Horoskopi ditor – 26 nëntor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ju mund të ndiheni të tronditur nga një figurë autoriteti sot. Ndërsa tekat e tyre ndoshta duken impulsive, ju mund të mendoni se keni dështuar nëse nuk jeni në gjendje të vazhdoni me ta. Ndoshta ata nuk janë aq të lidhur me deklaratat e tyre të papritura sa duken! Duke u treguar atyre një mënyrë alternative për të bërë gjëra që funksionojnë më mirë financiarisht, ka të ngjarë t’i lërë përshtypje dhe t’i fitojë ata në kauzën tuaj. Për sa kohë që mendimi i tyre është në rrjedhë, ju gjithashtu mund të përfitoni prej tij.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Të kujtosh pjesë të vështira të jetës suaj mund të jetë shqetësuese për ju për momentin. Megjithatë, të kuptuarit e vetes kërkon të marrësh parasysh të gjithë pamjen – të mirën dhe të keqen. Ndërsa Hëna në shtëpinë tuaj të 9-të filozofike mbështet Uranin e rrugës në shenjën tuaj, ju jeni të pajisur për të formuar faktet e shpërndara të historisë suaj në një rrëfim koherent dhe fuqizues. Kjo përpjekje mund t’ju ndihmojë gjithashtu të përcaktoni drejtimin tuaj për të ecur përpara. Kur e dini se ku po shkoni, në të vërtetë jeni në gjendje të arrini atje!

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një diskutim me miqtë tuaj mund të bëhet papritur i rëndë. Ju mund të ndiheni nën presion për t’u hapur për tema që normalisht i mbani për vete. Megjithatë, sapo të pranoni se nuk keni nevojë të ndani asgjë që nuk dëshironi, në fakt mund të kënaqeni të uleni dhe të dëgjoni të tjerët të tregojnë historitë e tyre thellësisht personale. Ndërsa ata do të marrin audiencën e vëmendshme që u nevojitet, ka të ngjarë të përfundoni me njohuri transformuese që do t’i përtypni vetë për ca kohë që do të vijë.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Lufta për pushtet në një marrëdhënie të ngushtë mund të jetë e dhimbshme për ju tani. Në vend që të ushtrojë kontrollin në një mënyrë që është e dukshme, personi tjetër mund të përqendrojë një bisedë në vuajtjen e tij, duke ju provokuar të ndiheni fajtor për lëndimin e tij. Kërkimi i këshillës nga një mik duhet t’ju ndihmojë të keni një perspektivë më realiste për situatën – por ndoshta nuk keni pse t’i bëni ndonjë pyetje me zë të lartë. Thjesht përjetimi i një mënyre më të butë dhe më të lirë të marrëdhënieve mund t’ju kujtojë se është e mundur.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Duke parë se si filozofia juaj më e dashur nuk arrin të përmbushë disa nga sfidat e botës reale, aktualisht mund t’ju zhgënjejë. Fokusi juaj i mprehtë praktik ka gjithashtu një anë të ndritshme. Ndërsa Hëna intuitive në shtëpinë tuaj të 6-të të tokëzuar mbështet Uranin transformues në Shtëpinë tuaj të 10-të të Ambicieve, ndjenja juaj e mprehtë për atë që është e mundur mund t’ju tregojë mënyra novatore për të ecur përpara. Ju mund të habiteni kur zbuloni se çfarë funksionon në të vërtetë, por universi duhet t’ju ndihmojë të punoni me rezultatet.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Ju mund të dëshironi të ndani atë që keni në mendje me të tjerët. Pjesa e vështirë mund të arrijë sa herë që kjo përfshin një temë që është e vështirë për t’u diskutuar. Edhe pse mendja juaj mund të priret të fiksohet në detajet e hidhura të një çështjeje të diskutueshme, ngarkesa emocionale e kësaj ka të ngjarë ta bëjë të vështirë bisedën produktive. Nga ana tjetër, situata ka ndoshta një anë filozofike më të dobishme. Duke e vizituar atë për të parë pamjen më të madhe mund t’ju ndihmojë të dilni nga një rrëmujë dhe të parashikoni mundësi të reja.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Ndarja e hapësirës me të tjerët mund të jetë zhgënjyese për momentin. Ndoshta ju thjesht dëshironi pak kohë për veten tuaj, por dikush tjetër është i vështirë në rrugë. Si të arrini paqen pa lënduar ndjenjat e tyre? Ndërsa Hëna perceptuese në sektorin tuaj të brendshëm harmonizohet me Uranin e pavarur në shtëpinë tuaj të 8-të të burimeve të përbashkëta, ju mund të identifikoni vërtet ndryshimet në mjedisin tuaj që do të rrisin rehatinë tuaj. Ripërpunimi i kufijve për të zgjeruar praktikisht lirinë e çdo personi duhet t’ju ndihmojë të dyve ta shijoni më shumë lidhjen.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Një bisedë mund të jetë gjëja e fundit që dëshironi tani, veçanërisht nëse ndiheni të mbingarkuar me përgjegjësitë tuaja. Megjithatë, kur Hëna e vëmendshme në Shtëpinë tuaj të 3-të të Komunikimit i afrohet Uranit të zgjuar në sektorin tuaj të marrëdhënieve, mund të përfitoni nga gjetja e kohës për të dëgjuar dikë. Gjetja e një bashkëpunëtori përfundimisht mund ta lehtësojë ngarkesën tuaj, edhe nëse vendosja e marrëveshjes ju ngadalëson për një moment. Gjërat me siguri do të kryhen – jo në mënyrën që prisnit!

