Horoskopi ditor – 26 qershor 2022

Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Mundësi të bukura ju presin në lagjen tuaj! Hëna dhe Venusi po takohen për lidhjen e tyre një herë në muaj – këtë herë ata po e bëjnë këtë në Shtëpinë tuaj të 3-të të komunitetit lokal dhe lidhjeve, duke sjellë shumë ndërveprime të këndshme në rrugën tuaj. Nëse fshiheni, atëherë mund të humbisni diçka spektakolare dhe stimuluese. Sigurohuni që të dilni jashtë dhe të shihni se çfarë po ndodh rreth jush, sepse me siguri ka thesare që presin të zbulohen nën gurë që ende nuk i keni përmbysur!

Demi (20 Prill – 20 Maj)

Ruajtja e çfarëdolloj përgjegjësie dhe disipline mund të jetë e vështirë për momentin. Hëna po rrëshqet nëpër Shtëpinë tuaj të 2-të të të Ardhurave dhe Pronësisë, dhe ajo do të përqafojë sundimtarin tuaj Venusin në të njëjtin territor. Ju mund të shihni shumë gjëra të mrekullueshme (dhe të shtrenjta)! Gjithçka është mirë nëse keni para për të shpenzuar, por mos e vendosni veten në të kuqe për diçka që do të humbasë shkëlqimin sapo ta çoni në shtëpi. Mendoni për investime afatgjata kur shpenzoni.

Binjakët (21 Maj – 20 Qershor)

Ju mund të mos jeni në gjendje t’i mohoni vetes asgjë, pavarësisht nga përpjekjet tuaja më të mira. Ekziston një shtrirje përrallore midis Hënës dhe Venusit që zbukuron sot, që të dyja aktualisht janë duke orbituar nëpër Shtëpinë tuaj të Parë të Vetë-Shprehjes. Afërdita dëshiron të kënaqet kudo që të shkojë, dhe me Hënën emocionale që u shton gjërave një prekje kalimtare, do të jeni më të prirur të ndiqni dëshirat tuaja sesa të përveshni mëngët. Eshtë ne rregull! Përqendrohuni te vetja tani për tani – mund të ktheheni në punë nesër.

Gaforrja (21 Qershor – 22 Korrik)

Ëndrrat tuaja mund të jenë më të fuqishme se normale për momentin, duke ju çuar në një rrugë ylberi drejt një vendi fantastik. Hëna e zgjuar e Binjakëve përqafon Venusin që e do kënaqësinë në Shtëpinë tuaj fantastike të 12-të, duke e bërë jashtëzakonisht të lehtë fluturimin në Neverlandin tuaj personal dhe ta lini realitetin shumë prapa. Nuk ka asgjë të keqe me një mendim të dëshirueshëm këtu ose atje – vetëm mbani mend se do t’ju duhet të ktheheni në realitet përfundimisht. Kjo nuk duhet të jetë sot, megjithatë, kështu që shijoni zhurmën aktuale!

Luani (23 Korrik – 22 Gusht)

Njerëzit aktualisht duhet të duan të shtojnë në jetën tuaj, jo ta heqin atë. Hëna po çiftëzohet me Venusin dashuror në shtëpinë tuaj të 11-të të turpshme, duke i sjellë lidhjet tuaja përpara dhe në qendër. Mund të kaloni momentet më të bukura duke kërcyer me disa miq, ose duke i thirrur të gjithë së bashku për një festë ose mbrëmje së bashku. Ndërsa ka të ngjarë të jeni të lumtur t’i drejtoni gjërat në përgjithësi, lërini të gjithë të tjerët të kenë të dhëna tani. Dikush tjetër mund të ketë sugjerime që janë vërtet më të mira.

Virgjëresha (23 Gusht – 22 Shtator)

Një atmosferë e veçantë ju fuqizon sot, duke ju bërë pothuajse të pamundur të humbisni. Hëna dhe Afërdita e zbukuruar po takohen në Shtëpinë tuaj të 10-të të Reputacionit dhe Arritjeve, duke e bërë më të lehtë për ju të bëni përshtypje të gjithëve që shikojnë. Mund t’ju vijë një shpërblim i merituar, por mos kini frikë të tërhiqni vëmendjen ndaj arritjeve të mëparshme dhe sigurohuni që të merrni detyrimet tuaja të drejta. VIP-at gjithashtu mund të jenë veçanërisht të prirur në favorin tuaj, kështu që kërkesat tuaja duhet të bien në veshët dashamirës.

