Horoskopi ditor – 26 prill 2022


Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Frymëzimi financiar krijues mund t’ju godasë sot. Ju mund të keni përsëritur cikle të vjetra që vazhdojnë t’ju zbresin në pozicione të vështira dhe mund t’ju duhet të bëni një ndryshim thelbësor kur bëhet fjalë për mënyrën se si po i shpenzoni paratë tuaja! Ripërpunimi i buxhetit tuaj – ose edhe krijimi i një buxheti në radhë të parë – mund t’ju ndihmojë të zgjasni pak më tej rrogën tuaj. Mund të ketë një shpenzim në të ardhmen e afërt për të cilën do të dëshironi t’i lini mënjanë këto para shtesë.

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Mund të jeni në një humor rebel sot. Nëse nuk po i kushtoni vëmendje mënyrës se si po perceptoheni nga njerëzit përreth jush, mund të dukeni si të çrregullt ose argumentues. Në vend që të sfidoni të gjithë në rrugën tuaj që kanë një mendim që nuk ju pëlqen, përpiquni të ruani aftësitë tuaja të debatit për diçka që ka rëndësi. Përdorni logjikën dhe inteligjencën tuaj për t’u bërë përshtypje njerëzve që vërtet kanë rëndësi për ju dhe për të edukuar këdo që mund të përhapë thashetheme të pakëndshme ose informacione të pavërteta.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Një goditje e frymëzimit mund t’ju vijë sot. Ky moment eureka ka të ngjarë të vijë kur ju më së paku e prisni, por nëse nuk jeni gati ta kapni atë, atëherë mund t’ju shpëtojë. Ju mund të dëshironi të shkruani idetë tuaja të mira në një ditar ose në telefonin tuaj. Kujtesa juaj mund të mos jetë në gjendje të vazhdojë me të gjithë frymëzimin që derdhet, kështu që lehtësoni veten tuaj të ardhshme kur keni nevojë për disa ide të mira.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Komuniteti juaj mund të ndryshojë aktualisht. Me këtë ndodhi, ju mund të humbni një mjedis ose grup të njohur me të cilin jeni mësuar shumë, por ka të ngjarë të jetë një kapitull që jeni të gatshëm ta mbyllni. Ju mund të kuptoni se jeni gati për të ecur përpara, sepse keni tejkaluar vendin që jeni tani ose disa nga njerëzit me të cilët jeni aktualisht rrethuar. Kjo nuk kërkon një konfrontim me dikë – disa marrëdhënie thjesht përfundojnë për të lënë vend për ato të reja dhe më të harmonizuara.

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Një ndryshim në përgjegjësi mund t’ju frymëzojë të ngriheni. Kohët e fundit mund të keni pushuar mbi dafinat tuaja, por është koha që të bëheni sërish seriozë! Përqendrohuni në një qëllim në mendjen tuaj se ku dëshironi të shkoni në karrierën tuaj, pavarësisht sa larg është vija e finishit. Kur nuk jeni plotësisht të sigurt se cili është hapi tjetër, mund të jetë e vështirë të motivoni veten për të arritur atje. Mbani një sy për një shenjë për t’ju treguar lëvizjen tuaj të ardhshme.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një përvojë e pazakontë e ndarë me dikë tjetër mund të bëjë ndryshim në marrëdhënien tuaj. Kjo ka të ngjarë të jetë një përvojë pozitive, ose të paktën një që ju jep një goditje adrenaline dhe një histori të mirë për të treguar më pas. Është gjithashtu e pamundur që ju do ta kaloni atë vetëm, dhe të keni këtë përvojë së bashku ose mund t’ju lidhë ose mund t’ju tregojë pse një lidhje nuk është aq e fortë sa keni menduar. Besoni atë që mësoni nga veprimet e tyre në këtë moment.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Mund të shihni përparim të shumëpritur në fushat ku keni ushtruar. Kudo që keni përkushtuar fokusin dhe disiplinën tuaj, ka të ngjarë të ecni vazhdimisht përpara dhe të fitoni aftësi. Megjithatë, tani që jeni këtu, pyetja se çfarë do të bëni më pas mund të lindë në kokën tuaj dhe të shtyjë arritjet tuaja aktuale nga e tashmja në të kaluarën. Në vend që të hidheni direkt në nivelin tjetër, duhet të merrni pak kohë për të vlerësuar këtë moment historik që keni arritur!