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Kufizimet financiare mund të duket se ju pengojnë të kaloni të gjithë argëtimin që dëshironi aktualisht. Mos harroni se shpenzimi i parave nuk është mënyra e vetme për të kaluar një kohë të mirë! Kur Hëna në Shtëpinë tuaj të 2-të të Burimeve mbështet Uranin krijues në shtëpinë tuaj të 6-të fizike, ju mund të shijoni ekuivalentin e bëra vetë të çdo gjëje që dëshironi të blini edhe më shumë sesa blerja e mundshme. Krenaria që do të ndjeni në aftësinë tuaj për të argëtuar veten ka të ngjarë të jetë veçanërisht shpërblyese!

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Siguria emocionale mund të jetë e vështirë të arrihet deri tani. Ndërsa Hëna në shenjën tuaj ndeshet me Chironin e vështirë në shtëpinë tuaj të 4-të të ndjeshme, ju mund të ndjeni një ndjenjë të sindromës mashtruese, sikur të mos keni themelet e nevojshme për të vënë veten atje. Fshehja e këtij shqetësimi ka të ngjarë ta përkeqësojë atë. Në vend të kësaj, përpiquni të shprehni atë që po kaloni për të zvogëluar ndikimin e saj të mundshëm negativ. Të mësosh se të tjerët kanë përvoja të ngjashme mund të jetë qetësuese si për ty ashtu edhe për ata!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Një vërejtje prerëse mund t’ju tërheqë vërtet sot. Dikush ka të ngjarë të zbresë në një nga pasiguritë tuaja, pavarësisht nëse ata duan apo jo. Në vend që t’u përgjigjeni atyre menjëherë, do të ishte më mirë të merrni kohë për t’u rigrupuar. Në një mjedis të rehatshëm dhe privat, duhet të jeni më mirë në gjendje të mendoni përmes historisë së plotë se pse jeni të mërzitur me qartësi. Nëse në fund zgjidhni t’i përgjigjeni personit që ju lëndoi, të paktën mund ta bëni këtë me mend.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Shikimi i përditësimeve të jetës nga bashkëmoshatarët tuaj mund t’ju bëjë të ndiheni të pasigurt për statusin tuaj financiar në këtë kohë. Sigurohuni që e dini të gjithë historinë përpara se të veproni. Nëse krahasimi i vetes me të tjerët është bërë dërrmues për ju, mund të jetë e mençur të shprehni shqetësimet tuaja në bisedë me një mik të besuar. Bërja e vetëm disa pyetjeve ndoshta do të zbulojë se e vërteta është shumë më e ndërlikuar nga sa duket. Mos e stresoni veten pa i shqyrtuar pak më tej detajet!

Burimi: Tarot