Peshorja (23 Shtator – 22 Tetor)

Bota po ju ofron diçka që ndoshta do ta keni shumë të vështirë t’i rezistoni. Ndërsa Luna fluturon nëpër Shtëpinë tuaj të 9-të të Zgjerimit dhe Horizonteve të Largta, duke ju vënë në kontakt me botën e madhe atje, ajo gjithashtu bashkon sundimtarin tuaj, Venusin miqësor. Së bashku, këta të dy duan t’ju sjellin shumë mënyra të reja për të shijuar botën përtej derës suaj të përparme, kështu që vendoseni me qëllim që të merreni me gjëra të panjohura sot, qofshin ato njerëz, ide ose mënyra krejtësisht të reja të jetesës.

Akrepi (23 Tetor – 21 Nëntor)

Jeta mund të duket paksa intensive sot, por kjo nuk duhet të jetë një gjë e keqe! Hëna në shtëpinë tuaj të 8-të të seksit, vdekjes dhe financave kryesore po koordinohet me Venusin në të njëjtin territor, duke sjellë një prekje lehtësie dhe kënaqësie edhe tek mendësia më e stresuar. Në vend që të ecni mbi lëvozhgat e vezëve, mund të prisni që të trajtoni edhe çështjet më të ndërlikuara me hir dhe aftësi të paparë, ndaj përdorni aftësitë tuaja mbresëlënëse diplomatike për të marrë atë që dëshironi.

Shigjetari (22 Nëntor – 21 Dhjetor)

Dikush i veçantë mund të ketë një dhuratë të bukur për ju sot, qoftë e prekshme apo kalimtare. Hëna dhe Venusi po sinkronizohen për një lidhje të mrekullueshme në Shtëpinë tuaj të 7-të të Partneriteteve dhe Kontratave, duke ju dhënë mundësinë për argëtim me një plus-një të rëndësishëm. Kjo nuk vlen rreptësisht për romancën – mund të rezultojë gjithashtu në një ofertë të mrekullueshme biznesi, apo edhe një ditë të bukur të kaluar me një mik të ngushtë. Të bashkosh është mënyra më e mirë për të marrë atë që dëshiron aktualisht nga jeta.

Bricjapi (22 Dhjetor – 19 Janar)

Edhe çështjet më rutinë mund të jenë papritur të këndshme sot. Hëna në shtëpinë tuaj të 6-të të shëndetit është në rresht me Venusin, duke ndriçuar detyrat tuaja të përditshme. Ndërsa ky territor i tabelës suaj zakonisht është i përfshirë me aspektet më pak emocionuese të jetës, ju duhet të jeni në gjendje të përveshni mëngët dhe t’i kaloni ato me një lëkundje në hapin tuaj dhe një këngë në zemrën tuaj. Është gjithashtu një kohë e mirë për t’u përqëndruar në kujdesin ndaj vetes, prandaj sigurohuni që të ushqeni veten.

Ujori (20 Janar – 18 Shkurt)

Këtë ditë e ka të shkruar mbi të gjithë emrin tuaj, Ujor! Hëna dhe Venusi po bëjnë një lidhje të bukur në Shtëpinë tuaj të 5-të të Pasionit dhe Famës, duke e bërë kohën e përsosur që ju të dilni në qendër të vëmendjes dhe të ndani dhuratat tuaja me botën. Njerëzit duhet të jenë veçanërisht të hapur ndaj ideve tuaja gjatë kësaj radhitjeje, prandaj mos e fshihni kokën në rërë si një struc. Edhe nëse normalisht largoheni nga qendra e skenës, ju meritoni të jeni aty ku të gjithë mund t’ju shohin!

Peshqit (19 Shkurt – 20 Mars)

Mund të ketë pak arsye për të lënë shtëpinë tuaj sot, Peshqit. Shumë gjëra të këndshme ndoshta po ndodhin nën çatinë tuaj pasi Hëna dhe Venusi bashkohen në të njëjtën shkallë në Shtëpinë tuaj të 4-të të Familjes dhe Themelet, duke e bërë për një kohë veçanërisht të këndshme. Mund të përqendroheni vetëm në punën tuaj, por nëse keni dëshirë të shoqëroheni, atëherë ftoni disa miq për një mbrëmje argëtuese. Çdo mbledhje duhet të jetë një sukses nën këto yje të mbarë.

Burimi: Tarot