për të mësuar, duhet të dini në një farë mase se realiteti është ndoshta më i ndërlikuar se kaq. Tregoni kujdes – edhe nëse nuk mendoni se është vërtet e nevojshme.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Përparimi profesional mund të vijë tek ju sot. Kur Hëna e vëmendshme takon Venusin dashamirës në Shtëpinë tuaj të 10-të të Karrierës, ka të ngjarë të merrni njohje. Megjithatë, mund të keni frikë se lajmet pozitive për ju do të kenë një ndikim negativ në njërën prej marrëdhënieve tuaja duke provokuar xhelozi te personi tjetër. Kjo mund të jetë një shenjë se ju duhet të bëheni më pak të ngatërruar emocionalisht me ta! Edhe nëse ata mërziten, mund të zgjidhni të mos e merrni personalisht.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Aventura mund të jetë tërheqëse për ju tani. Ndërsa Hëna emocionale takohet me Venusin e orientuar drejt kënaqësisë në shtëpinë tuaj të gjerë të 9-të, zemra juaj ka të ngjarë të tërhiqet nga rruga e hapur – fizikisht ose metaforikisht. Edhe pse mund të tundoheni të lini pas përgjegjësitë tuaja dhe të bëni atë që ndiheni mirë, të lidhni çdo skaj të lirë është ndoshta e nevojshme që ju të kënaqeni plotësisht. Nëse jeni në gjendje t’i zgjidhni gjërat në mënyrë të drejtë me të tjerët që janë të përfshirë, mund të keni edhe shoqëri në udhëtimin tuaj!

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Zbutja e një çështjeje të vështirë financiare mund të jetë e mundur për ju sot – nëse mund t’i mbani nën kontroll emocionet tuaja. Hëna e pambrojtur takohet me Venusin mbrojtës në shtëpinë tuaj të 8-të të parave të mëdha, duke ndihmuar dëshirën tuaj për siguri të përafrohet me besimin se mund ta merrni atë. Kjo mund t’ju japë durimin për të përpunuar detajet. Megjithatë, mos u pajto me diçka që nuk është vërtet e përshtatshme vetëm për të mbajtur paqen. Në vend të kësaj, përdorni këtë mundësi për të negociuar marrëveshjen që ju nevojitet.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Lidhjet tuaja të ngushta me të tjerët mund të shkojnë mirë tani, madje mund të merrni disa dhurata të papritura. Megjithatë, nëse kuptoni se ka tela të lidhura me çdo bujari që rrjedh drejt jush, mund t’ju fshijë në mënyrën e gabuar. Edhe pse është e nevojshme që ju të relaksoheni pak dhe t’i kujtoni vetes se nuk duhet të jeni gjithmonë të mbështetur te vetja, ju gjithashtu mund t’i besoni asaj që zgjedh intuita juaj. Nëse diçka ndihet vërtet manipuluese, ndoshta është!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Ka të ngjarë t’u qaseni edhe punëve më të mërzitshme me një stil tani. Ndërsa Hëna perceptuese takohet me Venusin e bukur në shtëpinë tuaj të 6-të të jetës së përditshme, vëmendja juaj ndaj detajeve mund t’ju ndihmojë të sillni kënaqësi për gjërat rutinë që normalisht mund t’i merrni si të mirëqena. Sidoqoftë, t’u shpjegoni të tjerëve pse jeni të fokusuar në ato që ata i shohin si gjëra të vogla mund të jetë zhgënjyese. Ata mund të mos i kuptojnë prioritetet tuaja, kështu që është më mirë të ecni përpara vetë pa kërkuar vërtetimin e tyre.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kënaqësia mund të jetë një prioritet i lartë për ju sot. Sidoqoftë, mund t’ju duhet të shikoni se çfarë shpenzoni për argëtim! Megjithëse mund të ketë më shumë hapësirë në buxhet sesa mendoni, ndjenja juaj e privimit është ajo që ka më shumë gjasa t’ju provokojë të sulmoni dhe të jeni plotësisht të egër. Kontrollimi i bilancit bankar përpara se të vini në lëvizje mund t’ju japë një kuptim realist të asaj që është e mundur. Për fat të mirë, faktet janë ndoshta më të favorshme për ju sesa frika juaj.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Jeta familjare mund të duket veçanërisht komode tani, por ju mund të pyesni veten nëse kjo afërsi ka një kosto. Nëse nuk ka vend që ju të jeni vetvetja juaj e vërtetë brenda dinamikës së familjes, zhgënjimi juaj i ndrydhur mund të shfaqet në mënyra që prishin harmoninë e përgjithshme. Detyra juaj është ndoshta të merrni përgjegjësinë për shprehjen tuaj pa fajësuar veten për gjithçka që çoi deri në momentin e tanishëm. Pranimi i sfidës së udhëheqjes mund të japë një shembull të fuqishëm për të tjerët rreth jush.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Sot mund të jeni mendjemprehtë dhe të përfshirë në biseda, por kini parasysh humorin që ka shumë avantazh. Nëse ndjeni dëshirën për të treguar një shaka në kurriz të dikujt tjetër, kjo mund të jetë një shenjë se keni çështje më të thella që kanë nevojë për vëmendje. Megjithëse mund të dëshironi të jepni përshtypjen se keni kuptuar gjithçka, të qenit i sinqertë dhe i pambrojtur ndaj sfidave tuaja duhet të krijojë më pak telashe për ju sesa të kundërshtoni të tjerët.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Marrja e një kuptimi të saktë të pasqyrës suaj financiare mund të jetë e vështirë tani. Edhe pse mund të ndiheni krenarë për atë që keni, krahasimi me moshatarët tuaj ka potencialin t’ju shpërthejë flluskën. Të qenit i bazuar në një realitet jashtë vetes ka vlerë, por mund t’ju duhet të dalloni me kujdes se cilat krahasime janë vërtet të rëndësishme për situatën tuaj. Nëse bëhet e qartë se keni qëllime dhe nevoja të ndryshme nga të tjerët me të cilët po komunikoni, do të duhet të jeni të kënaqur me vetëbesimin tuaj të qetë.

Burimi: Tarot