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Dikush afër jush mund t’ju befasojë sot – në një mënyrë të mirë! Edhe pse mund të mos jeni adhurues i surprizave, përpiquni të jeni të hapur ndaj asaj që të dashurit tuaj duan të bëjnë për ju. Kjo ka të ngjarë të mos jetë një tronditje e madhe gjithsesi, kështu që përpiquni të shmangni planifikimin e ditës deri në minutë. Në vend të kësaj, lini pak spontanitet. Ju jo vetëm që po u tregoni atyre se mund të ecni me rrjedhën, por gjithashtu po u tregoni se u besoni atyre.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Një ndryshim pozitiv në jetën tuaj të përditshme mund t’i bëjë gjërat më të lehta për familjen tuaj. Ju mund të futni më shumë stabilitet gjatë kësaj kohe dhe familja juaj mund të fillojë t’ju ndihmojë më shumë dhe të tregojë sjellje më të mirë edhe ndaj jush. Inkurajoni këtë rritje dhe vlerësoni përpjekjet që ata po bëjnë, ose përndryshe ata mund të mendojnë se ju thjesht po përpiqeshit t’i drejtoni dhe nuk u intereson vërtet nëse përmirësohen apo jo. Tregoni mirënjohje për sjelljen e mirë që dëshironi të shihni përsëri dhe përsëri.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Ka shumë gjëra argëtuese që mund të bëni sot. Ju mund të keni disa hobi ose interesa tani që të gjitha kërkojnë vëmendjen tuaj menjëherë – një organizim më i mirë mund të jetë pikërisht ajo që ju nevojitet për t’ju ndihmuar të përparoni. Vendosja e kohëmatësve ose kujtuesve që ju ndihmojnë të qëndroni të vetëdijshëm se sa kohë po kaloni mund të bëjë ndryshimin dhe mund të mos humbisni asnjë aktivitet nëse jeni në gjendje t’i rregulloni siç duhet. Përqafoni një orar!

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Vlerat familjare mund të zhvillohen në një mënyrë që është më e mirë për të gjithë. Edhe pse mund të keni ndjerë se disa tradita ose besime nuk do të ndryshonin kurrë, ato mund të fillojnë të transformohen në një mënyrë të butë sot. Mendimet injorante ose qëndrimet e bezdisshme mund të fillojnë të shpërbëhen dhe njerëzit që më parë ishin besimtarë të vendosur në rrugën e tyre, më në fund mund të hapin zemrat e tyre dhe t’ju dëgjojnë. Mbani besimin se njerëzit mund të ndryshojnë dhe ata mund t’ju tregojnë aftësinë e tyre për ta bërë këtë.

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Disa informacione befasuese mund të përmirësojnë imazhin tuaj për veten, si dhe pamjen tuaj për të tjerët. Kjo mund të jetë diçka që ju e dinit tashmë për veten tuaj dhe për të cilën njerëzit e tjerë nuk ishin të vetëdijshëm ose të interesuar më parë, por sot ata kanë më shumë gjasa ta marrin këtë informacion dhe t’i kushtojnë më shumë vëmendje. Përpiquni të jeni të mëshirshëm kur pranoni komplimente dhe mbani mend se nuk ia vlen të ekzagjeroni për të marrë më shumë ndikim nga ky zhvillim i ri. Ka të ngjarë të jetë mjaft mbresëlënëse siç është!

Burimi: Tarot